V skutočnosti by mohol byť psychológ Richard Clayton (Ron Livingston) šťastný a spokojný. Bude sa ženiť s nádhernou Ellen (Neve Campbellová), pred domom mu parkuje luxusné auto a jeho nová kniha s návodmi na šťastný život a riešenie rodinných kríz sa môže stať bestsellerom. Richard bol však adoptovaný, a tak sa pred svadbou rozhodol odkryť posledné tajomstvo svojho života a spoznať svojich skutočných biologických rodičov. Ale to nemal robiť pred najväčším dňom svojho života. Agnes a Frank Menureovci (Danny DeVito, Kathy Batesová) sú totiž také hrubé a prízemné stvorenia bez štipky vkusu a spoločenského taktu, že zničia každého v svojom okolí. A predstavujú priveľké sústo aj pre takého skúseného odborníka na riešenie rodinných problémov, akým je dr. Clayton. Ako sa samoľúby vedec vyrovná s poznaním, že tento primitívny párik, ktorý ho splodil, nepochádza práve z najlepšej spoločnosti, a svojím myslením a správaním sa k nej ani zďaleka nepribližuje? A ešte by sa dokonca k nemu rád nasťahoval... (TV JOJ)

masw

Jediné čemu jsem se zasmál byly narážky Dannyho DeVitta na Kathy Bates a naopak, jinak Neve Campbell sympatická, jako celek to nenudí a rychle to utíká. Hlavní hrdina je totální nesympatický kokot a ten zmašťený dabing mu patří. Ale obsazení ostatních roli je dobré (snobská rodina vypadá opravdu snobsky) Jinak příjemné pokoukání bylo i na Beverly D'Angelo, která na svůj věk nevypadá a konečně začínám rozumět Formanovi a Pacinovi co na ní viděli, v případě Al Pacina vidí dosud. ()

Campbell

Překvapivě zdařilá komedie která mi přijde jak něco hodně levného z 90 let, nicméně i tak mě to bavilo.DeVito je slušnej komediant, Batesová je strašná příšera(v dobrm slova smyslu) a hlavní(pro mě) tahounka filmu Campbellová je kočka aje hlavně zábavná. I když tu bylo pár trapných scén(představa Livingstona jak dopadne) ale i pár dokonalejch scén. Filmu dávám i když možná přehnané 4*, protože jsem se opravdu dobře bavil. ()

Mrkvič

Docela zajímavý nápad a zajímavé obsazení. Tím to ale končí a většina fórků hodně přesahuje únosnou mez. Většina vtipů se ve filmu navíc objeví tak 5x, takže ikdyž některý byl třeba jen trochu napoprvé zábavný, napotřetí je už hodně otravný. Nic nespasí ani herecké obsazení, protože asi jediný, kdo se do filmu žánrově hodí a dokáže něčím pobavit, je Danny DeVito a i jeho vtípky přestanou být po několikátém zopakování vtipné. ()

otík

Slaboučká komedie s protivným hlavním hrdinou, hezkou a milou Neve Campbell a zcela nespolečenskými Batesovou a DeVitem, kteří jako biologičtí rodičové postaví našemu hrdinovi život zcela na hlavu. On se s tím samozřejmě ke konci filmu vyrovná, ale musí do té doby projít několika výbuchy hněvu, aby ke konci opět našel svůj svatý božský klid. A i divák je rád, že tím skončí předlouhých 87 minut nezáživné komedie. ()

7duster

Danny DeVito, Kathy Bates a Neve Campbell (té to opět mimořádně sluší) - v pořádku ..... Ron Livingston? postava, ke které má divák cítit sympatie, chápat a fandit ji? pardon - ani náhodou! je to nejslabší článek celého filmu, jeho snaha zahrát překvapení, vztek a jiné emoce se totálně míjí účinkem a už jen představa, že bych měl ještě jednou protrpět jeho výkon mne odrazuje od toho vidět tento film znovu - slabých 40% ()