Legendy zítřka

• USA Legends of Tomorrow (viac)
USA, (2016–2022), 77 h 8 min (Minutáž: 41–44 min)

Victor Garber, Arthur Darvill, Brandon Routh, Dominic Purcell, Wentworth Miller, Caity Lotz, Ciara Renée, Franz Drameh, Falk Hentschel, Casper Crump (viac)

Tajemný „pán času“ z budoucnosti dá dohromady nesourodou skupinu superhrdinů a padouchů, aby zachránili svět před mocným zlem. (Netflix)

Shakers

1. Séria - 80%. Mix Arrowa a Flasha v podaní vedľajších postav pod značkou Legends of Tommorow. S počiatku som si myslel, že to bude iba nudná alebo násilná vyplňovačka, ale opak je pravdou. Postavy majú čo ponúknuť, príbeh je zaujímavý a akcii nechýba šmrnc. Navyše to vyzerá celkom draho alebo aspoň drahšie ako Flash či Arrow. Cestovanie v čase ma vždy bavilo a navyše tento Terminatorovsky príbeh celkom môžem. Veľké plus je aj to, že Legendy majú iba 16 dielov a skoro v každom sa v cestuje v čase, takže to máme celkom pestré v rámci období. Potešia aj drobné pomrknutia na iných hrdinov - Jonah Hex alebo Oliver Queen v roku 2046. Aj hudba od dvorného skladateľa DC comics sa tiež podarila. V celku vydarený seriál, bavili ma postavy, bavil ma príbeh, som zvedavý na druhú sériu. 2. Séria - 75%. Nebolo to zlé. Vlastne dosť podobné prvej série. Skoro každá epizóda priniesla inú dobu, lepší či slabší príbeh, lepšiu, či slabšiu postavu, akčnejší alebo humornejší ton, no a hlavne potešili zaporaci a ich Legion of Doom. Rovnako potešujúci je aj Crossover, ktorý sa nesie cez tri seriály. 3. séria 65%. Celá tretia séria bola ako na hojdačke. Každý diel ponúkol inú dobu, iný príbeh, niekedy to bol slabší diel inokedy lepší, Crossver sa tiež vydaril, ale hlavne čo ťahu ku dnu tretiu sériu je záverečné finále, ktoré je neskutočne pritiahnuté za vlasy. Dúfam,že ten modrý mončičák, či to bolo sa už v ďalších dieloch neobjaví. 4. séria - 55%. Ako celok ma to už prestáva baviť, no na druhú stranu, niektoré epizódy ponúknu celkom zaujímavé príbehy. 5.Séria - 60%. Piata séria mi príde o chlp lepšia ako tie predošlé. Stále si to drží svoj ton a je tu len zopár lepších epizód, ktoré majú celkom dobre nápady. Ako celok nič moc. Crossover ušiel. 6. séria - 50%. Neviem čo napísať okrem toho, že ma to nebavilo. Zopár nápadov je tu stále celkom dobrých, ale ako celok mi to príde nudné. Jednoduchého humoru a akcie je tu stále síce dosť, ale lepší a strhujúcejší príbeh tu žalostne chýba. Crossover tento krát tiež nedostaneme. Najslabšia séria. 7. séria - 50%. Po predošlých sériách som tak sklamaný, že už ani neviem čo mám napísať, no myslím, že bude stačiť keď len dodám, že som rád, že sa ďalších časti a sérii už nedočkáme. ()

liskam

Zkoušel jsem tenhle seriál opravdu dlouho, najednou jsem si uvědomil, že sám sebe šikanuju sledováním téhle blbosti. Mizerných 38% ()

Kothy

Tak tohle je vážně pecka! Přesně tak jsem si to představoval. DC má svou první seriálovou týmovku. Přestože tento seriál nemá žádnou předlohu. Kvůli budoucí hrozbě ze strany Vandala Savage se Rip Hunter rozhodne dát dohromady tým hrdinů. Vybere si právě těchto 8 a postav vydává se s nimi na dobrodružství napříč časem s cílem porazit Vandala. Postupně nás seriál zavede do různých období. Ať už to jsou 50., 70. nebo 80. léta, divoký západ, nebo postapokalyptická budoucnost 21. a 22. století. Některé epizody se odehrávají i ve vesmíru. Ne všichni hrdinové se ale dožijí konce seriálu. Cestování časem si ale vybírá svou daň... Bohužel je kvalita jednotlivých dílů dost kolísavá. Spoiler: V další sérii naši posádku opustí několik členů a stávají se z nich strážci času. Novými protivníky se pro ně stává Legie zkázy tvořená: Malcolmem Merlyen, Damienem Darhkem, Eobardem Thawnem a Leonardem Snartem. Ti se snaží získat Kopí osudu a přepsat tak samotnou realitu. Je tedy na Legendách, aby jim v tom zabránily. Líbí se mi provázanost se seriály Arrow a Flash. 3. série je strašná, končím... "Jdeme ven na jeden mizerný drink a vy se nějak dostanete do potyčky s Boba Fettem." :D ()

Larrysbride

Nejkomixovější seriál současnosti, který se svým duchem dá porovnat snad jedině se seriály 60. a 70. let... Pilot, bohužel, nemastný a neslaný, a v žádném případě se nedá srovnat se svými bratry Arrow či současnou DC jedničkou Flashem. ()

ARI50

K seriálu mě přitáhly známy vězni no a musím říct že jsem nelitoval a vůbec se nenudil protože je to další pecka, se vším co seriál musí mít. Příběh herci akce humor prostě vše jsem našel. ()

Morholt

Klasické komixové blbnutí s partou rozdílných existencí, které okolnosti donutí táhnout za jeden provaz. V rámci žánru nenabízí seriál nic nového, ať už se na to člověk koukne z jakékoliv stránky, výborné trojce Lotz-Miller-Purcell to kazí ten zbytek a kolísavou kvalitu mají i jednotlivé díly. Během okurkové sezony bych se na to snad i díval, ale v současné konkurenci nemají Legendy šanci. 50% ()

jh666

Ale jo, Legendy se mi líbily, očekával jsem je sice o něco lepší, ale přesto jsem docela spokojený. Nebudu se pozastavovat nad spoustou kiksů v logice, přece jen je to od CW a tady to navíc můžou vždycky svézt na časové paradoxy (a měly aspoň trochu snahu ty nelogičnosti to vysvětlit). Kdybych to měl shrnout, tak seriál dobře začal i skončil, ale většina epizody mezi tím byla docela vata (byť občas opravdu povedená - Rusko, Star City 2046, Divoký západ). Postavy, kromě Kendry, také v pohodě, takže převládá spokojenost. 78 % ()

liquido26

Další povedený komiksový seriál od stanice CW. Musím říct, že to rozjeli opravdu ve velkém. Cestování v čase jsem vždycky miloval a Legendy jsou na něm postavené. Všechny tři epizody, co jsem zatím viděl, byly více než zábavné a místy až ujeté, ale tak o tom to je ... odlehčená komiksová zábava. Doufám, že se podíváme do, co nejvíce časových epoch. Sedmdesátá léta byla fajn, teď se řítí do osmdesátek a přislíben je i Jonah Hex, takže se podíváme na divoký západ. Nicméně doufám, že se třeba vydají i do 30. - 50. let nebo do viktoriánské Anglie anebo někam hlouběji do středověku. ()

maddy

Chcel som tomu dať šancu, ale takto vážne nie! Prvoplánová seriálová komixová tímovka, ktorou sa chce televízna stanica CW iba zviesť na súčasnej popularite komixových adaptácii, ale s dejom, logikou, scenárom, postavami si tu nikto hlavu nelámal a naservíroval iba ten najšablónovitejší komixový seriál aký mohol, s hromadou tých najotravnejších klišé. Ešte aj tá previazanosť s Arrow tu je tak násilná a pre akékoľvek dianie zbytočná, že to až bije do očí aký je Legend of Tomorrows nezaujímavý produkt nasilu previazaný s inými komixovými hitmi stanice, no inak nemá vlastný ksicht alebo akúkoľvek snahu priniesť niečo iné, nové. Teda okrem úplne schematických postáv a konfliktov. V dobách kvalitných komixových seriáloch aké servíruje Netflix je toto veľmi chabý pokus. Mať tak do desať rokov asi by som bol z toho nadšený, no z niečoho takto naivného a jednoduchého už teraz skákať radosťou nebudem. PILOT: 2* (4/10) ()

MartinezZ

Když ta koza modelkovská s permanentně HOT zmalovanou a otevřenou smutnou hubou a navíc s křídlama (asi nejpitomější postava ze všech aktuálních komiksáren) nedokáže ani po třístýdevadesátý majznout po kebuli nesmrtelného zloducha, co po celé věky a tisíciletí koná jen zlo a v budoucnu všichni vědí, že utrpení posune na další úroveň, což ona učiní proto, že je stále vnitřně rozervaná a ... už ani nevím co přesně..., bylo mi jasné, že autoři seriálu čekají, že by snad mohlo být jeho pokračování, čemuž se zdráhám uvěřit, protože tenhle seriál nemá ambice pokračovat. Jde o klasický odkladištní koncept, kdy se autoři pokusili přesunout z jiných seriálů zbytečné postavy a dát jim šanci v mašmaši, spolu s dalšími dosud jinde neviděnými zbytečnými hrdiny (byl jsem docela rád za odstranění toho reinkarnujícího se Egypťana, bohužel ona tam zůstávala dál a řešily se klasické srdceryvné sladkobolné blbosti). Všechno to navíc připomíná ty nejzbytečnější StarTrekovské díly ze simulátorů, smysl žádný a koncepčně zvrhlá lidumilnost a neschopnost postav konat až bolestně seriál protahovala do nekonečna. DC by mělo začít uvažovat o tom, že se z hraných pláten, obrazovek a monitorů stáhne, protože prostě nemá schopnost dosáhnout toho, čeho dosáhla konkrence. Tohle by bylo ve výsledku pitomé i jako kreslené. Několikrát jsem to chtěl přestat sledovat, ale vždycky jsem tomu dal šanci, protože jsem věřil, že se to někam bude posouvat.. Přišel konec, zbavili jsme se Egypťanů a ukázalo se, že to celé pojede na novo. --- PS: Proč postava Palmera stále vypadá jak ubrečená, zhulená nebo se zánětem spojivek? ()

a.keram

Po dobré první serii, která však stále byla ve stádiu takzvaných "growing pains" a hrozně trpěla naprosto trapným záporákem, jsem očekával že Legends of Tomorrow snad pokoří i Flashe, bohužel absence Capitána Colda a Ripa Huntera serii výrazně zasáhla. Tým pod kapitánkou Ms. Lance se uchýlil ke klasickým CW romantickým zápletkám a druhá serie tak skončila na stejném místě jako ta první. ()

Vyhy

Tak a končím. Dal jsem tomu šanci jen proto, že sleduju Arrow a The Flash, ale toto se nedá. Není to špatné, ale mám pocit, že se koukám na špatný studentský film či na nepovedenou parodii. Má to hezký kabátek, ale pod ním není nic, co by mě zajímalo. Pokud dám ještě nějakému dílu šanci, jedině když se bude jednat o crossover s již zmíněnými seriály. (Hodnocení po první sérii) ()

M.i.k.e

kdo má rád Flashe a Arrowa,tak zákonitě musí mít rád i tohle a to navzdory faktu,že se tady sešla partička starých známých,kteří ale v sesterských seriálech hrají pouze druhé housle.Rozjezd za mě solidní,celkem pravděpodobně se mým oblíbence brzo stane solidně hláškující Snart...70% ()

Pajky3

1. série Když humbuk kolem Legend začínal, tak mě to ani nenapadlo, ale někdo z DC/CW se opravdu hodně díval na Doctora Who a zkusil si vytvořit takovou americkou verzi, kde do role společníků obsadil vedlejší postavy z Arrowa a Flashe. Jasně, že mě to mělo trknout dřív. Přeci jen se cestuje časem a hlavní postava je Pán času (Time Master ne Time Lord). Navíc ho hraje Arthur Darvill, neboli ten, co se proslavil hlavně rolí Roryho v Doctorovi. Těch podobností však přibývalo mnohem víc - cestuje se časem za pomocí ukradené lodi (TARDIS) a původní Páni času se nakonec ukážou jako ti zlý (Hello Gallifrey). Dokonce i způsob cestování, takové klouzání časovým vírem vypadá stejně jako u Doctora. Tak dobře, změnili modrou barvu na zelenou. Když už se do toho ale takhle moc pustili, tak to měli dotáhnout do dokonalosti a coby manželku Ripa Huntera obsadit Karen Gillian (Amy Pond), protože jsem mu to fňukání za jinou ženou po sledování Doctora prostě nemohl věřit. Ale teď už k hodnocení seriálu. Rozhodně se z toho nevyklubal takový hit, jak se čekalo. Pár odložených, i když vcelku zajímavých, postav z Flashe a Arrowa se to sice snaží utáhnout, ale problém je, že jich je až moc (vykopnout Hawkcouple) a ne vždy tak mohou být všechny využity. Jinak mě ale jejich cestování časem a snaha zlikvidovat Vandala Savage vcelku bavila. A ač se to zdálo nepravděpodobné, tak přihrávka na druhou sérii přišla a jsem i docela zvědavý na to, co se v ní bude dít. 2. série A Legendy jsou dalším z řady seriálů, které svojí druhou řadou nenadchnou. Objeví se pár nových postav, k tomu je překombinované trio záporáků a výsledek je takový nemastný-neslaný. Navíc je tam málo Ripa Huntera a fakt, že se občas povede nějaký vtípek či narážka to bohužel už nezachrání. 3. série Legendy už si jdou svojí vlastní cestou a sem tam přiberou nějakou odpadlou postavu z ostatních seriálů, stejně tak je tomu i ve třetí řadě. Vlastně ani nevím, proč jsem ve sledování pokračoval, ale čas u toho utíká docela rychle. Tak nějak jsem si myslel, že jde o poslední ročník, ale ještě nás čeká jeden. A v něm by se měl vrátit Constantine a to zní jako docela zajímavé lákadlo. ()

Martrix

Postavy z DC mě nechávají snad s výjimkou Batmana chladným, ale po Daredevilovi jsem zkusil Flashe...a byl jsem příjemně překvapený. Doufal jsem, že Legends of Tomorrow budou jakožto týmovka ještě lepší. Nejsou. Děj se motá kolem poskakování časem, což je ošemetná věc, na které se rozbili i mnohem lepší scénáristi. Je to plné logických děr, které člověk přejde jen proto, že postavy jsou vcelku sympatické. Tedy s výjimkou Huntera. Triky jsou horší než u Flashe, ale nijak propastně, takže pokud nemáte potřebu u seriálu přemýšlet, budete asi vcelku spokojeni. Druhou řadu určitě vidět nemusím, takže Legends of Tomorrow mohu doporučit snad jen někomu, kdo se opravdu hooodně nudí. Z těch 16-ti epizod, si zasloužilo 4* max. 3 díly, jinak to bylo mezi 2-3* ()

epicek

Perfektně fungující DC jízda , která vám dá v podstatě vydechnout až závěrem první série. Chemie celého týmu Legend funguje přesně tak jak má a i přesto, že občas se najdou v ději hluché místa, je tento seriál fakt skvělý. Zdejší hodnocení by nemělo nikoho odradit od toho , dát tomu šanci. Druhá série se nesla v dost podobném duchu, kdy v polovině nabrala opět dech a v samotném závěru to bylo opět perfektní. In the future, my friends may not be heroes, but if we succeed, they will be remembered as legends. ()

filmmovier

Vynikající seriál. Našlapaná komiksová jízda, která je prozatím díl od dílu lepší. V hlavní roli Rory Williams, který si hraje na Doctora a ty nejlepší vedlejší postavy z Flashe a Arrowa utvořili tým, na který je raodst koukat. Prozatím velice efektivní a zábavné cestování v čase, vynikající Vandal Savage, skvělé zápletky, vtip i akce a všechno to funguje. Humorná stránka se nejleépe projevila v epizodě, kdy Stein potkal své mladší já, výborná epizoda. A já mám navíc radost, že mé nejoblíbenější vedlejší postavy (Stein, Heat Wave a Captain Cold) se konečně dočkali pořádného prostoru. Po šesti dílech skutečně vynikajcí (až téměř retro) záležitost, která mě opravdu mile překvapila hned v úvodu a překvapuje mě stále, fakt je to fajn (lepší než Doctor Who :D). A po Flashovi nejlepší seriál na CW, Arrow je z komiksového tria skutečně nejslabší a vedle Legend se to projevuje ještě víc. 85% a chci další sérii! Nejlepší díl je prozatím Star City 2046. ()

Lachtaan

Docela dost mi zamrzelo, když sem se dozvěděl, že ten skvělej zazobanej chlapík jménem Ray Palmer aka Atom opouští Arrowa.. Kdyby člověk nevěděl, že nás čeká týmovka Legends of Tomorrow, asi by jeho údajnou smrt na konci 3. sezóny těžce prožíval.. Pak se nám ale Atom vrátil prostřednictvím tohodle nového seriálu.. Líbí se mi tady propletení budoucnosti s celou érou lidstva na naší planetě, líbí se mi i postoj Arthura Davilla jako Rip Huntera akorát.. mi někdy efekty a občasný příběh přijdou jako nízkorozpočtový sci-fi film.. Díly mi zatím přijdou dost podobné a trochu stále bez příběhu, tak doufam, že se to rozběhne.. Jediný seriál, který si u mě mohl dovolit mít díl co díl téměř stejný koncept, až obdobně jako americké televizní kriminálky, byla první série Arrowa.. A ta se už nedá zkopírovat, takže bych si v závěru přál méně napodobenin Doctora Who a více motivace k tomu, aby člověk u seriálu vydržel :) ()

DC přivede nového superhrdinu

DC přivede nového superhrdinu

18.03.2021

Studio Warner Bros a DC Films oznámili, že začínají pracovat na adaptaci komiksu Hourman. Prozatím existují tři verze této postavy, první byl chemik Rex Tyler, který vytvořil drogu zvanou Miraclo,… (viac)

Legendární hlas Batmana nasadí kápi

Legendární hlas Batmana nasadí kápi

06.08.2019

Kevin Conroy (Batman Beyond, Liga spravedlivých: Zánik), herec a dabér, který namluvil postavu Batmana ve většině jeho animovaných dobrodružstvích, konečně dostane příležitost zahrát si postavu v… (viac)

Živí mrtví nejpirátěnějším seriálem roku

Živí mrtví nejpirátěnějším seriálem roku

02.01.2019

DC spustilo streamovací službu

DC spustilo streamovací službu

16.09.2018

DC Entertainment ve spolupráci s Warner Bros. Digital Networks tento víkend spustilo svoji dlouho očekávanou streamovací službu DC Universe. Ta stojí 7,99 dolarů na měsíc a poskytuje přístup k… (viac)