Bakaláři - Série 5 (1976) (séria)

Noční stolek (S05E35)

(epizóda)
Komédia / Krátkometrážny
Československo, 1976, 13 min

Náš nový byt... Starší manželé (M. Rosůlková a L. Pešek) se přestěhovali z velkého bytu do menšího, a tak mají spoustu nábytku uloženého ve sklepě. Jednou objeví manželka ve sklepě noční stolek a chce si ho dát do koupelny. Jenže manžel to nechce dovolit, neboť má údajně ve stolku potřebné věci... Jak tento spor o obyčejný noční stolek dopadne, vám neprozradíme. Podívejte se na dnešní úsměvný bakalářský příběh. (Česká televize)

rakovnik

Manžel je líný tahat stolek ze sklepa. Ale točit o tom film, se asi nemuseli obtěžovat ani Dudek s Dietlem. Jedna hvězda je za roztomilé Peška s Rosůlkovou, druhá za přece jen jakousi pointu. ()

Tommassi3

"Antonie, nenuť mě použít násilí !!" ;) Tradiční upatlaná Dietlovina.. Příběh vlastně výtečný, tedy ta prvotní myšlenka, včetně pointy, jíž mnozí nemohou přijít na chuť.. Ocenil bych právě tu svojskost kraťasu a překvapivou nedořečenost.. S důslednějším řemeslem mohl vzniknout velmi zajímavý experimentální minibijásek.. Úplně to vidím !! ;) ()

ostravak30

Marie Rosůlková a Ladislav Pešek jsou důvody, proč se na tuhle povídku dá dívat. Povídka je jasným důkazem, že na rozdíl od současných seniorů, kteří mají tehdy neviděné možnosti, socialističtí důchodci měli fůru času a žádnou představu co s ním. A tak si nacházeli i bizarní možnosti a důvody pro hádky a banální spory. Naštěstí si to ti dva taky brzo uvědomí, ale už samotná podstata sporu, ztvárněná navíc takovými to kvalitními herci, je úsměvná. ()