Napínavý příběh podle románu Vzkříšení od Williama Valta.
Katherine Roshak je profesorkou psychiatrie s velmi slibnou kariérou. Vše se ale obrátí vzhůru nohama po několika zvláštních setkáních s matkou, která před čtyřmi lety spáchala sebevraždu.
Katherine se vydává do Pensylvánie, kde je její matka pohřbena. Na místě ale najde jen prázdný hrob. Požádá o pomoc Dominica Delaserru, protřelého policistu, který ale příběhu nevěří. Ovšem jen do chvíle, kdy lidé kolem začnou umírat.
Katherine a Dominic si slíbí, že záhadu rozluští, i kdyby to mělo být to poslední, co v životě udělají. Netuší jak blízko smrt skutečně obchází. (oficiálny text distribútora)

igi B. odpad!

Svatá prostoto! 8-o . . . Paranormální jevy? Nene, panenormální blábol! . . . "Nikdo ti nemůže pomoct...", laškuje s Katkou >tajemná moc< a aby toho nebylo málo, hned... Ne - to už bych spoileroval a ještě někomu pokazil silný umrlecký záshitek... :-] . . . Nevím, jaký je román (i když námět to nepochybně zajímavý byl - spíše však jako krimi), každopádně ten film je - bez ohledu na obsah (byť i s tolerancí nutnou v rámci žánru!) - už čistě formou neuvěřitelně toporný a blbý - po všech stránkách, už scénářem a logikou děje, režijně, kamerou, herecky i v dialozích (např. perla - policajt zatýká svého kolegu - hlavního >hrdinu< - ejhle! - a dí: "Zatýkám vás jako důležitého svědka" ! - fakt! 8-))) - prostě debilita od ničeho k ničemu a nic tomu nemůže pomoct. A u toho závěru (nevykecám... :o) jako z nějaké trapné duchařské parodie už jsem řval a byl téměř mrtvý smíchy... Tohle není >béčko< , to není horor a vpodstatě ani thriller, to je prostě (místy až nechtěně komická) nechutná sračka! Škoda více slov a energie... - - - P.S. Docela zajímavé je se mrknout na ty zdejší nicky se čtyř a pětihvězdičkovými hodnoceními. Nemůžu se zbavit dojmu, že u valné části z těhhle mudrlantů jde o nějakou mrdketingovou hru níže zmíněného distributora... Stačí totiž zde na ČSFD trošku sledovat jím vydávané shity a jejich (často dopředu) překvapivý rating a jeho strůjce... :-( - - - - - (Poprvé viděno a s přemožením dohleděno snad v nějakém téměř umrtvení mysli 22.2.2009 na dvd - mimochodem výplodem to firmy DVD EDICE i čistě technicky mimořádně nevalné kvality, s na přebalu disku uvedeným formátem 16:9 - leč ouha, nakonec vás čeká jak je u tohohle >výrobce< vůbec zvykem ořez na 4:3! - komentář zde téměř znechucený jako druhý - 22.2.2009) ()

GodComplex

Je to sice neskutecne Ccko, ale za to se spravne zahrobnim feelingem. K tomu se navic sem tam ozvaly tezce prekompresovane a zreverbovane 80's drums a hned bylo veselo, to ze se k tomu filmu vubec nehodily je vec jina. Brenda Walshova by se zejmena v prvni pulce se svou minisukni a sackem skvele hodila do pornofilmu, ale jakmile zacne mluvit a "hrat", tak je zle, uz chapu, proc ji vyhodili i z BHcka. Jinak to ale celkove nebylo az tak tragicke. 4/10 ()

cariada

Od tohodle jsem nic moc nečekal a velice mě to překvapilo. Mladá Katherin psycholožka začne vídat svojí matku, která před 4 roky spáchala sebevraždu. Vydá se podívat se na její hrob zjistí , že se hrob nejspíš propadl a tak nechá vykopat rakev , ale ta je prázdná. S pomocí policajta Dominica, s kterým se posléze (jak jinak) zblíží se snaží přijít na to proč se to děje. Nebot jí někdo zapalí koupelnu a začínají umírat lidé. Vše to má velice krásnou ponurou atmosféru a zvlášt poté ,kdy se zjistí ze šperků ,které jsou nalezeny v kostele kde se máma opět zjevila, že skutečně pochází od osoby co je nejmím 4 roky mrtvá. Pak přichází zajímavá pointa, kterou by asi nikdo nečekal, jenže né všechno je jasné, něco nadpřirozeného tam přece jenom je. Tohle patří k tomu povedenému co se v daném duchařském stylu natočilo. herecké výkony jsou dobré a atmosféra rovněž. ()

Hugomil odpad!

Téměř mrtvý jsem byl skoro já sám při sledování této absolutní nudy. Přiznám se, že mě nalákala přítomnost Shannen Doherty v hlavní roli, jelikož jsem ji od dob Beverly Hills 90210 neviděl. A už ani nikdy vidět nemusím. Příběh mladé doktorky, zkoumající vše o dvojčatech, které zemře matka. Po čtyřech letech se jí matka znovu zjevuje. K zjištění pravdy proč tomu tak je, ji dopomáhá policajt z předměstí. Nuda, hloupé dialogy, nuda, ještě hloupější scénář a zase nuda. ()

antragus

Nechlastal jsem ani jsem si nic nešňupl, dávám tomu 3,5, no a protože tady zaokrohluju nahoru, tak holt 4 hvězdy. Ale je mi jasné, že tam jsou kiksy, které by stály za pár pěstí někomu z tvůrců. Začneme od konce, závěrečná scéna s lopatou samovolně zahrabávající hrob byla totálně mimo mísu, naprostá blbost, špatný vtip. Shodilo to důstojnost celého filmu o pár řádů. Jinak přibližně od poloviny celkem předvídatelné rozuzlení taky nepřidávalo. A česká kosmetická vada - minimálně v dabingu DVD edice musel mít překladatel angličtinu maximálně na základce, možná ani to ne. Jak jinak si vysvětlit toporný překlad některých vět, který byl často evidentně slovo od slova? Jo a ještě PS: Z čeho, kurva, v Americe odlívaj ty rakve, že vypadají i po 4 letech v zemi, jakoby ji tam právě položili? ()