Polovina 80. let, Camden College, Nová Anglie. Chladnokrevný cynik Sean Bateman (James Van Der Beek) navenek působí jako mladík ze slušné, zazobané rodiny, ve skutečnosti však prodává drogy celé univerzitě a spí přibližně s polovinou její dívčí populace. Avšak - stejně jako všichni kolem - touží jenom po spolužačce Lauren Hyndeové (Shannyn Sossamon), která se rozhodla zachovat věrnost svému povrchnímu příteli Victorovi (Kip Pardue), i když by nepohrdla ani bisexuálním Paulem. Paul ovšem nedá dopustit na Seana, zatímco Victor nejvíc touží po penězích a snad i po Laře (Jessica Biel), která by si ráda podmanila Lauren. Naštěstí je tady ještě drogový dealer Rupert, který má jen jedinou lásku: peníze. Semestr mejdanů, podrazů a zvráceností je v plném proudu a vypadá to, že vztahy Seana a jeho kamarádů se ještě pořádně zapletou.

Satirický pohled na milostný mnohoúhelník prosycený drogami, chtíčem a zkažeností natočil Roger Avary, známý jako režisér černé komedie Zabít Zoe a osvědčený spolupracovník Quentina Tarantina - spolu s nímž získal Oscara za scénář kultovního morytátu Pulp Fiction - historky z podsvětí. Film byl natočen podle stejnojmenného románového bestselleru Breta Eastona Ellise - spisovatele, který před třemi lety inspiroval divácky mimořádně úspěšný thriller Americké psycho. (oficiálny text distribútora)

LihO

Zaujímavé spracovanie, originálne použité pretáčanie dozadu. Sympatické obsadenie, hlavne dvojica Shannyn Sossamon + Jessica Biel. Bohužiaľ to malo stupídny scenár, dej sa nijak nevyvíjal, celé to bolo len o tom, kto koho miluje a prečo ho nikdy mať nebude... absolútne všetky postavy brali koks alebo húlili trávu a pri buzerantských scénach sa mi obracal žalúdok. ()

Beast

"Spoluautor" Pulp Fiction, jak hrdě hlásá presskit se nezapřel - Snad jakási snaha o Pulp Fiction na vysokoškolské koleji, skončila jako Prci, prci, prcičky, s okopírovanými prvky Pupl Fiction. Ani jedno však nefunguje a ve víru nudy a trapnosti bez známky děje, příběhu a scénáře jen čekáte a zíváte vstříc konci, který ne a ne přijít. Efekty a "režijní" stokrát viděné parádičky to samozřejmě nezachrání. ()

Boogeyman

Nechci být moc sprostý, ale nedá mi to, Pravidla vášně pro mě byly kurevský překvapení. Film o kterém jsem absolutně nic nevěděl ani jsem o něm neslyšel a i kdyby, asi by mě moc nezajímal, řekl bych si, že jen další teenagerovská rádoby sonda pro pobavení a dojmutí puberťáků. Jenže ejhle, od první minuty jsem seděl přikovanej do křesla, nepravidelně dýchal a svět mimo dění v televizi přestal existovat. Jsem takový ten typ, co když si pozdě večer sedne k televizi a pustí film, pravděpodobnost, že u něj usnu je větší než malá, možná bych řekl že je to téměř stoprocentní. Ale kdybych třeba dva dny nespal, pak si zalezl najezený a vykoupaný do čisté voňavé postele, zavrtal se do peřiny a pustil tenhle film, neusnul bych u něj! Tohle je extáze, orgasmus nápadů, nádherných příhod a tak reálných a zajímavých životních situací, natočený tak nápaditým, neotřelým, originálním a uchvacujícím způsobem, že bez dechu najednou zjistíte, že už je konec a chcete to vidět znovu. A přitom jde vlastně o to, jak teenageři chlastaj, šukaj a fetujou! Ale je to opravdová bomba!...Doporučuji všem příznivcům seriálu Dawsonův svět, uvidíte čeho je James van der Beek schopen! ()

Fiftis

Na prvý pohľad sa môže zdať, že pôjde len o ďalšiu bežnú komédiu pre násťročných. Opak je však pravdou. Pravidlá vášne majú niečo do seba a navyše ide o dosť špecifický film, nie teda o ďalší do tucta. Veľmi otvorená, ale vkusná exkurzia do života niekoľkých vysokoškolákov, prešpikovaná odvážnymi scénami a čiernym humorom. James van der Beek sa predstavuje v úlohe pravého opaku jeho slávneho Dawsona. Tešiť sa môžete na veľa sexu (hetero aj homo), drog, úspešných aj neúspešných samovrážd a ďalšie zaujímavo natočené scény. Veľmi sa mi páčila aj kamera a spôsob radenia jednotlivých scén. ()

IQ Tiqe odpad!

Co mě nejvíc zaujalo? Závěrečné titulky, které šly pozpátku. beze srandy, víc nic. Čekal jsem další trapnou variaci na American Pie (prostě trochu vtipnou oddychovku), ale nedočkal jsem se ani toho. Co mě odradilo? Sex, vulgarita, kromě Lauren samí vyloženě nesympatičtí herci, nebavilo mě to. Neměl jedinou příležitost se zasmát, takže na komedii zapomeňte. Divím se, že jsem to vydržel do konce. ### V komentáři celkem souhlasím s Tomem Hardym, ale určitě za to nedám 4* jako on. ()

• Scéna s párty "Konec světa" byla natočena dne 11. září 2001. (ČSFD)

Sinister se vrací

Sinister se vrací

17.08.2014

První Sinister byl před třemi lety velký hororový úspěch. Film s rozpočtem 3 mil. dolarů utržil z amerických kin milionů téměř padesát a pokračování tak bylo jen otázkou času. To je odklepnuto již… (viac)