Danny je od narodenia slepý. Jeho milujúca rodina sa vždy snažila, aby mal spokojné detstvo a vyrastal ako každý iný chlapec. Slepota mu nebráni byť jedným z najpopulárnejších chalanov v meste a športovým esom. Keď sa naskytne šanca, že by mohol vidieť, musí sa rozhodnúť, či sa podrobí veľmi nebezpečnej operácii mozgu. Počas vyšetrenia na klinike sa zoznámi so zdravotnou sestrou Leezou (Anjali Jayová), ktorá je síce trochu drzá, ale celkom sympatická. Jeho brat Larry (Eddie Kaye Thomas) je veľký sukničkár, a preto ho nemilo prekvapí, že vo vzťahu k dievčatám je Danny hanblivý a nervózny, ba čo viac, je ešte panic. Rozhodne sa teda zasiahnuť a dohovorí bratovi rande naslepo. Na prvom, ako Danny predpokladal, ho dievča celý večer ľutuje. Potom nasleduje jedno príšerné rande za druhým, čo Dannyho presvedčí, aby radšej zariskoval a podstúpil operáciu. Na klinike sa Danny opäť stretáva s Leezou, ktorá je snáď jediným normálnym dievčaťom v meste. Danny ju pozve na večeru, ale ona odmietne. Netuší, že Leeza je Indka a je zasnúbená s mužom, ktorého pre ňu našiel jej otec, v súlade s hinduistickou tradíciou. Leeza sa do Dannyho zamiluje, ale musí bojovať s tradíciou, kde láska musí ustúpiť pred rešpektom a lojalitou k rodine. (TV JOJ)

peetriss

Začátek predikoval velmi slabou komediální romanci, postupem času však Rande naslepo dokázalo dozrát v alespoň průměrný romantický film, který, světe div se, svým způsobem funguje i přes značně nesmyslné scénáristické prvky. O komediální rovině však nemohu říci totéž. Chris Pine je jedním z hlavních nedostatků filmu, jeho slepce jsem mu prostě neuvěřil a jeho dřevnatost mi dala vzpomenout na Roberta Pattinsona ze Stmívání. Roztomilá Anjali Jay však leccos zachraňuje. 50% ()

koza3

To si takhle v sobotu po O pustíme s přítelkyní telku a nepřepínáme. Koukáme na Rande naslepo a bavilo nás to tak, že i když jsme museli v půlce odejít, tak jsme si druhou půlku nahráli a dokoukali ji večer. Nebylo to nic světoborného, ale na takový ten sobotní relax to stačilo. Kliše romantika se slepcem, kterého by všechny ženy sežraly, kdyby viděl... no příběhem to zrovna nezaujme, ale jsou tam vtipné gegy a občas i nějaká ta myšlenka k zamyšlení. ()

SeBig

Tomuhle kousku neříkám komedie ale spíš ubrečený drama...časem to bylo docelý zajímavý...herci příšerní až na Eddie Kaye Thomase kterýmu kupodivu role sedla a docela dobře ji zahral...jinak příběh uplně zbytečný....a největší nesmysl byl že bratr dostal v tašce nějaký sra*ky měl je na ruce a chtělo se mu z toho zvracet a o 5 vteřin je na něj záběr jak s poblitou rukou tancuje no to mi příjde jako uplnej nesmysl...2 hvězdy jedna za pár dobrých zajímavych scén a ta druhá jak už jsem psal za Eddieho Kaye Thomase...jinak celkem blbost film no... ()

Aljak

Myslel som, že to bude nejaká tuctová romantická komédia, ale na moje prekvapenie sa z toho vykľula skôr romantická dráma. Dokonca by som povedal, že niektoré tie akože komediálne vsuvky tomu skôr uškodili ako pomohli, aj keď občas aspoň trochu odľahčili dej. Inak ma to celkom milo prekvapilo, aj keď absurdnosť niektorých scén strašne ubrala na reálnosti celého príbehu. No napriek tomu je to pre mňa ľahký nadpriemer, akurát na 3*. A to aj vďaka tomu, že citeľná predvídavosť deju sa až tak úplne nenaplnila, teda vlastne len z polovice - ale z tej dôležitejšej. ()

Looser

Ok mně se to taky docela líbilo a kdyby nebylo přiblblého amerického konce určitě bych dal i 4*. Citlivá a docela i roztomilá komedie. Hlavní ženskou roli vyjímečně nehrála žádná sexbomba, ale sympatická Indka a v další "indické" roli se objevil dr. Suresh ze Heroes. Dvě poznámky hlavní hrdina mi až moc připomínal chvílemi Pitta a později s brýlemi i Terminátora :-). ()