Mladý lesní inženýr Jan (Oldřich Navrátil) žije na samotě v hájence. Nespokojenost s osobním životem i pracovní problémy řeší pitím. Postupně přestává komunikovat, propadá apatii a lhostejnosti. Jeho závislost na alkoholu se prohlubuje. K odchodu na dobrovolnou odvykací terapii ho přinutí až nenadálý příchod mladé dívky Marty (Yvona Krajčovičová). Když se po čase domnívá, že má vše pod kontrolou, léčbu o své vůli přeruší. Bez pití ale nevydrží dlouho. V deliriu si podřeže žíly a je umístěn na psychiatrii. A je to znovu Marta, která mu dává důvěru a naději. Láska, kterou k Martě cítí, je pro něj velkou motivací. Bude jeho odhodlání a vůle stačit na zvládnutí své závislosti? (Česká televize)

ArthasKarfa

Tohle drama člověku v mladém věku dochází jen pomalu, dny kdy prostě "žijete" se táhnou a Vy čekáte, že se něco změní a někdo přijde a z toho šedého světa Vás vezme pryč, ale tak to není...nikdo nepřichází a tak občas sáhnete po lahvi, pak častěji a pak už pořád. Osamělá hájovna, ale může to stejně tak být byt v paneláku nebo vila na Ořechovce. Výborný Oldřich Navrátil a jeho boj s něčím nad čím se nevyhrává příliš často. ()

insurgentes

Filmy o závislácích nemám rád, protože nevím, proč by se v tom měli mít možnost prostřednictvím umění hrazeného z peněz daňových poplatníků ještě rochňat. Navrátil to ale hraje dobře, je prototypem nevkusného slabocha. Naštěstí je tu Ivona, taková ta femme fatale českého filmu té doby. Její kouzlo je opravdu těžko odolatelné. ()

Kovaja

Pro mě je O.Navrátil přesně typem herce pro takové role,myslím že vůbec nemusí nic hrát,člověk se prostě pro určité role prostě narodí.Opilecké scény mu dou moc dobře,nejen ty,je to pro mě pan herec a to dokazuje i v jiných filmech a seriálech viz.Bylo nás pět. Úžasná je scéna kdy je u rodičů své milé a odmítá alkohol ale je poražen tímhle démonem a vymyslí si fintu s jízdním řádem a odjezdem vlaků. Po odchodu otce od stolu do sebe obrátí vodečku a démona potlačí:-)) ()

Rodriguez

Herecká ikona Olda Navrátil coby lesní pracovník, žijící na samotě u lesa v hájence. Touží po jediném - postavit znovu oboru a začít tu chovat daňky a jeleny. Bohužel je nějakou dobu sám a tak propadá holdování alkoholu. I jeho pes vycítí, že je s ním něco v nepořádku a napadne ho. Dostává se ale do takové situace, odkud není cesta a tak se nechá hospitalizovat na dobrovolné odvykací terapii. 75% ()

dobytek

V poslední době mam nějaký štěstí na filmy o alkáčích. Oldřich Navrátil chlastá první ligu, dělá mu to problémy, Ivona Krajčovičová se ho snaží přesvědčit, aby přestal, nakonec se jde léčit... Prostě je to jako přes kopírák. Nutno dodat, že Navrátil svym výkonem tuhle lacinou televizní inscenaci vytáhnul z totální šedi aspoň někam do průměru. Ostatní herci mi přišli jen tak do počtu. Nenadchne, neurazí - 50% ()