Bakaláři - Série 8 (1979) (séria)

Potvrzení (S08E36)

(epizóda)

Nadešel čas vánočních svátků... Vychovatel (O. Pavelka) propouští na vánoční svátky děti z dětského domova. Zůstanou jen dvě starší dívky (M. Hálová a Z. Bydžovská). Pro jednu si nakonec přichází bratr (M. Stehlík), ale vychovatel ji nemůže pustit, protože bratr nemá potvrzení od národního výboru. Vychovatel se snaží telefonicky věc zachránit, ale neochotná úřednice mu sdělí, že potvrzení poslat nestihli a že se nedá nic dělat. Rozčílený vychovatel se pokusí úřednici vysvětlit, co pro takovou dívku znamená domov, ale marně... (Česká televize)

MickeyStuma

Aby si děti v dětském domově nepřáli být alespoň na vánoční svátky doma nebo u příbuzných. Jenomže ne vždy to jde hladce a jako obvykle je největší kámen úrazu na neochotě úředníků něco takového zajistit. Absolutně reálný příběh, který je jistě poplatný i dnešní době. Oné reálnosti však kazí ´happy end´, který budí velké pochybnosti. Že by se rázná a odmítavá úřednice náhle nechala obměkčit a vyřídila potřebné povolení? ()

ostravak30

Někdy povídka nemusí být nutně nejvtipnější, ale jde o to, jaké poselství v sobě vlastně nese. Bohužel se ukazuje, že nezáleží na době, úřední šiml je ve všech stejný. Pokud na židli sedí protivná úřednice, člověk nesvede nic. Jenže někdy je třeba zahodit zažité konvence, zkusit obejít zákony a nařízení a zapojit obyčejnou lidskost. Naštěstí si daná zaměstnankyně uvědomila, co je ve skutečnosti důležité a darovala jedné dívce ten nejkrásnější dárek. ()

Tommassi3

"Soudruhu, můžete mi říct, proč ta husa se mnou nemluví ?? Já nejsem žádnej Národní výbor !! Já jí nic neudělala.." ;) Rozhodně jedna z těch nejpovedenějších bakalářek provařeného dua Dudek, Dietl, či přinejmenším jedna z emočně nejsilnějších, která dokonce skýtá velmi příjemnou pointu, byť si s objasňováním motivací hlavu příliš neláme.. ()

Pepinec

Aby 20 minut mělo hlavu s patou a ke všemu to bylo zajímavé, to je těžký úkol. Svoje o tom vědí třeba hokejisti, milenci a taky Jarda Dudek. Tady se povedlo aspoň něco z toho, gratuluju. ()