Idylické městečko Rockwell Falls budí na první pohled dojem ráje na Zemi. Ale když federální vyšetřovatel Steve Kady (Jeremy Sisto - Skrýš) do města přijíždí, aby zjistil, proč se tu už sto let nemění počet obyvatel, brzy objevuje, co se pod dokonalým povrchem opravdu skrývá. Kady se zaplétá do zvrácené spleti náboženských vášní a puritánské tradice, ze které se dosud nikomu nepodařilo uniknout. A tak v tomhle strhujícím a napínavém thrilleru musí Kady buď najít cestu ven – nebo zemře. (oficiálny text distribútora)

Matros

,,Zločinnost nula v Rockwell Falls" --------- ano a proto tu mají šerifa a dva policisty. Asi by mi to bylo dost divné, ale hlavnímu hrdinovi to přišlo nejspíš normální. Pro začátek bych řekl, že tohle není horor. Určité prvky hororu tu jsou - festival (snížení počtu obyvatel) a možná ještě ,,děsivé" sny. Připočtěte k tomu prostřelenou hlavu a pár pomatenejch lidiček (jedna stará babka byla fakt děsivá) a horor vám to dohromady stále asi nedá. Ale musím říct, že thriller je to solidní. Idylická krásná vesnička, hudba přesně ladící k tématu, rostoucí tísnivá atmosféra. K záporům bych řekl toto: Děj se táhne tááákhle pomalu a na první pohled je vidět podobnost s Vesnicí nebo s 2001 maniaků. Avšak jak jsem řekl, jako thriller je to solidní. ()

Vyrida

Pro mě tedy v celkovém součtu nic moc zajímavý a poměrně i proto nudný thriller. Mému bystrému oku však neuniklo, že někteří diváci mají nutkání Population 436 porovnávat s filmem The Village, což já osobně takhle posloužit bohužel nemohu, protože jsem jednoduše ještě neměl příležitost tento snímek zhlédnout, ale v nejbližší době to plánuji napravit. Kdybych měl přeci jen srovnávat tak bych se asi nejvíce přiklonil k The Wicker Man, pač hodně podobně vlízavou roli Nicolase Cageho sehrál Jeremy Sisto a spolu s Fredem Durstym patří k nejlepším hercům. Hlavním stavebním problémem vidím první polovinu filmu, ve které se vážne nic moc zajímavého nestane a ani ta nuceně přiložena milostná scéna nemá potřebné parametry na úspěch. Pak však zničeho nic nastane zvrat, který začne směřovat ultrarychlostí blesku k úžasnému vyvrcholení ( nebo to jsem si alespoň původně myslel ). Hádate správně, má tušení se ukázala býti chybná, protože ten kdo dával během sledování minimálně stejně pozor jako já si závěrečnou pasáž umí doplnit bez problému sám. Dále nevím proč, ale neuvěřitelně mě iritovala hudba a pokaždé když začaly housle vrzat tu samou melodii dokola, měl jsem sto chutí film přetočit dopředu, nebo kompletně vypnout a to není dobře. Jak jsem už napsal výše, základní princip filmu zůstal zahalen tajemstvím a k průměrnému hodnocení tomu chybělo pár napínavých scén navrch. Proto hodnotím dvěmi frčky a s lepší vidinou do budoucna k filmu The Village. ()

Desperado

Steve Kady z úradu pre spočítanie obyvateľstva sa vydáva do odľahlého malého mestečka, či skôr väčšej osady zistiť, prečo je tam už 100 rokov stále rovnaký stav obyvateľstva - 436. Nie originálne, avšak zaujímavé kanadské béčko. Zaujme slušná atmosféra, chytľavý príbeh a záver. Horšie je to so scenárom, kde zamrzia predovšetkým dobre načrtnuté a nerozvinuté vzťahy medzi niektorými postavami či nepochopiteľne lacné dialógy. No od 85 minutového filmu sa ťažko bude očakávať psychologická štúdia, však? Inak, veľmi obstojné, taký malý Wicker Man. ()

cariada

Krásná psychárna bez krve. Tenhle typ filmů mám rád. Máme festival.....:) Spoiler přesto si nemůžu pomoct ,ale několik věcí mě tam nepasovalo. A to proč Steva nenapadlo se zeptat hned na záčátku na co mají šerifa a dva policisty ,když tvrdí že tam je zločinost nula. A další na konci mě neseděl ten počet obyvatel Stev a Amanda ujeli tak že jich bylo 434 do toho zastřelil policajta partáka ,tak že 433, narodí se dvojčata 435 a přijíždí Frank kamarád Steva tak 436 a oni mají slavnost? Ty počty mě tam prostě nesedí. ()

sona123

Centrální myšlenka mi určitě přišla zajímavá. I tajemno se do filmu dostalo. A rozhodně si ho i po letech pamatuji. A to už je dost faktorů k tomu, abych Populaci vyzvedla nad průměr. A navíc, já mám tenhle žánr prostě fakt ráda. Ano, tempo se tu opravdu chvílemi ztrátí, konec - už ani nevím, jaký byl. Ale stejně myslím, že je 60% docela málo. ()

• Ve scéně, kdy šerif (Jeremy Sisto) přijede ke sčítacímu komisaři, zaparkuje auto přímo před jeho vozidlem. Když se však po chvíli vrací k autu, stojí o několik metrů dál. (Lumberjack)
  • Pri večeri u rodiny Lovettovcov si Courtney (Charlotte Sullivan) predtým, ako vstane, s tanierom v ruke prehrabne vlasy, ktoré si upraví za ucho. Po strihu vstáva s tanierom v ruke a vlasy má opäť normálne spustené. (Lukoh)