Selena Gomez - The Heart Wants What It Wants

(hudobný videoklip)
Krátkometrážny / Hudobný
USA, 2014, 4 min

Tsuki

Obyčejně hudební videoklipy pouze hodnotím a nepřidávám k nim komentář, ale tady zkrátka musím komentář připsat. Přiznám se, že jsem fanynka Seleny, což samozřejmě znamená, že mám v oblibě její hudbu i filmy dá se říct obecně, takže i mé hodnocení je často vyšší, než kdybych hodnotila naprosto nezaujatě. Jenže u tohoto videoklipu mám potřebu říct, že bych i objektivně hodnotila úplně stejně. Myslím, že tohle je Selenina nejvíce osobní písnička, nejvíce bolestná - nevidíme tady rozesmátou Selenu poskakující v rytmu nějakého upbeat popu, ale Selenu, která nám odhaluje svou duší a svou zranitelnost. I samotný videoklip má nejspíš mezi jejími videoklipy nejblíže něčemu, co by se dalo nazvat umění. Škarohlídi by samozřejmě mohli po zhlédnutí hned zmiňovat Selenino spojení s Justinem (kterého osobně jen tak mimochodem taky nemám ráda), že si tam Selena jen pobrečela nad zklamanou láskou.... ale takovým musím říct "jděte se vycpat a necharakterizujte Selenu donekonečna spojením s pitomým Bieberem, nehledě na to, že ona byla slavná mnohem dříve než on".... U tohoto videoklipu a písničky je samozřejmě toto spojení očividné, jelikož Selena nám odhaluje své zlomené srdce a je jasné, o které své lásce nejspíš zpívá, ale vyhněme se nemístným komentářům o jejich vztazích a hodnoťme její výkon. Pro mě osobně byl její výkon veskrze upřímný. A právě v tom tkví síla této písničky. Dostalo mě to hned, jak jsem tento videoklip viděla poprvé, a tím spíše, když jsem tuto píseň viděla i v LIVE podání, když s ní Selena vystoupila na American Music Awards. Tam totiž můžeme skutečně poznat, že původním cílem této písničky nebylo lacině působit na city, a že Selenin výkon rozhodně není povrchní. ()