Martijn (Ryan Phillippe) chtěl v Maroku pomáhat podvýživeným dětem. Místo toho se ocitl v rukou teroristů, kteří ho vystavují brutálnímu týrání. S vědomím téměř nevyhnutelné smrti se mladý muž pouští do pomyslné šachové partie s únoscem Ahmatem (Laurence Fishburne), protože informace o pozadí únosu mu mohou zachránit život. Aspoň si to myslí. V provizorním vězení si postupně začíná uvědomovat, že v jeho zajetí nehrála žádnou roli náhoda, ale že se stal obětí pečlivě připravené akce. Kdo a proč ho unesl? Za odpovědi na tyto otázky platí tento talentovaný klavírista velmi vysokou cenu – vlastní prsty. Zaplatí nakonec i cenu nejvyšší? (oficiálny text distribútora)

Thomassi

Zajímavý snímek. ketrý se točí okolo jednoho Holanďana, který přijíždí do Maroka pomáhat podvyživeným lidem. Hned po příletu je ale unesen teroristy a poté celý film vyslíchán. Po celý film jsem se upřímě nenudil, vždy tam bylo něco, co mě upoutalo. Problém ale vidím v tom pomalejším rozjezdu. S dějem, který se odehrává skoro celý film na jednom místě se toho moc vymyslet nedá, ale přesto si mohli tvůrci dovolit nějak to rozvést. Tím ale nechci říct, že je to fatální chyba. Postupem času ale film dostával grády a ke konci to pěkně odsejpalo. No a samotný konec mě dost šokoval. Nebudu ho tady prozrazovat, protože právě v něm je celá pointa. Co se týše hereckých výkonů, tak jsem spokojen. Jak Fishburne, tak Phillippe předvedli k nim nadstandartní výkon. ()

Dudek

Rozhodně zajímavý film, který stojí za zhlédnutí. Jednoduchý příběh až skoro dává připomenout časy prvního Saw, kdy se skoro nehneme z jedné místnosti, jenže tady jde o něco úplně jiného. Scénář je velmi jednoduchý, ale dádá všem hercům veliký prostor a ti ho náležitě využívají, hlavně Laurence Fishburne - a jeho přízvuk - je úžasný, ale pochválit je třeba i Ryana Phillippa, který na tak těžkou roli působí velmi věrohodně. Pět prstů je tu symbolem pěti vzpomínek, stejně tak šachy jsou tu spíše jako ukázkou toho, že se nehrají mezi hrdiny, ale zejména mezi tvůrci a divákem. Dobře podaná pointa dokáže zaujmout i přesto, že její případné odhalení není nijak těžké. Průměrný konstrukt na který se ale možná ještě někdy povídám znovu. Realičnost příběhu jsem neřešil, nepřipadalo mi to až tak nepravděpodné... ()

Radiq

Distributor samozřejmě zas musel zmršit název, aby obsahoval aspoň jedno ze slov: krev, smrt, teror. Moc jsem mu přál, aby se mu jeho potravinovej plán povedl, ale bylo mi jasný, že to tak nebude. Zajímavý bylo, že na každej prst použili jinou techniku odstranění. Fishburnovi jsem tu jeho arabštinu nežral. ()

kingik

Film hraje s divákem chytrou šachovou partii. Ten neprokoukne lest tak snadno a v závěru pěkně prohraje a aniž bych prozradil závěrečnou pointu, stejně ji hned tak neodhadnete. Ryan Phillippe v rukou teroristů svým autentickým výkonem ukazuje, jak je nedoceněným hercem a stále se mu nedaří proniknout do vyšší ligy. Laurence Fishburne jako charismatický únosce rovněž zaslouží pochvalu. A tak se divák stane třetím v téhle hře a pozoruje dokud ho film dokonale nezmate a v závěru mu dá pomyslný mat. Zakončení hry možná trochu nefér, ale byli jste varováni. Film si nedělal žádné velké ambice a nedostal se do rukou žádného známého režiséra a je znát, že až tak zkušeně a s přehledem si film nevede. 60% ()

Tom Hardy

Chytře pojatá šachová partie dvou silných osobností se mírně otřásá v základech díky jistým nelogickým změnám tempa, které občas filmem problesknou. Nicméně jisté okamžiky jsou velmi sugestivní, herecké výkony na úrovni a nitky pravdy jsou celkem schopně rozplétány, nemluvě o zajímavém, leč přeci jen odhadnutelném finále. A rozhodně to má myšlenku! ()