Tedovo první rande s Robin nedopadlo dle očekávání, a tak se rozhodne, že se s ní raději už nesetká. Jenže člověk míní... (TV Prima)

Necrotongue

Podle toho, jak vypadal děj druhé epizody, bych řekl, že se tvůrci cítili pevnější v kramflecích. Ani v tomto případě jsem se zrovna nesvíjel smíchy, ale po celou dobu jsem se dobře bavil a občas jsem se mohl i naplno zasmát, takže se dá říct, že tento díl splnil svůj účel. Nevím, jestli je to jen můj dojem, ale už po druhé epizodě se nemůžu zbavit přesvědčení, že Neil Patrick Harris všechny přehrává o parník. / Poučení: Střechy jsou nedoceněné. ()

MM_Ramone

Druhá epizóda z prvej série amerického komediálneho televízneho seriálu "How I Met Your Mother" (Ako som spoznal vašu mamu) sa volá "Purple Giraffe" (Fialová žirafa). Ted Mosby je zamilovaný do Robin Scherbatskej. Aj keď to pred ňou tají, nevzdáva sa a žije v nádeji, že by mohli spolu začať chodiť. Vymyslí si, že bude najlepšie, keď ju pozve na párty ku nemu domov. Lenže kvôli Robininemu pracovnému vyťaženiu sa Tedova párty poriadne pretiahne. **** ()

• Po druhej párty Marshall (Jason Segel) povie: „Tak jo, už jsme uspořádali dva mejdany. Všichni se bavili. Pokecali si, zapařili.“ Odkazuje tým na skladbu "Everybody Have Fun Tonight" od hudobnej skupiny Wang Chung. (Jozko)
  • Barney (Neil Patrick Harris) počas druhej párty povie: „S tou střechou jste měli pravdu! Ta střecha! Ta střecha je pěkně žhavá.“ Odkazuje tým na skladbu "The Roof Is On Fire" od hudobnej skupiny Rock Master Scott & the Dynamic Three. (Jozko)