Bakaláři - Série 8 (1979) (séria)

Zavazadlo (S08E06)

(epizóda)

Detektivem proti své vůli... Mladí manželé (D. Syslová a J. Kaňkovský) si dali na svatební cestě do úschovy na nádraží kufr s vánočními dárky. Někdo jim však kufr vyměnil a oni mají po Vánocích. Po stopách zavazadla se vydá starý nádražák (L. Pešek), který jeho nalezení považuje za věc své cti. Na základě knížky vypůjčené z knihovny, která byla ve vyměněném kufru, se pustí do pátrání... (Česká televize)

Marthos

Na železnici byl vždycky pořádek. Jenže i mistr tesař se utne. A proto Ladislav Pešek jako umíněnej ajznboňák na penzi mašíruje po zasněžených kopcích, aby vypátral nenechavého lapku a očistil své jméno a pověst národního dopravce. Tradiční bakalářský brak. ()

ostravak30

Zaplať bůh, že takoví lidé tenkrát byli. Dneska by nad tím otrávený důchodce mávl rukou a poslal by manžele do prd.le. Na druhé straně neměli tehdejší důchodci tolik zábavy a tak se z nudy mohli vydávat i do neuvěřitelného pátrání. O dost neuvěřitelnější je, že za policii tuto práci musel vykonat obyčejný člověk. ()

otík

Jedna z těch neobyčejnějších a naprosto nevtipných bakalářských povídek, které jsem kdy viděl. Lála Pešek se stal hříčkou příběhu a chodí odnikud nikam, aby našel kufr, který on (???) špatně vydal úschovny na vlakovém nádraží. No hlavně že je v penzi a má režijku, se kterou jezdí se slevou. Zcela nezajímavé. ()