Podivný telefonát určený Deanovi odhalil, že otec Deana a Sama je v pořádku a posílá své syny na další výpravu do města Burkitsville ve státě Indiana, kde každoročně druhý týden v dubnu mizí páry za podivných okolností. Dean odhodlaně vyráží pomoct, ale Sam odjíždí do Kalifornie za otcem pro vysvětlení, kde celá ta dlouhá léta byl. (Varan)

Sany33

Príbeh: Diel začína rozkolom, kedy sa bratia rozdelia aby neskôr mohli zas spojiť sily. V malom mestečku zúri zlo v podobe strašiaka, ktorému sekunduje celé mesto. Do príbehu nám vstupuje nová postava tajomnej stopárky. Prevedenie: Konečne diel, ktorý nám posúva aj rodinný príbeh aj atmosférický príbeh. A keď hovorím o atmosfére tak v tejto časti je hutná. Veľmi sa mi páčila kooperácia celej dediny to malo šmrnc. 97% ()

helraiser

V horrorech je strašák má oblíbená postava a nezklamal mě ani tady. Vypadá dost dobře a děj v sadu se strašákem patří k tomu nejlepšímu v tomto díle, no jen škoda, že nedostal mnohem víc prostoru. Tato část dílu má vše co by mít měla, super atmosféru a slušnou akci. No část se Samem a jeho truc cesty při hledání táty už je o něco slabší, ale závěr s Mag to vynahrazuje a opět je trošku poodhaleno něco z hlavní dějové linky. V každém případě spokojenost. ()

PetrPan

V první sérii logicky dochází k prvním setkáním s rozličnými v budoucnu významnými potvorami a tenhle Strašák jako první pohanský bůh byl moc fajn. Vůbec  vše kolem pohanských kultů, bohů a bůžků je v seriálu sympaticky zpracováno a hledání Achillovy paty toho či onoho nezbedy mimo hlavní proud má vždycky svůj šmrnc.  A tenhle komunitní strašák nemá chybu i coby vynikající  a děsivá hororová figura. Malý spoiler: Jen škoda, že jeho konec vlastně neuvidíme.  Pět jablek do košíku. ()

Loki_Six

" I still want to find Dad... and you're still a pain in the ass. But Jess and Mom... they're both gone. Dad is God knows where. You and me, we're all that's left. So, uh, if we're gonna see this through, we're gonna do it together. " ()

• Dej sa údajne odohráva v apríli, ale stromy v sade tomu nezodpovedajú; listy opadávajú a pri stromoch sú rozmiestnené rebríky a zberné koše. (Pat.Ko)
  • Jedným z kontaktov v Deanovom (Jensen Ackles) telefóne je postava „Carmelita“ z falošnej pornografickej série „Casa Erotica“, ktorá sa často objavuje v celom seriáli. (Pat.Ko)
  • Keď je párik vyľakaný hlukom strašiaka, ktorý ich prenasleduje, kamera sa otočí a v zábere zachytí buď svoj vlastný odraz, alebo inú kameru. (Pat.Ko)