Zbierka prác režiséra Jonathana Glazera obsahuje videoklipy:

"Into My Arms" - Nick Cave and the Bad Seeds
"Rabbit in Your Headlights" - UNKLE
"The Universal" - Blur
"Karma Police" - Radiohead
"Karmacoma" - Massive Attack (juditik)

Dadel

Glazerova kolekce je sice co do počtu klipů poměrně střídmá, ale co do jejich kvality je naopak jedna z nejlepších. Už jenom klip U.N.K.L.E. - Rabbit in your Headlights (s hostujícím Thomem Yorkem), neuvěřitelně sugestivní a depresivní dílko s chlapíkem, který kráčí tunelem, mumlá si v deliriu, a naráží do něj jedno auto za druhým, ale on vždycky vstane a jde dál, bude jednou patřit do zlatého fondu. Co kecám, už tam je. Dále si užijete dvou klipů od Radiohead - Street Spirit (s důmyslnými hrátkami se zrychlujícm a zpomalujícím se obrazem) a neméně zdařilé Karma Police. Klip Richarda Ashcrofta - A Song for the Lovers je zvláštní tím, že je v něm na dlouhé desítky vteřin vypnutý zvuk (prý proto, aby na věčně uřvané MTV byl aspoň občas svatý klid:) Velice intimní je klip Into my Arms, kde Nick Cave napůl utopený ve tmě zpívá o Bohu a lásce a do toho prostřihy na plačící lidi. Na konci Cave pohladí plačící ženu po tváři a ta se utiší. Magické. Samotný Nick Cave prý tento klip bůhvíproč nemá rád. Posledními do sbírky jsou notně ujetí Massive Attack - Karmacoma, Jamiroquai - Virtual Insanity (efektní klip s "jezdící" podlahou) a Blur - The Universal. Dále zde najdete množství Glazerových reklam (v jedné si zahrál i Samuel L. Jackson), ukázky z filmů Sexy Bestie a Zrození a rozhovory s jejich hereckými představiteli. Viz také: Michel Gondry, Spike Jonze, Chris Cunningham, Stéphane Sednaoui, Mark Romanek, Anton Corbijn. ()

Madsbender

Ako celok si hodnotiť nedovolím, keďže som mal možnosť doposiaľ vidieť síce len dva Glazerove klipy, avšak bezvýhradne excelentné kúsky. Prvým je UNKLE - Rabbit in Your Headlights, zvláštny už len prácou s naráciou a hudbou opakovane ustupujúcou do úzadia v prospech deja na obrazovke, ktoré má... no, povedzme, že mnoho spôsobov interpretácie. Muž (fenomenálny Denis Lavant), kráčajúci tunelom ma ignorujúci okolie, ktorý si čosi neustále mrmle a je opakovane zrážaný autami (pozor, žiadna paródia ani nechtene vtipná vec, toto je surová esenciálna depresia) a zo zeme sa zdvíha stále rýchlejšie a obratnejšie na seba po celý čas strháva pozornosť a nebyť toho, ako perfektne hudba podkresľuje atmosféru, možno by som pieseň aj odignoroval v prospech obsahu. Efekty použité v úplnom závere klipu sú úžasné a vyrazili mi dych (teda aspoň na prvý raz). 100% Druhým je Radiohead - Karma Police, podobne komorný a depresívny, podobne hraničiaci s umeleckou formou a letmo naratívny. Nevšedné umiestnenie kamery a práca s oboma postavami vytvárajú špecifickú vťahujúcu atmosféru, a celé to veľmi pripomína najnovší Glazerov film Under the Skin - kamerou, prácou s postavami, dramatickým trojuholníkom. Neutíchajúce napätie nedovolí sa od toho odtrhnúť. 100% Pozn.: Musím zohnať zvyšok. ()

Hwaelos

To je prostě král reklamy. Ten s pádícími koňmi-vlnami a surfaři zbožňuju už dva roky (a náklonnost ke Guinessu v tom nehraje roli:)) Klipy jsou samozřejmě taky super. Tady vede Street spirit od Radiohead, byť Rabbit in your headlights taky nezaostává. To je zase práce, která doteď vyvolává spory nad její interpretací. Je onen muž mesiáš? Je cesta tunelem symbolem životní cesty? Velice bizarní a zvláštní je Karmacoma od Massive Attack. Kdo hledá, může nacházet odkazy k různým filmům. Málokomu asi unikne souvislost dvojčat na hotelové chodbě s Osvícením, ale více skrytě se režisér opírá o Mazací hlavu D. Lynche nebo o Kill Billa. ()