11. septembra 2001. Teroristi uniesli štyri lietadlá. Tri zasiahli svoj cieľ. Toto je príbeh štvrtého z nich. Štyria teroristi chceli použiť let číslo 93 ako zbraň proti USA a zasiahnuť Biely dom vo Washingtone. Štyridsiati statoční cestujúci s posádkou im v tom zabránili - aj za cenu vlastných životov. Televízny film režiséra Petra Marklea s dokumentárnou presnosťou rekonštruuje osudné udalosti spojené s letom číslo 93 z Newarku do San Francisca. Vychádza z autentických záznamov komunikácie posádky a telefonátov pasažierov z paluby lietadla spoločnosti United Airlines, ktoré ako jediné zo štyroch strojov unesených moslimskými teroristami nezasiahlo svoj cieľ. Keď sa pasažieri dozvedeli o náraze dvoch unesených lietadiel do budov Svetového obchodného centra WTC v New Yorku, podnikli zúfalý pokus o odzbrojenie štyroch teroristov a záchranu nielen svojich životov, ale aj Bieleho domu, ktorý bol cieľom útoku. (oficiálny text distribútora)

Naki

Tenhle film mě velice zasáhl. Perfektně natočený snímek, kde jsem do posledního okamžiku doufala, že třeba jeden pasažér přežil.. Strhující drama.. Nejsmutnější ale na tom celém je, že se mluví o 2 letadlech co zasáhly Dvojčata, sem tam o tom, co zasáhlo Pentagon, ale Flight 93? O tom jsem se dozvěděla až teď. Možná je to moje vlastní neinformovanost, ale to, co ti lidi podnikli pod takovým tlakem emocí je neuvěřitelné a zaslouží si obdiv každého. ()

Miki68

Jo, ujistil jsem se, že jsem viděl právě tenhle snímek a ne žádný jiný, pojednávající o zříceném letu 93. Film sice není tak špatný, ale myslím, že jde o natolik silný příběh, že by každé alespoň slušné zpracování mělo v divákovi vyvolat NĚJAKÉ emoce. Ale u mě nevyvolalo ŽÁDNÉ. Jasně, věděl jsem, jak to celé dopadne (kdyby to mělo dopadnout jinak, asi by to byl jiný žánr), takže nehrozil happy end typu Hard Die, nebo Airport, ale ani to emocionální americké tlačení na pilu emocí ve mě nevyvolalo kýženou reakci. Režisér Markle ač ostřílen Kriminálkou Las Vegas si tady asi vybral oddychový čas... ()

Gardenboy

Áno ... tiež som si pôvodne myslel, že pozerám tú hitovku, ktorá k nám teraz príde do kín - United 93 - bohužial stal sa omyl a ja som paradoxne na to prišiel až po dopozeraní filmu ... aj tak ... 3* ... Prečo len tri? Skôr za čo tie tri ... za efektný úvod. Za výborných hercov. Za absenciu akéhokoľvek politického sentimentu typu američania najlepší na svete. Prečo nie aj tie ostatné dve? Pretože som celý film čakal solídne vyvrcholenie ale dostalo sa mi iba veľkej kopy sentimentu v podobe "Ľúbim ťa. Ach Bože, my tu zomrieme. Povedz mi, že ma miluješ. Milujem ťa. Ja viem ... " No a celé to akosi nemalo tú správnu šťavu. Ináč ako rekonštrukcia - polodokument a navyše televízny je to super. ()

monolog

Taky jsem si myslel, že je to TEN Let 93. No naštěstí jsem si toho všiml a nebyl jsem zbytečně naštvanej kvůli dalšímu letošnímu blábolu. Tedy filmu předem považovanýmu za dobrý a po shlédnutí za blábol. Tento není až tak špatnej, ale hodnotit tady tu situaci a oběti nehodlám. Jde mi o zábavnost snímku a ta je věru zanedbatelná. Vlastně je to tak špatnej film, že jsem si pořád představoval, jak skvěle by se dal parodovat, na každou situaci by se našla jiná zábavnější, a proto jsem se nedokázal tvářit nijak vážně ani když dopadli na zem. Navíc ta díra je přímo k smíchu, jak kdyby měli dva utahaný fachmany, kteří vykopali malou díru, pak do ní dali jednu dynamitovou patronu a vyhodili to do vzduchu. Co se týká kolegy zmiňované sentimentality, je to už v prvních pěti minutách, kdy pilot políbí spící manželku a usměje se na probudivší se dceru. V následujících deseti minutách aspoň pět lidí telefonuje z paluby letadla domů a všichni končí se slovy: "Zavolám ti podrobněji, až tam dorazím." K smíchu levný. K zvracení směšný. V září 2001 mi bylo přes sedmnáct a už ten den mi celá tahle tero-akce byla naprosto ukradená (nepleťte se, těch obětí mi je líto). A po tomhle filmu snad ještě víc než kdy jindy (nehledě k tomu, že tam umřelo mnohem míň nevinných lidí, než v následně Bushem rozpoutané kvaziválce proti terrorismu). Myslím, že hodnocení těchto filmů se týká spíš hodnocení útoků jako takových, ale jako filmy pro lidi to neobstojí. ()

Knight12

Tento dokument byl natočen velice autenticky až s takovou ohromující přesností a hlavně velice emotivně, tak nebuď te překvapeni jestli vám v pruběhu filmu ukápne nějaká ta slzička ;-). Děj se opravdu moc nevěnuje prvním třem letadlů, ale o to více letu číslo 93. Ve filmu je prvních cca 10 min bez promluvy, dalo by se říct taky "no comment" na to co vy těch deseti minutách bylo zobrazeno. Dál to už komentovat nebudu, protože v kamždym z nás zanechalo 11. záři jiny emoce, pocity, vzpomínky, ... Ať se s tim každé popere jak uzná za vhodny. ()