Jednoho letního rána v ospalém městečku Blackwater v Louisianě udeří meteor do muzea Pleistocene, městečko se začne prudce ochlazovat a 40.000 let starý mamut je vypuštěn do ulic. Speciální agenti Powersová a Whitaker mají 17 hodin na jeho zneškodnění než bude město zpustošeno. Agenti povolají odborníka, paleontologa Dr. Franka Abernathyho, aby jim pomohl dostihnout a ulovit „stvůru“ dříve, než jeho zuřivé běsnění zdemoluje okolní svět. Jak ubíhají hodiny a narůstá počet mrtvých, Dr. Abernathy si uvědomí, že pro záchranu své dcery Jacky a ostatních nevinných obyvatel musí pomoci agentům zničit své vlastní celoživotní dílo. (Intersonic)

raimi

Když film skončil, uviděl jsem v titulcích jméno režiséra. Tim Cox. A hned mě bylo jasno. Larva! Tenhle chlápek může za utrpení, který jsem při larvění prožil. A já vůl si od něho pustím, v dobré víře, další biják! No jak to asi mohlo dopadnout? Strašně. Těšil jsem se na přiblblý béčko (céčko až zetko) plný demencí všeho druhu, trapnýho humoru, laciných triků, otřesných hereckých výkonů a dostal jsem... béčko plný demencí všeho druhu, trapnýho humoru, laciných... No moment!!! Tak co je teda špatně? Prostě všechno! Půl hvězdičky za to, že to bylo lepší než Larva a druhá půlka za neuvěřitelně senilního Toma Skerrita, který se tváří jako kdyby si nemohl vzpomenout v kterým filmu se právě nachází. Ach jo, a já se tak těšil na obřího mamuta, co z lidí vysává životní energii chobotem!!! A dostanu tohohle vypelichance! :-))) ()

Rasle

K žánru sci-fi by som ešte pridal slovo komédia alebo paródia. Začiatok sa ponášal na film "War of the Worlds", keď všetkým v meste prestali fungovať autá, potom sa tam ukázala živá ruka, presne ako tá z filmu "Rodina Adamsovcov". Špatný dej, o trikovích efektoch radšej pomlčím. Natočiť tento film nebol zase tak zlý nápad, ale aby sa na to dalo pozerať, musel by sa režírovania ujať skúsenejší režisér napr. Spielberg. ()

djbarrel odpad!

Cože ? Muži v černém ? Sex důchodců ? Ufoni ? Obživlá ruka ? A konečně mamut ... pancéřový, neprůstřelný, nesmrtelný, bez srsti . A navíc ho ovládají ufoni . A navíc vysává duše . A navíc lační po krvi . Co ? Proboha jaký chorý mozek toto vymyslel ? Horor ? To si dělají srandu ne ? Viděl jsem ledascos, ale tohle je vrchol nevkusu, trapnosti a ubohosti. A animace mamuta ? To i Cestě do pravěku jsem věřil víc. A to děsný přehrávání ? Fakt ne už nikdy víc. Chci vrátit 90 minut svého života. 0 % Odpad! je slabé slovo. ()

piranha

Tohle byl doslova omyl. Kdybych si to nespletla s jiným filmem, náhodou taky pojmenovaným Mamut, v životě bych se na to nekoukala. Protože ta kravina je z toho cítit na sto honů. Velká řvoucí příšera, neoriginálně zapomnětlivý otec a urážlivá dcera, agenti FBI tající „velkou federální záležitost“... Velmi trapné. ()

HonzaMag odpad!

Tak tohle bylo i na mne moc. I přes naprosto originálně-imbecilní zápletku o mamutovi - sběrači vzorků pro vesmírné "badatele" jsem v hodnocení tentokrát neoblomný. Ještě, že už si nepamatuji, kolik jsem za tento skvost zaplatil... Ve výčtu žánrů mi chybí komedie, parodie, blábol, slátanina a naopak přebývá horor... ()

• Tým zodpovědný za speciální vizuální efekty byl nominován na cenu Emmy. (Terva)