Jsem kyborg, ale to nevadí

(festivalový názov)
  • Južná Kórea Ssaibogeujiman gwaenchanha (viac)

Při pracovní směně na montážní lince v továrně na rádia uslyší Young-goon hlas, který jí radí, jak sestrojit baterii pro dobití. Dívka uposlechne rady neznámého hlasu, dle návodu propojí své zápěstí s kabely baterie a zapojí se do zásuvky. Young-goon tak konečně získá dostatek energie k aktivaci své pravé podstaty - kyborga. Nadlidské schopnosti musí použít k záchraně své babičky, která byla odvezena do psychiatrické léčebny. Po ukončení „dobíjecího procesu“, tedy ve chvíli, kdy se Young-goon probere z bezvědomí po zásahu elektrickým proudem, zjistí, že byla odvezena do téhož ústavu pro duševně choré. Soustředí se tedy na svůj úkol – likvidaci personálu léčebny a záchranu babičky. Lékaři jí však do cesty kladou velké překážky jako například povinnost jíst, hrozí jí tedy nebezpečí poškození robotického zařízení. Naštěstí pro ni jeden z pacientů, Park Il soon, vyrobí přístroj k přeměně jídla na elektrickou energii a Young-goon může najít svůj pravý smysl života. (Ketri)

Pethushka

Je mi líto, že musím takhle slabě hodnotit film, který má tak skvělé herecké obsazení. Rain vypadal úžasně i jako blázen a jeho polibek mě rozhodně nenechal chladnou. Zato zbytek filmu mě zchladil dokonale. Moc nepříjemných situací, na které jsem se nechtěla dívat a moc úchylností, které jsem nechtěla slyšet. Chan-wook Park mě zklamal, protože tady už přejel moc daleko. Poprvé jsem měla problém dodívat se na jihokorejský film. Slabé 2*. ()

Carlossss

Jestli byl někdy film, který po prvním zhlédnutí aspiroval na místo v první desítce mých nejoblíbenějších filmů, tak to byl Saibogujiman kwenchana. Tímhle dílem mne Park doopravdy dostal... zakomponoval sem totiž všechno, co má správný skromný trhák mít. Sympatickou ústřední dvojici (obzvláště slečna Su-jeong Lim byla k sežráni), plno vedlejších postaviček, které ani zdaleka nepůsobili rušivým dojmem, jak se často stává, vynikající příběh plný laskavého humoru a dokonce i akční kyborg-sekvenci, která dala vzpomenout na časy OldBoye a Vengeance filmy. Výsledkem je velice krásný snímek plný lidskosti a porozumění. ()

italka63

Velmi rozporuplný film, kdy se vám v hlavě honí myšlenky o absolutní pitomosti, po připitomělý úsměv, nevěřícně zírání, až k dojmutí na závěr. Teda jódlující Korejec...leč cesty Páně jsou nevyzpytatelné, tak jako stezky lidské duše. Co na tom, že je v ní ukryt třeba kyborg. Výborné obsazení i režie, jen trochu neobvyklý film od Parka. ()

Flakotaso

Na Parka hodně slabé, poprvé mě tento režisérský génius zklamal. Vybral si prostě špatné téma, které navíc projede celým filmem a vyzní jaksi do ztracena, nečeká nás žádný překvapivý nebo šokující konec. Parkovy trademarky černého humoru se zde neobjevují v takové míře jako v jiných filmech, ani hudba není tak výrazná jako jindy. Zato kamera je klasicky stále skvělá. Doufám, že se Park svým upířím kouskem vrátí zpět do témat, která mu jdou nejlépe a budu moci dát opět plný počet. ()

Natascha

Bože, ten film je hrozně divný.... Dlouho se mi nestalo, že bych tak váhala při hodnocení. Nakonec se přikláním k lepšímu, ale při dalším sledování by mohlo jít ještě výše, nebo naopak klesnout. Film o dívce, co si myslí, že je cyborg, má své poetické, krásné a originální momenty, stejně jako nezměrné množství tak zvaných WTF okamžiků. Navíc se v tom velmi těžko hledá, co tím vlastně chtěl básník říct. A propos, ta dívka v hlavní roli vážně vypadá jako cyborg, kde ji sakra sehnali:-) ()

• Su-jeong Im musela před natáčením filmu snížit svoji váhu na pouhých 39 kg. (DailyDreamer)

Wachowští na vás pošlou nindžu

Wachowští na vás pošlou nindžu

16.02.2008

Už jsme se tak nějak smířili s tím, že Speed Racer sourozenců Wachowských (Andy & Larry) bude pestrobarevná omalovánka pro celou rodinu. Jejich další projekt (byť jej budou pouze produkovat … (viac)

Filmasia 2007

Filmasia 2007

01.12.2007

Festival asijských filmů FILMASIA (www.filmasia.cz) má letos čtyři sekce: Zaostřeno na Hongkong, Pocta režisérovi: Johnnie To, Novinky asijského filmu a Asijská hororová noc. V programu je například… (viac)