Místo v životě

Rodinný
Česko, (2006–2008), 26 h 40 min (Minutáž: 51–56 min)

Martinu Lukešovou (Barbora Siedlová) a jejího přítele Jana Kadlece (Ondřej Vetchý) potkáváme ve chvíli, kdy se Martina dozvídá, že je těhotná. Rozhodnou se po delší době opět vrátit do Žďáru oznámit novinu rodičům Martiny Lukešovým (Simona Stašová a Miroslav Táborský), ale stane se neočekávaná věc V prvním díle se poprvé potkáváme s novými hrdiny. Místostarostka Petra Janatová (Anna Šišková) musí řešit složitý úkol s obyvateli satelitního městečka. Současně netuší, že její manžel advokát Janata (Jan Hrušínský) má milenku a už vůbec nepředpokládá, že by se s ní mohl rozejít. Dalším novým hrdinou je otec novináře Kadlece (Luděk Munzar). Vedle hlavních postav se můžeme těšit i na další oblíbené tváře - protřelého podnikatele Václava Rokytu (Tomáše Hanáka), jeho ženu (Petru Jungmanová), svérázného policistu Šrédra (Bohumil Klepl) či starostu Tichotu (Jaromír Dulava). (oficiálny text distribútora)

cross odpad!

Viděl jsem asi 20 minut a víc už neuvidím! Po velmi slušném původním seriálu se na obrazovky dostává pokračování, které pohřbívá všechny příjemné dojmy a to naprosto devastujícím způsobem. Přepálený scénář, podivný realizační team a především, proboha, kamera nad kterou zůstává rozum naprosto devastujícím způsobem stát. Něco tak děsivého se hned tak nevidí - když pomineme podivné ostření i použitý materiál, je neuvěřitelné, jak se všechny záběry třepou, hýbou, poskakují a neudělají ani jeden klidný záběr... Původně jsem si myslel, že se autoři snaží zakčnit, ale když tento jev neustále přetrvával, pochopil jsem, že se někde stala chyba! Bože, tohle si nenechte ujít, protože něco tak špatně udělaného se hned tak nevidí... Podobným způsobem totiž dokáží zkurvit pokračování kvalitního seriálu jedině na Nově.... ()

themic

Myslím, že je to jeden z těch lepších seriálů z české scény. Vypovídá docela reálně o životě lidí ve společnosti a nehraje si na nic víc. V seriálu je opravdu nesnesitelná Anna Šišková, která moc nehereckého talentu nepochytila, prkno. Jak už jsem řekl, není to zdaleka nejhorší. 40% ()

InJo

Na tenhle seriál se v podstatě nedá koukat (poslouchat možná :)). A to z jednoho prostého důvodu: roztřesená kamera. Tvůrci se patrně doslechli, že tento trend v posledních několika letech v kinematografii hodně frčí, tak si řekli, že to taky zkusí, aby taky byli cool a in. Jenže mezi profesionální paradokumentární kamerou (Greengrass!) a tímle epileptickým záchvatem je opravdu propastný rozdíl... Navíc cpát takovýhle "akční" prvek do víceméně rodinného seriálu je samo o sobě docela na hlavu. ()

mzop

K mému příjemnému překvapení nezůstalo jen u základních 13 dílů seriálu Místa nahoře, k mému velkému rozčarování úroveň volného pokračování neuvěřitelně klesla. Kamera hrozná, scény hrozné, často špatné herecké výkony se špatnými dialogy, neustále vkládaná hudba natahující zbytečně děj... hrozná režie! Komerce z toho úplně čiší, záporné hrdinové končí špatně a kladní dobře. Novácká záštita tomuto seriálu strašně ublížila Umím si představit, jak povedený z toho mohl být kousek, kdyby zůstal České televizi. ()

codeas

Ve velkém vlně odlivu lepších pořadů z veřejnoprávní do soukromé televize se našlo místo i pro seriál. Nova také spekulovala o koupi Rodinných pout,nakonec sáhla po hodně dobrém seriálu, který se si sama natočí. Bohužel již zde nastává otázka zda NOVA točí dobré seriály. Když jsem se těšil na pokračování dobře rozehraných osudů lidí ze satelitního městečka, měl jsem namysli že se nedá v tak dobře rozjetém vlaku cokoliv zkazit. Opak je pravdou. Jibý styl snímání abych seriál nabyl modernějšího rázu, se projeví na nekvalitnch rozstřesených záběr, kamera používá malou hloubku ostrosti - což je další větší rozdíl od "čt" orginálu. Střih je stejně nekvalitní jako kamera. Naprosto zbytečné, nic neříkající a hlavně v některých záběrech na sebe naprosto nelogicky postavené. Prostě hrůza.Po dramaturgické stránce to nebyla tak strašné jako po té technické, jelikož první díly snad všech seriálů bývají stejně rozlítané. Počkám si týden abych mohl mé nynější stanovisko potvrdit nebo vyvrátit. ()

• Pokračování seriálu Místo nahoře (2004). Název se změnil, protože pokračování produkovala Nova místo České televize. (BoredSeal)
  • Natáčelo se ve Slaném, Roudnici, Hobšovicích, Žatci, Nové Vsi pod Pleší, Veverské Knínici a Brně. [Zdroj: Filmovamista.cz] (M.B)