Lojzička je svérázná princezna z Enykytánie, která se víc zajímá o tělocvik a svého papouška Ferdu než o princeznovské povinnosti. A aby toho trápení pro její rodiče nebylo málo, ještě si ji vybere za nevěstu vodník Bonifác a hrozí zničením celého království. Lojzička se ale nedá, uteče ke komediantům a stane se slavnou provazochodkyní. Jenže uniknout osudu se jí přesto nepodaří – nakonec se musí vypořádat jak s vodníkem, tak s rolí budoucí královny. Naštěstí při tom objeví pravou lásku, získá dobré přátele a také přijde na to, že všechno se člověk musí naučit a že všude je chleba o dvou kůrkách. (Česká televize)

blackrain

Kvůli tomu názvu jsem si myslela, že princezna bude bláznivá a ztřeštěná a ona se věnovala pouze tělocviku. Vodník v podání Miroslava Táborského vypadal jako z hororu. Já jsem holt zvyklá na jiné vodníky, třeby na ty, které vždycky hrál Josef Dvořák. Ovšem tito vodníci byli spíše roztomilí, než aby pořádně škodili lidem a podváděli, kde se jen dalo. Jinak je pohádka velmi dobře obsazená. ()

hous.enka

Klasicky roztomilá televizní pohádka s cirkusem (mimochodem právě prostředí cirkusové rodiny mě zaujalo na téhle pohádce asi nejvíc), olysalým vodníkem, poněkud hloupočkou princeznou a přestárlým přeslazeným princem. Bonusem navíc je skvělé obsazení. Ideální kombinace na nedělní oběd, takže já jsem spokojená. ()

PollyJean

další pohádkový počin od Jaroslava Hanuše, který se snaží dělat pohádky trošku jinak, což je třeba pochválit, i když ne vždycky je to úplně povedené. Škoda extrémní úspornosti, která vykukuje všude, bohužel i ve scénáři. Jásat nad tím, že provazochodkyně se projde po provaze tam a zpět a označovat to jako dosud neviděné, je dost přehnané. Jinak se tu ukazuje, že Marie Doležalová bohužel moc hrát neumí, obrovský rozdíl třeba oproti Hádkovi, který si svého ješitného prince hezky vychutnává. ()

Jezinka.Jezinka

Princezna Lojzička se v tradičně pohádkovém příběhu snaží seč jí síly snaží popudit diváka, což se jí nedaří, protože to je mile působící holka, zato jejímu otci, který se snaží předvádět herecké umění se to daří dokonale. Nevadí mi kulisovost pohádek a to, že z toho trčí ateliér, vlastně to mám nějakým zvráceným způsobem ráda, ale ten mini provazochodecký zablácený dvorek, upachtěný král a nevyužitý druhý královský pár se odpustit nedají. No dobře, zas tam je pěkný králík a koza. ()

IvcaSammet

Vždycky jsem si přála, aby byl Kryštof Hádek princem. O této pohádce jsem samozřejmě věděla, ale protože se jedná o docela neznámou pohádku, nebrala jsem to jako "splnění mého přání". Přála jsem si, aby se Kryštof objevil jako pořádný princ, v pořádné celovečerní pohádce, na kterou se jak děti, tak i dospělí budou dívat každý rok v televizi. Toho už se ale bohužel nikdy nedočkám ... Což je opravdu obrovská škoda, protože právě v této pohádce mi Kryštof s přehledem dokázal, že by na to měl! Od pohádky jsem toho moc nečekala, ale nakonec jsem byla příjemně překvapená. Příběh není úplně nejhorší a celkově na mě Lojzička je číslo působí opravdu pohádkově. Sice se nejedná o pohádku, o které bych řekla, že nějak výrazně překračuje průměr, ale pokud na ni někdy v televizi narazím, určitě se na ni s radostí podívám. ()

• Natáčení probíhalo také na hradě Kokořín. (M.B)