Legendy zítřka

• USA Legends of Tomorrow (viac)
USA, (2016–2022), 77 h 8 min (Minutáž: 41–44 min)

Victor Garber, Arthur Darvill, Brandon Routh, Dominic Purcell, Wentworth Miller, Caity Lotz, Ciara Renée, Franz Drameh, Falk Hentschel, Casper Crump (viac)

Tajemný „pán času“ z budoucnosti dá dohromady nesourodou skupinu superhrdinů a padouchů, aby zachránili svět před mocným zlem. (Netflix)

Recenzie používateľa Caszidy k tomuto seriálu (20)

Aruba-Con (2017) (S03E01)

"Guys, I think we broke time." Dobře, sezóna se dala zahájit i lépe, ale tak co už. Potěší aspoň castingový vtípek s hereckým obsazením Caesara. ()

Freakshow (2017) (S03E02)

Obludárium pod vedením Billyho Zanea? Proč ne. Povedená epizoda, byť takzvaně "vycpávací". ()

Zari (2017) (S03E03)

Tohle se bohužel vůbec nepovedlo. Zari je nesympatická a snaha tvůrců, aby svým rádoby sarkastickým přístupem nahradila Leonarda Snarta je úplně mimo. ()

Phone Home (2017) (S03E04)

E. T. volat domů. Hodně ujetá epizoda s pár i na tenhle seriál WTF momenty, ale jako celek ušla. ()

Return of the Mack (2017) (S03E05)

Že bych vyžadoval návrat zrovna u Damiena Dharka, tak to se říct nedá. Jinak ale opravdu solidní epizoda, kde se objevil i RIP. Off-topic - zdá se mi to, nebo se představitel Jeffersona Franz Drameh slušně zakulatil? (mantits?!) ()

Helen Hunt (2017) (S03E06)

Opět jedna vycpávací epizoda s ne až tak úžasnou Helenou Trójskou. Feeling klasického Hollywoodu se ale vcelku podařilo zachytit. ()

Welcome to the Jungler (2017) (S03E07)

Zatím rozhodně nejlepší epizoda téhle řady a to jednoznačně díky "like father, like son" pánům z rodu Rory. Grodd moc využitý nebyl, ale zřejmě šlo hlavně o to, dostat ho do seriálu a následně k Dharkovi a Mallusovi. ()

Crisis on Earth-X, Part 4 (2017) (S03E08)

Solidní závěr celého crossoveru. Bylo fajn zase vidět kooperaci Leonarda Snarta a Micka Roryho, vůbec co se týče akčních scén, tak ty byly ze všech čtyř epizod asi nejpovedenější. Celé to navíc samozřejmě mělo příběhově nejzávažnější dopad kvůli SPOILER smrti doktora Steina. Odchod Victora Garbera ze seriálu však byl dlouho dopředu avizovaný, takže se dalo i podle vyznění předchozích dílů tušit, že autoři budou chtít ze všeho vyždímat trochu víc emocí tím, že ho nepošlou do důchodu k rodině, ale jednoduše jeho postavu zabijí. Celkově se dá tahle monstr crossoverová akce hodnotit pozitivně, byť autoři podle mne zdaleka nevyužili nabízený potenciál. V dalších sériích bych se ale radši do ničeho podobného už pouštět neměli, jelikož při snaze překonat sebe sama nemají v rámci nastavených mantinelů (rozpočet, TV omezení - krev, sprostá slova atd.), příliš možnost někam dál se posunout, bez toho, aby vznikl nějaký předimenzovaný paskvil (už tady to bylo častokrát na hraně). ()

Beebo the God of War (2017) (S03E09)

Zatím jednoznačně nejlepší díl třetí série. Dává vzpomenout na skvělou dynamiku Leonarda Snarta a Micka Roryho z první řady. Dokonale "over-the top" zápletka s mluvící hračkou, kterou vikingové považují za boha a navíc ohlášený příchod Constantina do dalších dílů! ()

Daddy Darhkest (2018) (S03E10)

John Constantine rulez! Osobně doufám, že se tahle kombinace nesourodých protipólů štramáka a váguse ozvláštněná o echt britský akcent objeví v co největším počtu zbývajících epizod. ()

Here I Go Again (2018) (S03E11)

Je zřejmě nepsaným pravidlem, či povinností, aby měl každý pořádný sci-fi seriál epizodu s časovou smyčkou. Legendám vcelku sedla a dokonce mi aspoň trochu zesympatičtila postavu Zari, kterou jsem doposavad nemohl vystát. Zda-li tenhle díl převyšuje např. Window of opportunity ze Stargate, respektive příslušnou epizodu Star Treku, už nechávám na osobním posouzení každého z Vás. ()

Guest Starring John Noble (2018) (S03E17)

Tvůrci se drží hesla "finish strong" a servírují další povedenou epizodu, v letošní sérii už předposlední. Zakomponování Johna Noblea do děje bylo opravdu skvělé. Naopak z odhalení skutečné podoby Malluse mám spíše smíšené pocity. Jestli na tohle CGI padla velká část rozpočtu, jak se po většinu sezóny spekulovalo, tak to podle mě byly spíše vyhozené peníze. Paradoxem seriálu je, že stejně jako v první řadě v případě Hawkgirl, tak i zde v případě Amayi jsou tyto, v podstatě ústřední, linky nesmírně otravné a to o to více, že zbytek příběhů je svěží, zábavný a odlehčený. ()

The Good, The Bad and The Cuddly (2018) (S03E18)

Úlet všech úletů a nejšílenější seriálové finále co si pamatuji za hodně, hodně dlouhou dobu. Bohužel to na mne ale působilo tak, že tvůrci až moc tlačili na pilu, aby do finále dostali všechny ty "blbiny" a postavy z předchozích dílů. Rozloučení s Ripem jsem si představoval taky trochu propracovanější. Ani zasazení do Salvation mě moc nevzalo, byť je vždy fajn vidět Jonaha Hexe. Jsem zvědav, jestli se i s ohledem na neschopnost tvůrců trvale zabít jakoukoli postavu, ještě někdy v Arrowerse objeví Damien Dhark, jelikož jeho konec vypadal opravdu fatálně. Přestože třetí řadu hodnotím jako vůbec nejlepší, sledování té čtvrté ještě zvážím, jelikož "únava materiálu" je ošklivá věc a nerad bych se dočkal toho, co se aktuálně děje se "zakladatelským" seriálem Arrow. Lákadlo v podobě Johna Constantina, jakožto hlavní postavy pro čtvrtou řadu nicméně nejspíš převáží mé obavy. ()

The Getaway (2019) (S04E10)

Další povedená epizoda tentokrát vzdávající hold všem těm "únikovým" 60. a 70. filmům. ()

Séance & Sensibility (2019) (S04E11)

Právě kvůli podobným vylomeninám a komediálním prvkům předpokládám většina lidí ještě seriál sleduje. Ta snaha o "osudovost" první série byla velká chyba, naopak větší nadsázka Legendám sedí. ()

The Eggplant, the Witch & the Wardrobe (2019) (S04E12)

Chápu, že pro někoho může být nákup v Ikea a pod. osobním očistcem, ale mně to zase až tak vtipný nápad nepřišlo. Ostatně celý díl se řešila hlavně náprava vztahu Avy a Sary, což není zrovna úplně příběhové terno. Na druhou stranu musím autory pochválit, že zkusili trochu zaexperimentovat a v dalších epizodách se zřejmě dočkáme superklaďase Raye v nevědomé, nechtěné roli záporáka. ()

Egg MacGuffin (2019) (S04E13)

A s touto epizodou přichází jedno dnes již klasické ponaučení - nechovejte se k lidem s nimiž pracujete jako k rohožce na čištění bot, jinak si vezmou zpátky svou useknutou bradavku a stanou se noshledy pekelných démonů. Jinak se už těším na démonického Raye v dalších epizodách. ()

Nip/Stuck (2019) (S04E14)

Neron převzal nadvládu nad Rayem a k tomu nutí Constantina přivést z pekla jeho milovanou Tabithu. Bohužel ne až tak podařená epizoda. ()

Terms of Service (2019) (S04E15)

Tohle bylo trochu moc, hlavně tedy celá linka s Garym. Nápad s Rayovou/Neronovou aplikací, prostřednictvím které uživatelé odsouhlasí propadnutí své duše peklu je sice originální, ale důvody, které autoři vymysleli jako motivaci pro stažení apky se moc nepodařily (bububu monstra existují a prostřednictvím appky vás ochráním). Tohle se dalo využít daleko lépe. Naopak solidně funguje Constantinův pobyt v pekle. ()

Hey, World! (2019) (S04E16)

Už předchozí epizoda byla až přílišná slátanina, ale letošní finále opět potvrdilo tradici, že tvůrci prostě nedokáží jakoukoliv sérii Legend zakončit normálně. Tohle byl proste overkill. A ten song na konec? Ufff. Pokud je snaha do jedné epizody nacpat příliš, většinou to nedopadá dobře a to se přesně stalo i tentokrát. Lehkost a mírná sebeparodie, která zdobila většinu druhé části čtvrté série je rázem pryč a zbyl jen šíleně přehnaný guláš hraničící s trapností. Je to škoda, protože jak už jsem psal, až na předposlední a poslední epizodu, se druhá část čtvrté řady překvapivě povedla. ()

DC přivede nového superhrdinu

DC přivede nového superhrdinu

18.03.2021

Studio Warner Bros a DC Films oznámili, že začínají pracovat na adaptaci komiksu Hourman. Prozatím existují tři verze této postavy, první byl chemik Rex Tyler, který vytvořil drogu zvanou Miraclo,… (viac)

Legendární hlas Batmana nasadí kápi

Legendární hlas Batmana nasadí kápi

06.08.2019

Kevin Conroy (Batman Beyond, Liga spravedlivých: Zánik), herec a dabér, který namluvil postavu Batmana ve většině jeho animovaných dobrodružstvích, konečně dostane příležitost zahrát si postavu v… (viac)

Živí mrtví nejpirátěnějším seriálem roku

Živí mrtví nejpirátěnějším seriálem roku

02.01.2019

DC spustilo streamovací službu

DC spustilo streamovací službu

16.09.2018

DC Entertainment ve spolupráci s Warner Bros. Digital Networks tento víkend spustilo svoji dlouho očekávanou streamovací službu DC Universe. Ta stojí 7,99 dolarů na měsíc a poskytuje přístup k… (viac)