Dean od Sama a Castiela odešel. Rozhodl se nějak odreagovat, aby nevnímal sílu Kainova znamení. Proto zajede do městečka, kde upír unesl dívku. Jenže svými činy a chování ubližuje druhým více, než si sám uvědomuje. Roweně se podařilo rozluštit, jak zničit Kainovo znamení. Chce to pár ingrediencí, které Castiel sežene od Crowleyho. Musí si pospíšit, protože Dean je připraven to celé skoncovat. (Varan)

perna182

Jelikož jsem si pěkně naběhl a slíbil Alexovi recenzi, tak musím něco napsat.  Pozor, budou spoilery! Karty jsou rozdány, máme tu finále, kde díky Samově pokusu o záchranu Deana přišla o život Charlie a Dean zmasakroval rodinu frankenSteinů, přičemž málem umřel i Casstiel a samotný Sam přežil jen díky tomu, že ho Crowley zabít nechtěl, i když mohl a jak sám demonstroval, zvládl by to lusknutím prstu.  Po těchto událostech Dean od Sama odešel a našel si případ. Sam mezitím zaúkoloval Castiela, aby zajistil sejmutí Kainova znamení Rowenou a jel za Deanem, kterého našel. Dean přivolal Smrt a chtěl vše ukončit, což znamenalo ukončit i Samův život. Samozřejmě k tomu nedošlo a Dean radši zabil Smrt než Sama.  Zakončení linky s Kainovým znamením bylo celkem fajn, stejně jako návaznost na další sérii, nicméně ve finále působilo trochu zjednodušeně a zrychleně, když vezmu v potaz jak dlouho vše trvalo připravit. Ale uznávám, že někdy je cesta větší cíl než cíl cesty samotné. Co už mě začíná trochu otravovat je, že tu po vzoru Warcraftu, kde mezi sebou válčí Aliance proti Hordě, aby se spojili proti většímu zlu jenom proto, aby se znovu rozhádali a následně opět spojili a tak pořád dokola, tak tady také to neustálé jednání Sama nebo Deana za zády toho druhého, aby se to pokazilo a on to musel napravovat jen proto, aby si to v následné sérii jenom vyměnili. Párkrát by to bylo fajn, ale po 10 sériích už toho bylo moc. Ale je to tu zase, čímž jsme odstartovali další sérii. Jinak fajn epizoda, kde se řeší něco většího na pozadí, ale nevyřeší a je tu vidět to natahování na pokračování. Ale baví to více než ukončené jednorázové epizody. Slušných 8/10 ()

• Termín "fangbanger" je použitý v Pravá krv (od r. 2008). Tento výraz sa používa na opis muža alebo ženy, ktorí majú vzťah s upírom. Je to tiež hanlivý výraz. (Pat.Ko)
  • Crowley (Mark Sheppard) spomína, že Zakázaným ovocím v Záhrade Eden nebolo jablko, ale dula. Dula je jedným z ovocí, ktoré sa podľa starovekých prameňov teoreticky považovali za Zakázané ovocie, pretože nie je v Genesis presne identifikované. (Pat.Ko)