Revue za šest korun ...neboli komedie o tom, jak se jeden známý italský hudebník s komplikacemi dostává na pražský festival populární hudby a při svém putování potká docela neznámého českého autostopaře s hodně vyvinutým smyslem pro legraci... Tak ji v roce 1990 charakterizoval sám autor Gustav Oplustil. Jejím hlavním protagonistou je Oldřich Kaiser, který zde nejen bohatě uplatňuje šíři svého komediálního talentu, smysl pro recesi, ale představí se i jako zpěvák. Jiné - zase taneční překvapení pro nás připravila herečka Libuše Šafránková. Protože jde o revuálně groteskní komedii, jak přesně zní pracovní podtitul, nechybí v pořadu ani písničky. Texty k nim napsal Pavel Žák a žánrově velice rozmanitou hudbu složil František Polák. Choreografickou stránku vymyslel a se svým baletním souborem vytvořil Pavel Šmok. Režisérkou pořadu z roku 1985 byla Jitka Němcová. (oficiálny text distribútora)

MickeyStuma

Normalizační hudební crazy komedie o přípravách tématického hudebního festivalu, o záměně italského hudebníka s velmi podobným stopařem a jisté modelingové femme fatale. Dnes už tzv. retro styl celého televizního snímku dnešní mladou generaci nijak neoslní, ale pro starší diváky se jedná o příjemnou pohodovou podívanou s libozvučnými písničkami 80. let. Onu přitažlivou a svůdnou ženu si asi pro mnohé překvapivě zahrála Libuše Šafránková a je na ní vidět, že jí to nesmírně bavilo. Dvojroli italského hudebníka a stopaře si střihl Oldřich Kaiser, což zase naopak překvapení nikterak není. Takových rolí si ve své době zahrál několik. To se týká i italské postavy, neboť to mu šlo vždy velice dobře. Snímek je vlastně taková zábavná estráda, která nemůže urazit. ()

ostravak30

Tento filmeček mi připomněl jiný, ale jinak velice podobný Kdo je kdo, kde hlavní roli dvojníků pro změnu ztvárnil Václav Neckář, byť výměna tam byla sofistikovanější. Další rozdíl je, že zde někteří herci mluvili a jednali docela afektovaně a estrádně, což mělo působit víc komediálně. Možná v době vzniku, dneska už to má spíše opačný efekt. Hudba a písně ovšem byly velmi povedené. ()

otík

Nesmyslná zpěvo-komedie se záměnou Kaisera jako Itala se zpěvákem, který odjel trucovat na Moravu, ale výměna proběhla na dálnici u Bratislavy. Už jen tento na hlavu padlý úvod společně s nesmyslnou výměnou postav ukázal, že tady pan Oplustil sáhl hodně vedle nebo to psal pod parou. Písničky jsou slaboučké, hraní skoro amatérské. Až na sem tam slušný vtípek zcela slaboučké, snad až trapné. Kaiser svou roli také nazpíval, místo Šafránkové zpívá Marcela Králová. Hudba: František Polák, texty písní: Pavel Žák ()

Cesty timem

Nemusíte mne brát vážně, když dám za 4*. Jako ostatně neberete vážně ani tento výtvor. Za prvé mám rád blbiny, za druhé a možná spíš za prvé Libuška je tady (ano samozřejmě nejen tady) prostě božská a neuvěřitelná a já ji vždy miloval. A také si při sledování připadám jako dost opilý nebo pod drogama (což tedy nedovedu porovnat) a navíc po vypnutí můžu hned za volant :-) A myslím, že tvůrci museli být hodně mimo či něčím ovlivnění. No a Kaisera jsem vždy miloval jako herce a komika. ()

Cibulka_C

Tenhle film pouze na vlastní nebezpečí, protože vystihuje 80. léta úplně skvostně. Je to revuální komedie, kde se zpívá, tančí a Oldřich Kaiser hraje Itala. - A vůbec se tomu nedivím, protože mu vizuálně podobný rozhodně byl. 👌🏻🧑🏻 - a P.S. je to dvojrole. Upřímně mi ty hudební vložky lehce vadily, ale chápu jejich záměr. Lidé se chtěli bavit, sledovali estrády, tak proč to neplácnout do filmu… a podle mě si museli autoři něco šlehnout, protože tohle za střízliva nevymyslíš. Dokonce Oldřich Kaiser ty hudební vložky nazpíval sám, což bylo na druhou stranu zase super, protože Libuši Šafránkovou přezpívali a já si osobně nedovedu a ani nechci představovat jinak mluvícího Oldřicha Kaisera. 😅 Film mi přijde docela dost opomenutý, tak si ho alespoň jako památku na Libušku Šafránkovou můžete pustit. 🕊 A P.S. ty vousy vypadají dost věrohodně... ()