Na ten den nikdy nezapomenu! ... Po autohavárii, při níž zahynuli oba rodiče, odchází malý Michal (M. Šotola) do dětského domova. Chtěl by zůstat u svého strýce (V. Preiss). To ale nejde, protože tomu povolání pilota nedovoluje, aby se o chlapce mohl postarat. Zařídí alespoň prodej domu, který tu po Michalových rodičích zůstal. Ten koupí manželé Landovi (J. Plachý a S. Bartošová). Noví majitelé si nechají v domě i psa Berta, který tu zůstal sám, opuštěný. Jednoho dne při venčení Berta potká malá dcera Landových (L. Skarlandtová) Michala... (Česká televize)

MickeyStuma

Dojemný příběh i když v určitých momentech velmi naivní. Zřejmě to mělo vyvolat u diváků soucit, což se kupodivu povedlo. V realitě to totiž není tak jednoduché aby se udělalo hladce vše pro štěstí dítěte umístěného v dětském domově jak se zde uvádí a ten konec už vůbec ne. Každopádně na bakalářskou povídku to postačilo a to je asi to nejhlavnější. ()

Tommassi3

"Zuzanko, vynes to smetí !!" - "Zase já ??" ;) Velmi hezká, spíš vlastně bohužel taková vysněná a především ideově poplatná, bakalářka o tulácích, o tetách i o lidech, kteří se kupodivu nechovají jako zvířata.. Taková normalizační populistika.. Leč slušně obsazená a zahraná !! Až na Zuzanku.. Martin Šotola ovšem tradičně výborný, i bez Trošky.. ()

ostravak30

Povídka, která je více smutná než zábavná. Já sám mám dceru, takže je to téma obzvláště citlivé. A pes při takových tragédiích pomáhá. Na druhé straně je to citlivě natočeno a tvůrci si odpustili takové ty socialistické řečičky o tom, jak moc se o děti kvalitně v dětských domovech postarají, což reprezentovala především Simona Stašová. Milé. ()