Film vypráví životní příběh amerického politika Franklina Delana Roosevelta, který v roce 1921, prodělal obrnu a ochrnul. Hledal tehdy pomoc v zázračných lázních Warm Springs v Georgii a projevil při léčebné kůře nezměrnou vůli, optimismus a vytrvalost. Biografické drama z produkce HBO inspirované skutečnými událostmi vypráví životní příběh amerického politika Franklina Delana Roosevelta, který v roce 1921, kdy mu bylo devětatřicet a jeho politická kariéra mířila strmě vzhůru, prodělal obrnu a ochrnul. Hledal pomoc v "zázračných" lázních Warm Springs v Georgii, protože tato choroba byla v jeho době neblahým stigmatem a pro mnohé dokonce znamením božího trestu. Roosevelt se v roce 1924 do lázní přestěhoval, poznal tam řadu pozoruhodných lidí a při léčebné kúře projevil nezměrnou vůli, optimismus a vytrvalost. Podařilo se mu zdravotní handicap zlepšit do té míry, že se v roce 1928 triumfálně vrátil do politiky. Ve Warm Springs zřídil první ústav pro pacienty postižené obrnou, který dnes nese Rooseveltovo jméno a je centrem komplexní rehabilitace. Ve filmu režiséra Josepha Sargenta hlavní roli ztělesnil slavný britský herec Kenneth Branagh, Rooseveltovu ženu hraje Cynthia Nixonová. (Cinemax)

Jossie

Film, který je víc o zmoudření jednoho člověka, než o čemkoliv jiném. Osobně mi přišlo, že Rooseveltovi jeho nemoc, jakkoliv bych jí nikomu nepřála, prospěla, protože pádem na samé dno a pobytem v léčebně Warm Springs, se z nadřazeného kandidáta na politický post stal člověk, který rozumí potřebám lidí. Jeho boj s obrnou a boj za Warm Springs, jeho nakažlivé nadšení, které dodávalo sílu i ostatním, z něj udělalo jednoho z nejlepších prezidentů v dějinách Ameriky. A kdyby kvůli ničemu jimému, tak kvůli Kennethu Brannaghovi stojí tenhle film za podívání. ()

Malarkey

To, že se HBO ujalo příběhu Franklina D. Roosevelta je určitě hodně záslužné. Kvalitou se tomuto filmu totiž rozhodně nedá nic vytknout. A na to, že se jedná o televizní film, tak vlastně ani příběhově na tom není vůbec zle. Tvůrci totiž dali stranou politiku a vytvořili příběh, kterak Franklin k čisté duši přišel. Po shlédnutí tohoto filmu a ocenění výborného výkonu Kennetha Branagha, který se v průběhu celého filmu hodně slušně vyvíjí, tak mám skoro podobný názor na tohoto prezidenta, jako rodilý Američan, který ho zažil. Ona teda otázka, kdo dneska ještě dokáže říct, že ho zažil, ale kdyby ho zažil, tak bych mu potvrdil, že právě Franklin za to stál. Naučil se totiž lidskosti...to kdejakej státník nedokáže. ()

StarsFan

Atraktivita tohoto filmu je zdá se podmíněna faktem, nakolik se zajímáte o americkou politiku. Pokud si podobně jako já potrpíte na životní osudy amerických prezidentů a pokud studujete (nebo chcete studovat) na univerzitě jako já politologii, Warm Springs vás s velkou pravděpodobností nadchne. Podobně inspirativní dílko, které by mě v dvou hodinách přesvědčilo, že skutečně nic není nemožné a že jsem si obor na vysoké škole vybrala správně, se jen tak nevidí. Že je tenhle film nezáživný? Ani náhodou. Přála jsem si závěrečné titulky? Ani vteřinu, naopak mě zarazilo, že to končí tak rychle. Franklin Delano Roosevelt byl zkrátka i přes své temnější stránky velmi inspirativní osobností. A už jen kvůli jeho nezlomné víře (a ztvárnění Kennetha Branagha) stojí za to tenhle film vidět. "Nikdy jsi mě nelitoval, Tome. Za to ti děkuju." ()

Dan9K

K dalšímu dramatu z distibuce HBO jsem přistupoval s mírným skepticismem. Je totiž neuvěřitelné, jak každý jejich projekt má takřka jedinečnou úroveň. Warm Springs nenabízí na první pohled nijak záživný námět, takže jsem se mírně obával konečného výsledku. Z klidným svědomím mohu konstatovat, že se opět jedná o velice kvalitní film s hlubokým psychologickým podtextem a, jak není žádným překvapením, kvalitními hereckými výkony. Avšak mé obavy ohledně atraktivity celého příběhu se začaly postupně naplňovat a i když celé dílo zodpovědně mapuje několik let té méně známé a pro jeho osobu temnější části života slavného prezidenta, po hodince si budete přát závěrečné titulky. ()

Arsenal83

Najťažší životný boj jedného z najlepších amerických prezidentov vôbec a výborný Branagh. Páčilo sa mi, ako pri ňom stála žena a napriek kríze ostala pri ňom v dobrom aj v zlom. Aj vďaka nej sa ešte postavil skoro na vlastné a získal najvyšší úrad, v ktorom sa neodškriepiteľne zapísal do dejín. A tak mohol po boku Churchilla a Stalina riešiť porážku nacizmu. Veľké šťastie, že vtedy nebol na čele USA pedofil Biden. Ten by na konferenciách v Teheráne či na Jalte určite zaspal. ()

Janek

Klasický typ akademického filmu, technicky bez chyby, herecké výkony na jedničku...mám rád produki HBO, ale toto mi přišlo možná až příliš sentimentální, tvůrci možná trošku zbytečně tlačili na pilu...ale doporučit to mohu... ()

danecek24

63. Zlatý Glóbus za rok 2005 - nominace (3) - Nejlepší minisérie / TV film, Nejlepší herečka v minisérii / TV filmu - Cynthia Nixon, Nejlepší herec v minisérii / TV filmu - Kenneth Branagh ()

Eruwen

Velmi příjemně natočené od začátku až do konce. Kenneth Branagh předvádí úžasný výkon, ostatně, jak už jsme u něj zvyklí. Příjemně mě překvapila i přítomnost Felicie Day. Celkově vzato, moc pěkně natočené, skvěle zahrané a příjemný dojem z filmu ve mně zůstal ještě hodně dlouho a vůbec by mi nevadilo podívat se na něj znovu. Velmi lidské, děkuji tvůrcům za to.. ()