Škaredé káčatko a ja

• Česko Ošklivé káčátko a já (viac)

Ošklivé káčátko a já je milý film vhodný pro děti i dospělé. Klasický příběh Ošklivého káčátka od Hanse Christiana Andersena byl přetvořen do současnosti. Krysík je neúspěšný městský podvodníček, který se neočekávaně stane matkou! A jeho syn není nikdo jiný než nejošklivější káčátko na planetě Zemi. Mateřství není pro Krysíka zrovna to pravé ořechové. Jenže pak mu hlavou probleskne nápad, jak může díky Ošklivákovi konečně zbohatnout. (oficiálny text distribútora)

tomtomtoma

Zajímavý a trochu nevyrovnaný rodinný animovaný film. Po animační stránce je to pozoruhodné dílo, po stránce dějové je to poněkud slabší. Naštěstí zde nechybí vtipné situace, které vše zachraňují. Příběh o tom, jak se lehkomyslná krysa stará o malé ošklivé káčátko, aby s ním prošla jeho nepříjemným pubertálním obdobím s překvapením, že ošklivé káčátko je vlastně elegantní labuť. Krysík (hlas Morgan C. Jones) je neustále drsně naháněn vdavekchtivou krysou Phyllis (hlas Anna Nugent), a touží po úspěšné kariéře v showbyznysu v lunaparku, který má pod palcem jeho bratranec, břichomluvecký kocour Ernie (hlas Drew Lucas). Ošklivák (hlas Justin Gregg, jako malý Kim Larney) je zneužíván svou nevlastní matkou Krysíkem při zábavě, aby se pak přes své dospívající problémy dobral k lásce mladé kachny Jessie (hlas Aileen Mythen). Příběh je místy vtipný a zábavný, místy dětinský a místy až trapný. Přesto je to stále příjemné odreagování při čase nicnedělání. ()

Aleee89

Další animák, který nijak nevybočuje z řady. Pěkná grafika, což je standard. Roztomilé postavičky - zvířátka - potěší děti a mě dneska potěšily taky. Příběh, no klasika. Pár klišé, ale i když i v animácích hledám hlavně příběh, tenhle deficit se dá odpustit, přece jenom jsou to převážně filmy pro děti a sázejí tak na něco jiného. Nějaké vtípky se tu taky najdou. Prostě další film na pobavení a zpříjemnění večera, který ale nemusím vidět znovu. ()

TEM0S

Jako dítě se mi tenhle snímek velice líbil. Dnes už po pár letech to pro mě není nic moc zajímavého. Příběh dost jednoduchý až trochu nudný, efekty taky nic moc, ale světe div se. Nezdá se mi vyloženě jako špatný film pro děti. Chvílemi jsem se vážně i hlasitě zasmál, tak nějak na mě film vyzařoval takovou pohodou a vlastním stylem, který sice nezářil jako zapadlé plutonium v Homerově tričku, ale fungovalo to. Krysák a káčátkem byla zajímavá dvojka otce a syna. ()

Bobek15

Škaredé boli všetky postavičky okrem káčatka. Naozaj nevydarené, nepekné postavičky mali od roztomilosti naozaj ďaleko. Jasný príbeh ničím neprekvapí, mnohé scény boli trápne a nevtipné. Ako celok dosť nudné, a tak zostáva jedna z lastovičiek medzi európskymi 3-D animákmi iba na úrovni tých holywoodskych, ktoré boli odvrhnuté a zakopaé pod čiernu zem. ()

darkreider

Baviť som sa začal až ku koncu, kedy som zaznamenal aj nejaký ten vtip a už som bol zvyknutý na slabú animáciu a dabing. Vďaka za mačku bruchomluvca, vtip s vodou("všetky mačky sa boja vody") bol parádny. Škoda, že bol iba jeden taký. Prvá hodina bola hold pekná nuda. A neprikláňam sa k názoru, že je to pre malé deti. SUMA SUMÁRUM: Európsky animák nedopadol moc dobre, ale s prižmúrením oka a s poslednou 20minútovkou to nie je najhoršie. ()