Legendy zítřka

• USA Legends of Tomorrow (viac)
USA, (2016–2022), 77 h 8 min (Minutáž: 41–44 min)

Victor Garber, Arthur Darvill, Brandon Routh, Dominic Purcell, Wentworth Miller, Caity Lotz, Ciara Renée, Franz Drameh, Falk Hentschel, Casper Crump (viac)

Tajemný „pán času“ z budoucnosti dá dohromady nesourodou skupinu superhrdinů a padouchů, aby zachránili svět před mocným zlem. (Netflix)

Recenzie používateľa LachtanShows k tomuto seriálu (19)

Star City 2046 (2016) (S01E06)

Jeden z vůbec prvních náhledů do budoucnosti v rámci celého Arrowverse. Přítomnost Amella ve verzi starého Olivera nemálo potěšila. Na vícero pozitivních faktorů si po třech letech již tolik nevzpomínám. ()

The Magnificent Eight (2016) (S01E11)

Legendy se do období největší moci Divokého Západu podívali několikrát, většinou už se jednalo ale o dost nezáživná dobrodružství. Jejich prvotina v převlékání za kovboje byla ale milým zpestřením mezi díly přecpanými moderními technologiemi. ()

The Justice Society of America (2016) (S02E02)

Kdybych byl znalec komiksových předloh, pravděpodobně bych přítomnost JSA více ocenil. Takhle jsem byl jen po poměrně dlouhou dobu vděčný za krásnou Maisie Richardson-Sellers, kterou nám tahle epizoda přidala mezi ústřední postavy celého seriálu. ()

Outlaw Country (2016) (S02E06)

Přesný příklad toho už nuceného návratu do prostředí nekompromisních kovbojů, který byl ve všech ohledech dosti zbytečný. Téměř nulový přínos do celkové dějové linky druhé sezóny. ()

Invasion! (2016) (S02E07)

Vlastně vůbec první sjednocení v té době současných hrdinů pod záštitou Arrowverse jsem si dosti užil napříč všemi díly, přestože tento crossover byl ještě velmi nezáživným v porovnání s těmi, které jej každý rok následují. ()

The Legion of Doom (2017) (S02E10)

Druhá série Legend bude pro vždy tou nejlepší v rámci celého seriálu právě zásluhou toho nejdrsnějšího tria ústředních záporáků. Prosby se ještě jednou pořádně sejít s Reverse Flashem byly vyslyšeny a Damien Dhark s Malcolmem Merlynem mu zdatně sekundovali. ()

Camelot/3000 (2017) (S02E12)

Když se vyčerpal nápad Divokého Západu, tak se scénáristé vydali ještě dál do minulosti, abychom si s Legendami vyzkoušeli, jaké to bylo žít v dobách rytířského klání a upalování čarodějnic. Tomuto tématu bych se ale raději věnoval ve filmech a seriálech, které nejsou primárně řazeny jako sci-fi díla. ()

Aruba (2017) (S02E17)

Je škoda, že už si nepamatuju veškeré epizody té nejvyšperkovanější série jinak spíše průměrného seriálu, naštěstí jeho finále se zapomenout nedá. Největším zklamáním byl fakt, že už se nesetkáme s kompletní Legion of Doom. V celém Arrowverse se nikdy neobjevili důvtipnější záporáci. Myslím tím jejich spolupráci, takový Dhark stál totiž ve čtvrté sezóně Arrowa za starou bačkoru. ()

Freakshow (2017) (S03E02)

Díl s cirkusem mi, ani nevím proč, prostě utkvěl v hlavě. A byl protkaný poněkud vkusnými fórky našich dvou vtipálků v podání Brandona Routha a Nicka Zana. ()

Zari (2017) (S03E03)

Ze začátku jsem si nebyl jistý, zda mi Tala Ashe a její Zari sedne mezi Legendy, navazující epizody mě ale přesvědčily, abych si jí oblíbil. Jen postranní linka s jejími démony z minulosti mě nijak neuchvacovala. ()

Helen Hunt (2017) (S03E06)

Asi se většina z nás shodne na tom, že jsme si tuto část užili především díky herečce, kterou pro onu trojskou Helenu vybrali, nicméně ani průběh celého příběhu nebyl nikterak rušivý a doposud si jej poměrně vybavuju. ()

Beebo the God of War (2017) (S03E09)

Brutálně ujetý nápad s medvídkem, který má nadpřirozené schopnosti, mi prostě nedovolí se ztotožnit se zdejším hodnocením. ()

Here I Go Again (2018) (S03E11)

I přesto, že je tématika časové smyčky ohromně profláklá napříč všemi různými typy filmů a seriálů, tak právě zdejší one-woman show se Zari mě vážně bavila a jedná se o jednu z epizod Legend, kterou bych si dal klidně znovu. ()

No Country for Old Dads (2018) (S03E13)

Já si prostě u Legends of Tomorrow zamiloval ty slovní hříčky v názvech, které si utahují ze známých filmů. ()

I, Ava (2018) (S03E16)

Omluvte mě, ale jeden z faktorů, proč jsem tomuto seriálu dal již nekompromisní stopku, je opravdu vynucená potřeba cpát nám před ksicht LGBT charaktery. A pouto mezi Sarou a Avou je více než otravné a zbytečné. ()

Guest Starring John Noble (2018) (S03E17)

Příjemná třičtvrtěhodinka z filmařského prostředí. Oceňuju tvůrčí snahu se neopakovat s lokacemi, kam se tentokrát Legendy vydají. ()

The Good, The Bad and The Cuddly (2018) (S03E18)

Už tady to začalo smrdět přespřílišným zapojením Constantinea a to jsme ještě vůbec netušili, jak jeho mytologie zmrví následující sérii. ()

The Virgin Gary (2018) (S04E01)

Za celou existenci Flashe jsem nikdy neměl potřebu si stěžovat na CGI, protože bylo na televizní poměry skvěle zvládnuté. U Legend se to ale již moc nepovedlo a hned úvodní díl 4. řady mi nejen kvůli tomuto nedostatku, ale především zásluhou nesmyslů, jako jsou jednorožci nebo démoni, dal najevo, že tady se seriálem končím. S postavami se už budu setkávat jedině v crossoverech, viz blížící se Crisis on Infinite Earths. ()

Crisis on Infinite Earths, Part 5 (2020) (S05E01)

Rozhodně není 5 hvězd úplně zasloužených, protože zapojení Beeba do příběhu se mi zdálo stejně tak stupidní, jako když si slepíte rozbitý kus auta izolepou. Nepochopil jsem už kdysi v Legendách, proč se do jejich série motají takové hovadiny jako jsou útočící plyšáci, ale to už je mi celkem fuk, když jsem právě kvůli tomu přestal tenhle seriál sledovat. Nicméně jsem se sem musel kvůli crossoveru vrátit a hlavně konec přinesl tu nesmírnou satisfakci, kdy se všechny světy konečně propojily. U veřejného vzdání holdu Oliverově památce i slza ukápla. Byl jsem tu s ním přeci jen přes dlouhých 6 let. ()

DC přivede nového superhrdinu

DC přivede nového superhrdinu

18.03.2021

Studio Warner Bros a DC Films oznámili, že začínají pracovat na adaptaci komiksu Hourman. Prozatím existují tři verze této postavy, první byl chemik Rex Tyler, který vytvořil drogu zvanou Miraclo,… (viac)

Legendární hlas Batmana nasadí kápi

Legendární hlas Batmana nasadí kápi

06.08.2019

Kevin Conroy (Batman Beyond, Liga spravedlivých: Zánik), herec a dabér, který namluvil postavu Batmana ve většině jeho animovaných dobrodružstvích, konečně dostane příležitost zahrát si postavu v… (viac)

Živí mrtví nejpirátěnějším seriálem roku

Živí mrtví nejpirátěnějším seriálem roku

02.01.2019

DC spustilo streamovací službu

DC spustilo streamovací službu

16.09.2018

DC Entertainment ve spolupráci s Warner Bros. Digital Networks tento víkend spustilo svoji dlouho očekávanou streamovací službu DC Universe. Ta stojí 7,99 dolarů na měsíc a poskytuje přístup k… (viac)