Dean a Sam Winchesterovi - bratři, kteří jsou předurčeni k velkým věcem. Když byli malí, tak jim zemřela matka. Od té doby chce jejich otec John najít démona, který ji zabil. Jednoho dne se u Sama objeví Dean a řekne mu, že jejich otec zmizel a chce od něj pomoc. Sam souhlasí, a tak vyrážejí najít otce. V městečku, kde byl otec viděn naposledy, se objeví démon a otcův deník. Úkol je jednoduchý - zlikvidovat démona. (Varan)

molcan2

"Supernatural" je seriál, ktorý sa k vám prikradne. Alebo aspoň mne sa to stalo. Mala som v hlave predstavu, že ide o úbohý "Akty X" a "Buffy, premožiteľku upírov" s peknými chlapcami. A áno, tí chlapci sú roztomilí. A niektoré časti seriálu Supernatural majú strašidelný nádych Aktov X. A má epizódy, v ktorých sa miešajú pokračujúce dejové oblúky a Monter-of-the-Weeks, ako to BTVS dotiahla k dokonalosti. Naozaj má niektoré z najlepších častí oboch seriálov. Supernatural má však aj vlastnú identitu. Je to komorný seriál, ktorý sa väčšinou zameriava na vzťah dvoch bratov. Ako sa seriál posúva ďalej, je čoraz viac zameraný na postavy. Niečo, čo je ťažké dosiahnuť, keď je seriál o boji s duchmi, hákovými krížmi a vlkolakmi. "Supernatural" využíva svoje démonické príbehy na rozprávanie menších príbehov o živote Sama a Deana Winchesterovcov. Je to rodinná dráma, moderný western, nekonečný road trip a horor v jednom. Tento seriál milujem a "Pilot" pripravuje všetko, čo sa odohráva v ďalších sezónach. Ak plánujete seriál sledovať, musíte začať touto epizódou. Epizóda "Pilot" sa točí okolo Sama Winchestera, najmladšieho dieťaťa Mary a Johna Winchesterovcov. Pekné biblické mená pre rodičov dieťaťa, ktorého osud sa zdá byť zahalený temnotou. Keď má 6 mesiacov, do Samovej detskej izby príde démon. Keď sa ho jeho matka snaží zachrániť, levituje na strope a spáli ju. John sa vrhne dovnútra a chytí dieťa. John prikáže svojmu druhému synovi Deanovi, aby Sammyho vzal von, a ponáhľa sa späť, aby zachránil Mary. Je však už neskoro. Mary je mŕtva. John vezme svojich synov a vycvičí z nich bojovníkov; Vojakov proti svetu démonov. O dvadsaťdva rokov neskôr Sam opustil "rodinný biznis" lovu zla a mieri na práva na Stanford. Žije so svojou priateľkou Jessicou a snaží sa viesť "normálny" život. Dean je poslušný, aj keď múdry syn a je ochotný ísť v Johnových stopách v boji proti zlu. Až na to, že John sa počas jedného prípadu stratí a Dean prichádza na Stanford, aby požiadal Sama o pomoc pri jeho hľadaní. Sam sa neochotne pridá k pátraniu a čoskoro sa ocitnú v malom mestečku, kde stopárka v bielom zbiera všetkých mužov, ktorí jej zastavia, aby ju odviezli domov. Sam a Dean pracujú na zastavení ducha ženy a na nájdení Johna. Ich otec po sebe zanechal jednu stopu: svoj denník plný všetkých poznámok o nadprirodzených javoch. Chlapci tvoria prekvapivo dobrý tím, pretože spolupracujú. Isté je, že Dean udrie Sama zozadu do hlavy. A Sam prevracia oči nad Deanovým výberom hudby. Ale v krátkom čase vyhnali ženu v bielom a majú súradnice, ktoré ich, ako dúfajú, dovedú k Johnovi. Až na to, že Sam stále nie je nadšený myšlienkou žiť z auta a profesionálne loviť príšery. Dean je zranený a snaží sa to skrývať, keď vysadí Sama späť na Stanforde. Miluje však Sama natoľko, že ho nechá ísť. Sam sa vracia do svojho bytu. Ľahne si na posteľ, pozrie na strop a nad sebou vidí Jessicino telo. Sam kričí, keď sa vznieti a zomrie rovnako ako jeho matka. Dean vbehne dnu a vyťahuje Sama z ďalšej horiacej miestnosti. Sam, ktorý prišiel o všetko, čo podľa neho robilo jeho život "normálnym", nasadne do Deanovej milovanej Impaly z roku 1967 a znovu sa zapojí do pátrania po démonovi, ktorý mu ukradol obe ženy, ktoré miloval. V tejto epizóde je niekoľko skvelých častí. Prvých päť minút seriálu Supernatural je najlepšia úvodná sekvencia zo všetkých seriálov, ktoré som kedy videl. Skôr než sa objaví titulková obrazovka, seriál už predstavil 4 Winchesterovcov (5, ak počítame Impalu), vysvetlil ich poslanie a stanovil motivácie každej postavy. Dean: Ktorý chce len dostať svoju rodinu do bezpečia. Sam: ktorý je prenasledovaný otázkami, prečo po ňom Démon prišiel. John: Muž, ktorého často zaslepuje posadnutosť pomstou. Epizóda tiež potvrdzuje, že "Supernatural" vie robiť strašidelné veci naozaj dobre. Žena v bielom "statuje" sem a tam a dokonca aj osvetlenie dokáže byť atmosférické a strašidelné. Je tu však aj veľa humoru, ku ktorému prispieva najmä Dean. Od zatknutia za podvody s kreditnými kartami (nejako musí platiť účty, keďže "lov nie je práve profi kariéra), až po označenie Sammyho za "kontrolného magora", pretože nedovolil Deanovi používať počítač (po tom, čo Dean odmietol Samovi dovoliť, aby si v aute vybral čo i len pesničku), Deana je jednoducho radosť sledovať. V tejto epizóde sa opakovane objavuje téma "domova". Winchesterovci stále hľadajú domov, aj keď je zrejmé, že domovom Sama a Deana sú jeden druhému. Najskôr ich dom v Kansase zhorí, zabije Mary a naštartuje ich na lov zla bez koreňov. Zmiznutie Johna vytrhne Deanov vratký pocit domova a zanechá ho samého, ktorý potrebuje svojho mladšieho brata. Pre Sama je v tejto epizóde zničený byt, ktorý si vytvoril s Jessicou, spolu so všetkými ilúziami, ktoré mal o tom, že vedie normálny život. Podobne ako Žena v bielom, Winchesterovci sa nikdy nemôžu vrátiť domov. Namiesto toho musia Sam a Dean spoločne vytvoriť niečo nové. Na druhej strane som si musel pozrieť zostrihy tejto epizódy, aby som zistil, prečo sa Dean vrátil do Samovho bytu. Ukázalo sa, že jeho rádio v aute začalo čudne fungovať a svetlá blikali, akoby bol nablízku démon. Napriek tomu to naozaj malo byť v samotnej epizóde, pretože inak tam nie je žiadne vysvetlenie, prečo sa Dean vrátil. Moja obľúbená časť epizódy: Samova a Deanova výmena slov "B*tch" a "Jerk". Jedna z najrealistickejších, opakujúcich sa súrodeneckých výmen vôbec. () (menej) (viac)

helraiser

Úvodní díl jednoho z nejlepších horrorových seriálu který kdy vzniknul. Má to akci, nápad, skvělou ústřední dvojici, každý prostě musí drsňáka Deana s drzím úšklebkem 6milovat, Sam je v jeho stínu, ale pro základní kostru seriálu je právě on důležitý. Hlavní dějová linka je jen tak lehce naznačená a tak divák je v očekávání. Navíc celým dílem prostupuje parádní rocková hudba a vizuální podoba je výborná. Spokojenost maximální. ()

Sany33

Príbeh: Dvaja bratia po tragickej smrti matky a otcovej vojenskej výchove začínajú loviť paranormálne bytosti a hľadajú svojho nezvestného otca. Prevedenie: Hneď v prvej časti sa stretávame s "Kvíliacou ženou" čo je celkom ikonická duchárska postava. Škoda tých efektov z prelomu tisícročia ak by sa to natáčalo niekedy teraz, tak by sme sa dostali na o dosť lepšie efekty. Ale Dilanove hlášky boli mega dosť som sa bavil. 88% ()

PetrPan

Aneb jak v pilotu zaujmout a nastartovat parádní, dnes už 15 sérií dlouhý, seriál! Kdysi dávno, když jsem s Lovci duchů začínal, mne první případy bratrů Winchesterových až tak nezaujaly a málem jsem od nich utekl.  A teď po letech se zatím zdá, že svůj tehdejší názor si hodně poopravím. První díl hned na začátku rozdá karty osudu a ač divák ještě  netuší, kam jej plameny zavedou, je jasné, že to nebude žádná procházka růžovou zahradou.  Dean a Sam přichází!  Po krátkém představení jejich naturelů (supernaturelů) se vrháme do prvního případu inspirovaného legendou La Llorona.  A tady by možná měli od obrazovek navždy odejít všichni ti, kteří nikdy neholdovali trafikovým paperbackům nebo je pro ně deus ex machina sprostým slovním spojením.  První střetnutí s tajemnými silami bratří spíš přežijí,  i když vzhledem k jejich protivníkovi vlastně i užijí, než vyřeší  a finále se střetnutím zmučených duchů příjemně překvapilo.  Na startu visí čtyři hvězdy. ()

WScully

Znovu si pripominam vynikajici serial, ktery je s Akty X muj nejoblibenejsi. Pilot srsi poradnou temnou atmosferou, eroticky hororove ladenou zapletkou a predevsim otazkami, kterymi serial bude rozvijet svou mytologickou stranku. Pokud mluvim o hercich, musim adorovat vyber hlavnich predstavitelu a jejich role, se kterymi se ztotoznili. Jako bratri funguji vyborne a se svymi dialogy se snad narodili... 100 procent!!! ()

• Dean (Jensen Ackles), keď bol vypočúvaný políciou, sa predstavil ako Ted Nugent, ktorý je známy ako hard rockový spevák a gitarista. (Pat.Ko)
  • Dej tejto epizódy je založený podľa mexickej legendy La Llorona.

(Pat.Ko)