Příběh mladého chlapce Byung-Tae, který je na učilišti šikanován, ponižovám a mlácen snad každým kdo ma ruce a nohy. Jeho snaha se vymanit ze sevření ocelových pěstí svých spolužáků ho přivádí až do místní knihovny. Tam se setkává s mužem jehož neortodoxní styl vyjednávání ho přivede na myšlenku, že by jen on ho může naučit tajům boje. (BUD-SFIS)

tombac

Ve filmu se o umění boje mnohem více žvaní, než bojuje. Naštěstí jsem si před jeho zhlédnutím přečetl Lhurgův koment a oprostil se od očekávání, které by vyplývalo již ze samotného názvu, a zřejmě proto se mi Ssaumui gisul líbilo. Nenazval bych ho snímkem plným klišé, už jen vzhledem k tréninku, kdy mladík nedělá šmahem nějaké obrovské pokroky, nestane se z něho namakaný borec, který všem utiskovatelům nakonec vítězoslavně rozbije huby. Vše se nese v rámci uvěřitelnosti, což mi bylo na Ssaumui gisul hodně sympatické. 7/10 ()

Lhurgoyf

Kórejský Karate Kid. Spolužiakmi pravidelne šikanovaný Byung-Tae raz náhodne stretne tajomného majstra, ktorý ho po menšej nevôli začne vyučovať svoje umenie boja, a čo je hlavné - umenie čeliť vlastnému strachu. Áno, film je podľa očakávania veľmi predvídateľný, plný klišé, režisér sa ani nesnaží dianie nijak obzvláštniť. A to hlavné, akcia - teda samotný tréning a boj - je akoby odsunutý na druhú koľaj, dočkáme sa myslím tak troch nemastných-neslaných súbojov bez choreografie a bez krásy, či štýlovosti (keďže majster svojho žiaka neučí žiaden konkrétny bojový štýl, ale len také "máchanie" rukami). Film našťastie zachraňuje vždy charismatický Yun-Shik Baek, bez ktorého by bol Art of Fighting ako Karate Kid bez majstra Miyagiho. ()

cubajz

taková lehká komedie ze života, ve které starý rváč učí mladou oběť šikanovacích hrátek jak se ubránit, což se jí však skoro nikdy nepovede. Velmi sympatický a charismatický film, který navzdory názvu zobrazuje soubojů velmi málo a spíše se soustřeďuje na duševní cestu mladého bojovníka. "Bojové umění není o rvačkách, ale o boji se sebou samým" ()

Lacike

Strašne zvláštny a dosť drsný film o bitkároch na strednej, ktorý terorizujú jedného chlapca. Našťastie do mesta príde taký gangsterský Miyagi s ktorým sa chlapec skamaráti a začne sa u neho učiť biť. Celý film sledujeme jak trénuje, aby im to vo finále vrátil aj s úrokmi, ale jeho pokroky sú pomalé a dovtedy ho ešte veľakrát zmlátia. Film má dosť drsnú atmosféru. Nie je to žiadna pohodová rozprávka typu Karate Kid. Bohužiaľ hlavný hrdina príliš charizmatický nie je a tak ma jeho príbeh príliš nebavil. Našťastie tu je famózna postava jeho drsného učiteľa u ktorej ma bavila každá sekunda a rozhodne by si zaslúžil svoj vlastný film. Yoon-shik Baek podal fantastický výkon. Hlavne kvôli nemu dávam aj tretiu hviezdičku. A samotné bitky sú také reálne a neprikrášlené bez akrobatických volovín. Každá jedna rana pôsobí bolestivo. Miestami to s tou brutalitou ale už preháňali. Rozhodne sa mi na to príjemne nepozeralo. Výsledkom je nepríjemný bitkársky film na jedno pozretie. 5/10. ()

BUD-SFIS

Námětem je starý dobrý vztah učitele a žáka, kdy učitelem předává své moudra žákovi a učí ho se vypořádat se životem. Jenže zpracování, což dává filmu nesmirnou bohatost, je to co dělá snímek přitažlivým. Reálnost s jakou jsou natočené hlavně bojiové scény vás vtáhnou do děje a cítíte, že z filmu, od kterého bychom čekali bezduchou mlátičku, je něco víc. On sám název se zavádějící což možná někoho něpotěší, kdo chtěl vidět perfektní bojové scény a vytříbený styl. ()