Zrána to vypadalo na docela normální Štědrý den... Povídka z oblíbeného cyklu Bakaláři 1985. U manželů Marešových (J. Bohdalová a J. Satoranský) probíhá debata, co si koupí pod stromeček. Každý by rád něco jiného. Nakonec věc vyřeší – hodí si korunou a vyhraje koupě barevného televizoru. Manželka vybere 15 tisíc korun, doma vybalí nákup a jde společně s manželem pro přístroj. V obchodě ale zjistí, že nemá peníze. Co teď s tím? Prohledá celý byt, který je rázem vzhůru nohama. Peníze ale nikde nejsou. Až se vrátí domů syn Milan (M. Vladyka)... (Česká televize)

Šimpy

Milí vánoční bakaláři. Naštěstí se to scénaristicky zbytečně nehrotí, nejde to do absurdit přes nedorozumění. Rodinka Bohdalová-Satoranský-Vladyka, to je zajímavá kombinace ;-). A kde jsou ty prachy mi bylo jasný hned. :-D Už proto, že se nám kdysi stalo něco podobného. ()

MickeyStuma

Před štědrým dnem mají v prodejně elektra poslední televizi a další přijde až po novém roce. Umí si tohle vůbec v dnešní době někdo jenom představit? Za socialismu zcela normální stav. Jinak se jedná o předvánoční příběh o roztržitosti, který se ale může stát i během celého roku. Když náhle zjistíme že něco nemáme, tak i kdyby nás natáhli na skřipec si nevzpomeneme kam jsme to dali. Kdo by to neznal. Jiřina Bohdalová ve svém typickém živlu a řekl bych, že nikdo jiný by to tak skvěle nezahrál. ()

kingik

Je záhadou, proč se na ty zvětralé pozůstalosti z minulé doby vlastně dívám. V hlavních rolích regulérní vagabundi. Ti lidé na sebe vůbec nedbali. Vlasy jak z drátů,to byl k dostání jen Lybar?! Móda, jak když šijí z pytlů, Vladyka, halama, v té bundě bych nešel ani vyvážet odpadky. Žít v té době, je ze mě pornokrál, protože na moje tepláky, které jdou se mnou prakticky od narození, a zmijovku by se stála fronta. Příběh je o ničem. Bohdalka hledá ztracenou peněženku, jsou Vánoce, najde ji v ledničce. I na krátké ploše se to k ničemu extra nedobere. Koupili si barevnou televizi. 4K přímo, dobrou tak na chov čtyř králíků. Pobavil jsem se jen nad hodnotami tehdejší doby, dnes těžce směšnými. 4/10 ()