Nepriebojná Olivia (Jennifer Aniston) je bývalá učiteľka, ktorá pracuje ako upratovačka, Franny (Joan Cusack) je bohatá žena v domácnosti, Christine (Catherine Keener) úspešná televízna scenáristka a Jane (Frances McDormand) módna návrhárka. Hoci je každá iná, sú už od strednej školy najlepšími kamarátkami a s výnimkou Franny sa každá z nich práve stretáva s osobnou krízou. Olivia je večne bez peňazí, nemôže zabudnúť na bývalého ženatého milenca, a navyše uviazne vo vzťahu so sebeckým Mikeom. Manželstvo Christine sa po mesiacoch nekonečných hádok rozpadá a Jane prežíva hlbokú krízu stredného veku, ktorá sa prejavuje nielen večnou podráždenosťou. Existuje niečo, čo by im mohlo pomôcť ich problémy vyriešiť? (TV Markíza)

elanista1

Takyto druh filmu pozeram ked v nom hra moja oblubena herecka, herec, alebo to reziruje oblubeny reziser.Vedel som ze toto nie je salka mojej kavy uz pred zaciatkom, ale taketo hovno som vsak necakal.Nie som nejaky odbornik, ani sa nepohybujem v kinematografickych kruhoch, ale toto by natocil snad kazdy podpriemerny reziser, ktory ma aku-taku prax.Viac nikdy. Jojinecko to povedal presne. ()

villon17

Ňák nevim, co přesně mám napsat, pže film ve mně zas tak moc nezanechal, neměl nijak zvlášť úžasnou zápletku, přesto vzbuzoval různý pocity. Přes pocit soucitu, neúspěchu až k radosti, která se tu a tam objevovala. Jinak ale snímek vzhlížel poněkud depresivně. Aniston jako "pouhá" uklízečka vedle svejch údajnejch kamarádek, který pomlouvaly jednu druhou, a to obzvlášť v autě po cestě ze společnejch akcí. Až zoufalý mi přišly Jenniferiny snahy zlepšit si život, jako například oblíct se do uklízečskýho dárku od jejího dohozenýho přítele, kde se předváděla s očekávánim sexu... ()

Axident

Budu zase jednou nevděčně příkrý k mladším lidem než jsem sám a věřte, že to není ze zahořklosti nebo závisti. Budu si koledovat o argumentaci, že na věku diváka nezáleží, že film je buď dobrý nebo špatný. Hmno, věřte, že u některých záleží (jenže to pochopíte, až vám tolik bude, takže neřešitelný rozkol) a tohle je jeden z nich. Aby jste prozřeli, že tohle není sterilní hovadina (jak zaznívá zde v komentech, kde má film ubohých a trapných 57%), natož vatová konverzačka o ničem, musí vám být alespoň pětatřicet a musíte mít odžito pár vztahů (myslím skutečných vztahů, ne chození s někým) a pokud možno děti. Rázem se pak vaše optika přeostří a uznale oceníte vypilovaný scénář všech těch konverzací, které jsou tak věrné a tak skutečné (ne umělé jako v mnoha "jakožezeživota" filmech), že vás to rozesměje i zamrazí. Téměř v každé větě a v každé scéně je ta nudná, rutinní opravdovost života, všechna ta stejnost i rozličnost, ta tragikomická obyčejnost a nedotaženost bytí, tak autentická.... Ale, musíte ji zažít a prožít (ne že by to nutně muselo nastat) na vlastní kůži. Mladému člověku to asi přijde opravdu pouze TV hovadina (přičteme-li absolutně idiotský (!!!) český název "Zbožňuju prachy", díky němuž bych rychle utekl z půjčovny a dílo nepochopení dokonává v mazáckém stylu), která nemá co říct, což je stejně tragikomické, jako všechny ty osudy a charaktery ve Friends with Money. U mě 100%. ()

rikitiki

Plácání do vody, které se naprosto míjí účinkem. Tento pseudopsychologický film se vyznačuje nesympatickými postavami a navíc nedořešenými problémy a vztahy. KOUSEK DĚJE Mnohé motivy jsou nepochopitelné.. Není žádný důvod - snad kromě psychické nemoci - proč by pohledná žena (Jennifer Aniston) dělala onuci odpudivému chlapíkovi, který o ni nestojí? K čemu byly neustálé narážky na latentní homosexualitu jednoho z manželů, když se ani nepotvrdily ani nebyly popřeny? Atd. Prostě nepodařený snímek. /6. 6. 12./ ()

dr.fish

Jennifer Aniston je uklízečka, uklízí bohatým domy, její kamarádky jsou bohaté. Ona nemá přítele, kámošky jsou vdané, řeší otázky manželské a problémy bohatých-co kde koupit, co jíst a co ne, jaká je kde obsluha, co si oblíct. K Jennifer její bohaté kámošky přistupují s lítostí, podporují jí, ona si připadá ztracená, ale posiluje jí, že i její kámošky přes všechno materiální zabezpečení jsou taky pěkně v hajzlu. Sledujeme takovou "krizi středního věku očima uklízečky". Manželky mají všechno na co si vzpomenou, ale nějak se vytratila radost ze života, důvod, proč jít dál a těšit se na další den. Potýkají se s poklesem zájmu ze strany manželů i poklesem svých dříve pevných ňader. No a naše hrdinka ten cvrkot sleduje a hledá sobě rovného, který by jí konečně viděl takovou jaká je a učinil ji jinou, lepší...70% Aniston je ve své civilní roli opět výborná stejně jako ve filmu http://www.csfd.cz/film/21909-hodna-holka/ . Tyhle typy rolí jsou mi na ní obzvláště příjemné, jelikož až v nich je z ní teprve opravdu moc hezká ženská. ()

• Natáčelo se v Los Angeles. V době natáčení filmu zde byla nejdeštivější zima vůbec. Restaurace, kde mají Mike (Scott Caan) a Olivia (Jennifer Aniston) rande naslepo, je Fred 62, též v L.A. Dalšími natáčecími místy byly New York a Kalifornie. (SONY_)