Motion Picture Association of America uděluje filmům známky - G, PG, PG-13, R, NC-17 - aby se američtí rodičové, kteří se neorientují v moderní kinematografii, mohli rozhodnout, na jaká dílka pustit svá dítka. Režisér snímku Kirby Dick si vzal na mušku metodiky posuzování této organizace - že zvýhodňuje velká filmová studia, že je zaujatá proti sexuálně explicitnímu obsahu, a tak podobně. Na pomoc mu kromě soukromé vyšetřovací agentury přišla slavná filmová jména v čele s Darrenem Aronofskym (FONTÁNA), Kevinem Smithem (FLÁKAČI), nebo Mattem Stonem (SOUTH PARK). Málokterému dokumentu se podaří něco změnit, tomuto se to zřejmě povedlo, neboť na počátku roku 2007 MPAA ohlásila změny, jež by měly vést k větší transparentnosti rozhodovacího procesu. (lukax)

xxmartinxx

Zajímavý dokument, který pobaví, pobouří i... nudí. Je trochu škoda, že skvělé animované sekvence a trefné názory jsou proloženy nudným "pátráním". Film shrnuje všechno to, co MPAA nemá ráda, takže všichni, koho celý ten systém hodnocení štve, budou určitě nadšení. Takže objektivně na tři hvězdy, ale je to protest... A každý máme rád protesty... ()

fallangell

Filmaři oponují tím, že nejde ukázat nic, co by 16i leté děti již stejně neviděli a konverzace o sexu znají. Nejspíš mají pravdu, ale měli by si uvědomit, že filmový průmysl a teď nemyslím ten porno, určuje hranice toho, co je společností považováno za "normální". A proto scény explicitní scény s doggy stylem skutečně nepatří do filmu s pg-13 ratingem, ať se jim to líbí sebemíň. Na druhou stranu to někdy vypadá jako by se MPAA skutečně bála zobrazení čehokoliv lidského. Shrnuto podtrženo, film zajímavý, ale myslím, že strašně jednostranný. ()

kinghome

Cenzura v plný síle, dokument, který mě spíše naštval, než potěšil, ale to hlavně proto, že vidím, jak debilní tahle MPAA je. Není to jako v minulosti, tady vám nikdo ani neřekne, co máte přesně vystřihnout, protože se nejedná o cenzuru, prostě ten film rovnou potopí, dostat hodnocení NC-17 vlastně znamená znehodnocení filmu a propadu popularity, tohle je prostě hnus. Osobně mi nevadila ani vyšetřovací linka, jo byla nudnější než rozhovory se slavnými režiséry, ale vůbec mi tam nevadila, ani jsem se nenudil. Kirby Dick se toho nebojí a jeho poslání filmu přímo komisi bylo dokonalý, jejich kecy o tom, co tam bylo špatně a proč má film takový a takový rating byl vtipný. Jako největšího komika bych ocenil Valentiho, který si tak strašně sral do huby, že to začalo bejt vtipný, divím se, že takovýho dementa ještě někdo nezastřelil. Skvělej dokument, sice není moc objektivní, ale takhle to je lepší, hlavně se tam neříkalo nic, co by nebyla pravda, prostě to bylo podáno tak, jak to je, nebo bylo v době točení tohoto dokumentu. 80% ()

imf

Adrian to řekl za mne, linie se soukromými detektivkami byla zřejmě Dickovým pokusem o parodii a jen zbytečně zpomalovala servírování faktů a vložky v podobě zpovědi režisérů. Běžný lid možná tohle rozptýlení potřeboval, já tedy ne. Pokryto slušným způsobem, natočeno drze, ale člověk se stejně nezbaví pocitu, že se mohl dozvědět víc. ()

Ant

Cenzůra skrytá pod hávem starostlivých rodičů. A pak se diví, jak se rozrůstá filmové pirátství, když polovinu lidí do kina ani nepustí. Dokument, který je udělán výborně stylově. Srovnávání filmů a jejich ratingů ukazuje, co za pokrytecké pámbíčkáře a puritány mají pravomoce to všechno hodnotit. Konečný telefonát s ředitelkou MPAA je toho důkazem. ()

• Tento film/dokument bojující proti ratingu filmů je v USA skutečně oficiálně nehodnocen. MPAA (organizace pro rating) si ale neodpustila mu neoficiálně udělit NC-17 (nejvyšší nárok na přístupnost). Ani v dalších zemích mu ale jeho obsah neodpustili. Ve většině zemí na film mohou jen dospělí. Například v Malajsii byl zakázán úplně. (hippyman)