Bakaláři - Série 2 (1973) (séria)

Klíče (S02E09)

(epizóda)

Jak si děti poradily samy... Povídka vypráví příběh jedné rodiny – otce a jeho pěti dětí. Když jim umřela maminka, musel otec (V. Menšík) všechno s dětmi zvládnout sám. Sourozenci byli poslušní, samostatní a hodně mu pomáhali. Otec si ale z bezpečnostních důvodů opatřil jen dvě sady klíčů od bytu. Jednu sadu nosil sám a druhou si děti předávaly. Jednoho dne však všechny klíče sám omylem odnesl a děti se nemohly dostat domů. Poradily si ale dobře a tatínek se na ně ani nezlobil… (Česká televize)

MickeyStuma

Pět dětí a ovdovělý otec, jak by se dnes řeklo, samoživitel. V dnešní době nemyslitelné, ale to je jiná kapitola. Čtyři kluci, jedna holka a výchova rázná a hlavně praktická. Povídka se odehrává kolem klíčů od hlavních dveří a zodpovědného přístupu každého člena rodiny. Včetně otce. Vlastně je to taková názorná humorná moralitka k zamyšlení. I přes výchovu pevnou rukou je důležité jít příkladem, uznat svou chybu a nad vším tím se nakonec jen pousmát. Vladimír Menšík ve své typické roli a děti, které byli pro své role výborně ukočírované. ()

Rodriguez

Někdo doma zapomene svačinu, jiný hlavu na učení a tatínek si pro změnu vezme dvoje klíče od bytu :-D Herecky zvládnutá bakalářská povídka, kterou završila "ukecanost" PANA mistra Menšíka. 75% ()

Nonna

V této povídce mě velice bavily herecké výkony. Že je skvělý Menšík, to se tak nějak předpokládá, ale výkony všech pěti dětí byly v porovnání s tím, co se předvádí v dětských rolích dnes, neuvěřitelně dobré. Trochu slabší mi přišla pointa příběhu samotného - tak moc se zas nestalo. No a děti bývaly sakra samostatné, to by dnes taky nešlo. ()