Kamenné etudy

všetky plagáty
Animovaný / Krátkometrážny
Československo, 1975, 5 min

Tom_Lachtan

[__Mé hodnocení zde jest třeba brát s rezervou, neb film mnou hodnocený a viděný pravděpodobně není zcela totožný s tím, co mi zde prezentuje čsfd__] Tak za prvé, film který jsem nejen já viděl se opravdu jmenuje Kamenné etudy, anemá minut pět, nýbrž tři (a z toho velká část jsou titulky) ale hlavně za druhé, pod scénářem je podepsána dvojice lepých (jsem slušný, ne že bych o nich něco věděl) děv jejichž jména jest Alena Patáková a Lucie Kočí, z nichž druhá jmenovaná spáchala taktéž hudbu, aneb žádný z čsfd. Pro rychlém průzkumu internetovém jsem o identitě děv nezjistil zhola nic. Nejasností by se dalo nalézt ještě vícero, třebas použití relativně moderního fontu písma v titulcích (což ovšem jen hádám, ale i titulky jsou nechutně amatérské, stejně jako celý film, obzvláště technická stránka obrazu je bizarní a monstrózně špatná). Pak se tedy tážu, co s tím? Smazat hodnocení? Povolat Jana Tleskače? Použít Poštu pro tebe?? Mnou viděné možno sledovati zde. . ()

WANDRWALL

Studenstký animovaný film? No animovaný je tak prostince, a je celkově tak jednoduchý, že ní co hodnotit a komentovat. A že by to bylo z roku 1975? 3 minuty a 1 vteřina! Kameny, co nemají moc co sdělit. ()

anais

Garik Seko tu představuje krátké epizodky, etudy, ve kterých vystupují kameny v typicky lidských situacích. Každá scéna může mít tak 30 vteřin. Obsahuje pohybující se kámen v interakci s jiným kamenem. Kupříkladu sledujeme zjevně opilý balvan, který se dopotácí ke spícímu balvanu (kolem malé kamínky), který se probudí a řekne opilci: „Konečně jsi doma.“ (komixová bublina). Je to strohé, ale vtipné zároveň. ()