87. okrsok: Vlna horúčav

(TV film)
  • Česko 87. revír: Vlna veder (viac)
všetky plagáty

Na rozdíl od filmu z cyklu o 87. revíru (Sníh) není Vlna veder adaptací McBainova románu. Scenárista Larry Cohen napsal původní příběh, do něhož pouze zasadil McBainovy postavy. Detektivové Carella a Meyer v něm pátrají po nebezpečném násilníkovi, který se soustřeďuje na napadání úspěšných žen. Důležitou ale nezáviděníhodnou roli návnady hraje jejich kolegyně Eileen Burkeová. (oficiálny text distribútora)

Skuby47

Tato svižná a napínavá detektivka mi nedovolila odejít od obrazovky ani na chvilku. Detektiv Carella v podání Dale Midkiffa je sympaťák a představitel ideálního policajta, který soucítí s obětmi trestných činů, v tomto případě se znásilněnými ženami a snaží se jim pomoci. I když jsou zde řešeny současně dva případy, je děj přehledný, má správně napjatou atmosféru a vyšetřování patřičný spád. Prostě žádná nuda Detektivek pojednávajících o přepadení a znásilnění žen bylo natočeno velké množství, ale tato se mezi nimi určitě neztratí. I když divák v poslední třetině filmu už zná viníka, vůbec to neubírá na dramatičnosti závěru této kriminálky. Nelituji té hodiny a půl. ()

Debreno

Scenár bol výrazne inšpirovaný jednou z McBainových kníh. Bohužiaľ, tento tv film som veľmi nezožral. Možno to bolo zle preložené a zle nadabované, alebo možno boli tie dialógy naozaj primitívne, takisto ako strih. Paul Ben - Victor v pohode, chýbali mu Meyerove fúzy. :) ()