Bakaláři - Série 16 (1987) (séria)

Brožurkový fantom (S16E04)

(epizóda)

Bakalářský příběh natočený režisérem Zdeňkem Havlíčkem v roce 1987 začíná svatbou mladého páru, Zuzany a všeumělce Pepy. Tento domácí kutil přináší nevěstu do ložnice nezařízeného bytu. Druhý pokoj bytu slouží jako dílna s materiálem na nábytek a je v ní veškeré zařízení, potřebné pro muže, který dokáže vyrobit vše, k čemu existuje brožurka. Manžel vyrábí amatérsky nábytek, šije záclony, úspěšně peče dort, maluje obraz dle návodu, v noci plete podle brožurky svetr pro svou ženu, vaří, vyšívá... Jeho žena si začíná připadat zbytečná. Vsadí se, že existuje něco, co manžel nedokáže... (oficiálny text distribútora)

D.Moore

K uzoufání nudní bakaláři, které nezachraňuje ani chvílemi sympaticky bezradná Veronika Žilková. Velice podobný snímek navíc vznikl před sedmi lety - jmenoval se "A máte nás, holky, v hrsti" a multifunkčního manžela, který svoji choť nepustí ani k plotně, v něm hrál Jiří Hrzán. Ale taky to nebyla žádná sláva. ()

baxz

Bakalářská povídka z produkce ČST Ostrava o tom jaký může být chlap vůl, když se tlačí do všeho co má návod nebo brožůrku. Scéna kdy L.Ondráček štrykuje svetr ve 3h v noci a navíc říká, že podle harmonogramu ho čeká ještě 10 řad je za vše říkající, ale na jedno shlédnutí se to dá v pohodě zvládnout. ()

Petrus1

Nebylo by špatný mít doma takovýho chlapa (nabo spíš vola), kterej vaří, peče, šije, vyšívá, plete, vyrábí nábytek, maluje obraz,...(vše pěkně podle návodu) a ještě ho to baví. A nekouří, do hospody nechodí (kde by na to taky bral čas) a ještě je to inženýr ekonomie (no, co já znám inženýry-ekonomy, tak ti neumí zatlouct ani hřebík). Akorát jedno neumí, neumí odnosit a porodit děti. Což je ovšem věčná škoda! Protože být na světě muži, kteří umí vše a ještě rodí děti, měly by sme my, ženy, mnohem více času.Třeba na to, chodit do hospody :-) ()