Bakaláři - Série 15 (1986) (séria)

Snacha (S15E36)

(epizóda)

Byl nejvyšší čas připravit našeho syna na život… Rodiče (Z. Fišárková a M. Moravec) mají obavy o budoucnost syna Honzy (K. Greif). Na školu ho nevzali, chodí jen po diskotékách a nemá žádnou zodpovědnost. Matka mu přesto dává za manželovými zády peníze. Na diskotéce se Honza seznámí s Janou (T. Brodská), kterou přivede domů. Otec je však vyhodí a syn se už nevrátí… (Česká televize)

rakovnik

Když se nebudeš učit, skončíš u krav. Nebo u prasat, nebo u traktoru. Hlavně, aby byli všichni šťastní. Příběh o tom, že nejen v Praze je blaze, ale příkladný život můžete vést i na venkově. ()

slunicko2

Totálně prázdnou story o ničem 1)  jsem sledoval s nevěřícným úžasem. Naprosto hloupý scénář (scenáristka 10 let vyučovala scenáristiku na FAMU) s neskutečnými dialogy a ještě praštěnější pointou mě uchvátily svou bizarností._____ 2)  Přihoďte přehrávající herce a televizně-inscenační vzhled a je vymalováno._____ 3)  Jedině 23letý Karel Greif (syn Honza) se mi líbil, ne pro svůj herecký výkon, ale prostě to byl tehdy pěkný kluk a slušelo mu mládí i těsné džíny. ()

ostravak30

Toto je opravdu vyložená pitomost nehodná zaznamenání. Syn se fláká a matka ho v tom podporuje tím, že mu dává peníze. Asi ji moc nevadí, jak se chová. Mimochodem, ono to bylo za socialismu možné, aby mladík nebyl ani na škole ani nepracoval? Otec je zde brán za toho špatného, ale já se mu moc nedivím. Přivést si domů dívku je po jeho předchozích eskapádách další z drzostí. Alespoň tak to táta bere. A to máme socialismus. Mě by naši z domu s takovým chováním vyhodili i bez holky. Že se to pak vyvine dalším směrem, kdy je komunikace složitá je věc druhá. Ale rodiče se neměli za co stydět a proč ostýchat v příjezdu, když už se konečně syn začal chovat zodpovědně. A že je to reálné? Ano je. Znám řadu případů, kdy ženská změnila chlapa. K horšímu i lepšímu. ()