Hrdinkou tohoto komediálně laděného filmu, který je režijním debutem známé americké herečky Sally Fieldové, je Mona - žena soustředěná jen na sebe a doslova posedlá touhou vyhrát v soutěži krásy. Sledujeme její životní příběh od dětství matka i otčím pili a ambiciózní dívenka měla jedinou kamarádku Ruby. Kvůli úspěch však byla ochotná obětovat i vydržet cokoliv. (oficiálny text distribútora)

liberita

Plytký film o tom, aké majú niektorí ľudia pomýlené hodnoty je nudný a neprináša so sebou nič, kvôli čomu by sa ho oplatilo vidieť. Hlavná postava Driverovej je bezcharakterná a nesympatická a svoju reputáciu si nezlepšuje dokonca ani v presladenom a vyumelkovanom závere. Sally Field by radšej mala zostať výhradne pred kamerou, pretože to jej ide veľmi dobre, tu naopak vytvorila film pre ženy, ktorý im hovorí o tom, ako nie je nič dôležitejšie než vlastná krása a obdiv okolia, ani ich deti či najbližšie priateľky. Márnosť nad márnosť. ()

Davered

Každá americká dívka touží být královnou krásy a obětuje tomu vše. My, obyčejní lidé, vůbec nedokážeme pochopit s jakými problémy se takové královny krásy potýkají a s jakým intelektem převyšují ostatní. Co chudoba či snad nemoci, hlavním problémem dneška je odporná patriarchální společnost, ve které žijeme. Děkuji, Sally Fieldová, otevřela jste mi oči! ()

golfista

Stupidita samotného principu volby královny krásy čiší z tohohle filmu na sto honů. Sally Field (kterou mám rád) se vrhla na čistě ženské téma. Film se těžko rozjíždí, takže vás chvíli nutí přemýšlet co dávají na druhém programu, ale s příchodem Minnie Driver se chytne a nakonec se dá při požití přiměřeného množství žakudečních léků strávit. Dámy možná bez prášků :-) ()

Prubner

Problém tohoto filmu je v tom, že neví, čím chce být. První půlka vypadá jako satira na soutěže Miss a pojímá titulní hrdinku jako karikaturu pitomé husičky, jejímž jediným cílem je korunka Miss, ve druhé půlce se ale vše v podstatě láme do melodramatu o sbližování matky a odložené dcery s nevkusně sladkým happy endem. Jenže proměna nesnesitelné megery v milující matku není a nemůže být z výše uvedeného důvodu vůbec přesvědčivá, ať se Minnie Driverová snaží, jak chce. ()

Gemini

No, nepotřebuju skoro dvě hodiny na to abych zjistil, že volba Miss a tak podobně je o ničem a příběh Krasavic je opravdu dost naivní...prostě nic pro mě, i když Minnie Driver vidím a slyším rád kdykoliv a kdekoliv. ()