Bakaláři - Série 13 (1984) (séria)

Světáci (S13E26)

(epizóda)

Za hranice všedních dnů... Dva mladí muži (J. Krampol a P. Soukup) podniknou dovolenou ve velkém stylu – přijíždějí do nóbl hotelu v Karlových Varech, kde se setkávají s místní honorací. Zalíbí se jim dcera (R. Boháčová) známého architekta a stráví s ní a jejími snobskými rodiči (I. Kačírková a O. Lackovič) večer, přičemž jim namluví, že se zabývají zahraničním obchodem. V této společnosti je to však brzy přestane bavit… (Česká televize)

honajz

Jedna z mých nejoblíbenějších bakalářských povídek. Dva čundráci si zkusí strávit dovolenou x luxusním prostředí karlovarského hotelu, kde se setkají s noblesní, avšak povrchní vrstvou, kdy „bolí obličej“ z neustálého přetvařování se, kdy nikdo není sám sebou, jen se uzavírají obchody a byznys vztahy - a pánové do toho dupou poněkud lidově, tak nějak obyčejně lidsky. Ten kontrast je na tom to nejhezčí a funguje a bude fungovat pokaždé, protože namyšlených bohatých blbů je dost, a střet s obyčejným většinovým světem obyčejných lidí často neunesou. ()

rakovnik

Dva burani si hrají na honoraci, ale nebaví je to. Tak ukáží, že jsou fakt burani. Tím jako vytřeli snobům zrak. Dost tendenční záležitost, vždyť je nikdo nenutil jíst flambované pokrmy místo prdelačky v "trojce". ()

ostravak30

Nesouhlasím ani s tím, že by to byla vyloženě povedená záležitost, ale ani se nepřikláním na stranu úplně debilní záležitosti. Myslím, že jde spíše o dost průměrnou povídku. Oba pánové se předvádí až moc a někdy je to skoro těžko uvěřitelné. Jiří Krampol svou roli buď nezvládl nebo ji absolutně odflákl. Podle mě přehrával. ()