"Pod Radvaní kytka kvete, všeho kvítí královna..." zpívají radostně roztomilé venkovské tetičky v podání M. Steinmasslové, N. Konvalinkové a J. Kretschmerové. Jašinka (J. Schneiderová), mladičká a krásná dcera Bochových (H. Maciuchová, M. Štěpánek), má totiž před svatbou se svým milým, zemanem Vojdínem (V. Udatný). Taková událost se bude zajisté dlouho a bohatě slavit, o jídlo a pití nouze nebude. Jenže ani v pohádkových příbězích nejde většinou všechno jak po másle, a tak se také štěstí Jašinky a Vojdína brzy pořádně zašmodrchá. O spanilosti dívčiny se dozví zlý Ledový král (J. Čenský), který chce mít v moci vše krásné - ať živé či neživé. Bochovi zruší, co mladým slíbili, a už se těší, jak si Jašinka sedne do stříbřitého bohatství. Že by se Jašince v Ledové zemi srdce chladem a steskem zastavilo - to ví jen ona sama, Vojdín a jejich věrná přítelkyně Meluzínka (I. Chýlková). Rodiče mají oči leskem drahokamů zaslepené... (oficiálny text distribútora)

milos.bradik

Nejlepší byly ty tři "tanečnice a zpěvačky" Steinmasslová, Konvalinková a Kretschmerová a pak ještě Rampušák. Ostatní hráli hrozně, včetně obvykle o mnoho lepší Chýlkové. Schneiderová zahrála titulní postavu strašně jako vždy a na tom jejím milém bylo udatné pouze jméno jeho představitele. Ovšem kupodivu jako celek mne to pobavilo, protože jsem se vždycky těšil na ty tři tetičky a jejich taneční kreace a zpěv. :-) Takže nakonec to u mne bylo 50 %. ()

vlcekmirek

Pohádka o ničem s hereckými výkony na úrovni školní besídky. Chýlková coby Meluzína deklamuje jako děcko, recitující Polednici, Jašinka Schnajderová je prkenná a nemožná, jako vždy a Maciuchová se Štěpánkem dostali role rodičů evidentně za trest. K tomu příšerná (a falešná) průvodní písnička, kostýmy Ledového krále a jeho poddaných ve stylu "Kdo má oblek, jde za rakví..." Prostě "Co televizní fundus dal". Jedna hvězda za to, že jsme to přežili až do konce bez psychické újmy. ()

flanker.27

Takový splácanec motivů z různých (lepších) pohádek, jak už to tak u výplní nedělního odpoledne na ČT bývá. I tak by to mohlo dosáhnout alespoň na průměr, kdyby to obsahovalo alespoň trochu smysluplné dialogy a herecké výkony. Tak třeba Jašinka umře a reakce rodičů? Cokoli jen ne přesvědčivá. Zkrátka celé bez invence, bez zájmu, jen splněné zadání. ()

ostravak30

Že nemám příliš v oblibě studiové pohádky, jsem už několikrát zaznamenával. Ale ještě víc nemám rád studiové abstraktní pohádky. Dělají se vůbec takové pohádky pro děti? Těžko říct. Nevím, jaké dítě by tohle mohlo zaujmout. Ledový král vypadá jako hodně divný hastrman po těžké pařbě a jeho posluhovači tančí jako baletní inženýři s pěti promile v krvi. Prostě pohádka nic moc. A zpívání třech matrón v podobě M. Steinmasslové, N. Konvalinkové a J. Kretschmerové taky dílko nevylepšuje. Zpívat umí jen posledně jmenovaná, jinak obě herečky - při vší úctě k jejich hraní, zpívají falešně. ()

hermiona

Ty ateliérové pohádky jsou fakt hrůza. Nic hezkého, nic naturálního, nic přirozeného, nic hodnověrného... To už si nemůžeme dovolit ani exteriéry, které by nám mohl závidět i Hollywood? Proč nemůžou filmaři vyjet ze studia? Protože všechno se dnes dělá u stolu, u počítače. I pohádky. Klidně by to mohlo mít i o tři hvězdy víc, kdyby to bylo v reálném prostředí. Minulá doba nám pohádkově ukradla všechno svobodné. Dnešní doba svobodně krade pohádkám všechno pohádkové. ()