Televízna adaptácia divadelnej hry Franka Wedekinda. Príbeh staršieho komorného speváka Gerarda, s ktorým sa počas jeho koncertného turné v jednom meste bližšie zoznámi ctiteľka Helena. Táto matka dvoch detí sa stane jeho milenkou, chce opustiť rodinu a odcestovať s ním. (oficiálny text distribútora)

vitekpe

Tri etudy v jedne hre. V prvni Lasica odmita krasnou mladici Bobulovou (nechapu proc), v druhe za nim prijde sileny skladatel Labuda (dobra opera :-)) a v treti hystericka milenka Timkova, ktera se sebevrazdi... No, nevim co k tomu dal rict. Urcite to znovu neuvidim. ()

NinadeL

Musím seznat, že někdy jsou ty slovenské televizní inscenace vynikající. A zároveň volí takové předlohy, jaké my bychom jen těžko dostávali na obrazovku. Takto jsem si poměrně užila už Nebezpečné známosti podle de Laclose s Kukurou, nyní nastal čas na Wedekinda s Lasicou. Vážení přátele, ano, pokud se vám do šatny před odjezdem dere tklivá fanynka s tvářičkou Barbory Bobuľové a rozkošnou slovenskou angličtinou na rtech, nelze, než se kochat. ()

Autogram

Komorný príbeh o komornom spevákovi, ktorý sa potrebuje zbaviť ctiteliek a ctiteľov. S Lasicom v hlavnej úlohe to nemohlo dopadnúť zle, ale nedopadlo to ani výborne, hlavne kvôli predlohe. Tri príbehy s tromi partnermi spolu navzájom nesúvisia, najvýraznejšia bola Ingrid Timková, najmenej Barbora Bobuľova, ale práve jej naivný príbeh ma zaujal najviac. –––– Ďakujte Bohu, že ste nepadli do rúk inému umelcovi. Buďte rada, že ste stretli MŇA. ()

biletarka

Bratislavská televizní adaptace jednoaktovky Franka Wedekinda, která nepatří k jeho nejznámějším dílům a zdaleka nedosahuje kvalit např. Procitnutí jara. V příběhu stárnoucího slavného operního pěvce Oskara Gerarda zajisté Wedekind zúročil své zkušenosti z práce v různých funkcích u divadla i u cirkusu. V titulní roli vsadil režisér Vladimír Strnisko po právu na střídmé herectví Milana Lasici. Mezi představiteli obdivovatelů, kteří se vnucují v zpěvákově hotelovém pokoji a zdržují před odjezdem na vystoupení do Berlína, zaujme především představitelka Oskarovy vdané milenky Heleny Ingrid Timková. Inscenaci hodnotím silnými 3 hvězdičkami. ()

K.I.N.G.

Slabší, ale pořád dobrá televizní inscenace. Milan Lasica se své role zhostil dobře a ostatní většinou také. Když pominu scénu s Labudou, která mě prakticky vůbec nebavila, byla to vcelku příjemná podívaná. 50% ()