Legendy zítřka - Série 3

(séria)
USA, (2017–2018), 12 h 36 min (Minutáž: 42 min)

Victor Garber, Brandon Routh, Caity Lotz, Franz Drameh, Maisie Richardson-Sellers, Nick Zano, Dominic Purcell, Tala Ashe, Arthur Darvill, Christa Andersen (viac)

Série sleduje Legendy, dysfunkční tým superhrdinů a antihrdinů cestujících v čase, a jejich misi, jejímž cílem je napravit anachronismy v čase, které neúmyslně způsobili. (LUKICKK)

CheeseFigure

Legendy sú fajn. Je to zábavné, hlúpučké, oddychové. Neriešia sa tu nejaké depky a keď náhodou hej, tak nie stále dokola tie isté (zdravím Arrowa). A hlavne, chémia medzi členmi tímu funguje výborne. Samozrejme nás zase čaká obmena (SPOILER: odchádzajú Stein a Jax KONIEC SPOILERU), pridáva sa Kid Flash. Vzhľadom k tomu, že mi vo Flashovi nevadil, tak som jeho zapojenie nejak moc neriešil. Podľa mňa sa sem celkom hodí. Na otočku sa zastaví aj Constantine, ktorý je mi dosť sympatický a zjavia sa aj nové postavy ako Zari, Ava Sharp a Garry, ktoré sú taktiež rovnako sympatické. Takže na strane dobrých nikto, kto by mi liezol na nervy. Teraz sa pozrieme na stranu záporákov. Hlavným je prastarý démon Mallus. Áno, ide o ozajstného démona, nie ako v prípade Savitara, ktorý síce o sebe hovoril ako o bohovi, ale my vieme ako to s ním bolo. Dobre, späť k Mallusovi. Vzhľadom k tomu, že ide o CGI postavu, tak sme ho väčšinu série videli len v tele iných ľudí a počuli sme len jeho hlas. Ten bol vynikajúci, tak správne démonický, za to patrí Johnovi Nobleovi pochvala. Inač, neviem čo viac k nemu. Ide o klasického zlého démona s výborným hlasom. Možno nie najlepší záporák Arrowversu, ale boli tu aj horší a nezáživnejší. Samozrejme, po vzore Reverse Flasha, Mallus si tiež zakladá svoj kult. Vracia sa nám Damien Darkh, čo mi nevadí, ja tu postavu zbožňujem. Teraz sa nám ale nepredstavuje len ako chladnokrvný parchant, ale i ako milujúci otec. A táto poloha sa mu hodí (trošku mi pripomína Merlyna, ale čo už) Áno, opäť sa vracia jeho dcéra Nora (naposledy štvrtá séria Arrowa). Tá je fajn, len škoda, že s tatíkom majú rovnaké schopnosti, jej mohli tvorcovia spraviť odlišnejšie (neberte to zlé, ale mať v tíme dve postavy, ktoré rovnako ovládajú telekinéziu a vysávanie života...neviem, pôsobí to na mňa tak...neviem nájsť správny výraz. Použijem teda slovíčko odfláknuto). Potom je tu Kuasa, zo začiatku celkom nudný záporák, ktorého neskoršie odhalená motivácia je ale dobre pochopiteľná a robí z nej zaujímavejšiu postavu. A je tu aj Grodd, ktorého bolo aj vďaka náročnosti animácie, menej ako by som si prial. Celkovo som za tretiu sériu rád a teším sa na štvrtú. I keď trošku sa bojím toho, že to bude o démonoch. Rád by som totiž zase rád videl ako hlavného záporáka nejakého človeka. ()

Spiker01

Průměrem to vyšlo na 4*, ovšem poslední díly už byly spíše lehčí nadprůměr, včetně podivuhodného finále. Jsem hrozně rád, že se po tom všem konečně alespoň v pár dílech objevil Constantine a můžeme ho očekávat v příští sérii, kterou bych už možná bez něj vůbec nesledoval. Celkově je to řada ničím nevyčnívající, několik dílů mě bavilo fakt dost (třeba díl, kde byla středobodem Zari , které jsem do té doby nemohli přijít na chuť a pak se vše změnilo). A bude mě i nadále mrzet odchod hned třech postav, které se ze seriálu vytratily po mid-season finále a nahradil je Wally (kterému to tady naštěstí sedne o maličko více, než ve Flashovi , ale kdyby zmizel, zlobit se nebudu). ()

Shakers

3. séria - 65%. Celá tretia séria bola ako na hojdačke. Každý diel ponúkol inú dobu, iný príbeh, niekedy to bol slabší diel inokedy lepší, Crossver sa tiež vydaril, ale hlavne čo ťahu ku dnu tretiu sériu je záverečné finále, ktoré je neskutočne pritiahnuté za vlasy. Dúfam,že ten modrý mončičák, či to bolo sa už v ďalších dieloch neobjaví. ()

liquido26

Na Legendách se mi prostě líbí to, že si na nic nehrajou, dělají si ze sebe legraci, zprostředkovávají plno odkazů na jiné filmy, seriály a nepřehánějí to s romantikou a nesmyslným řešením vztahů. Podíváme se opět do mnoha různých časových epoch a zažijeme spoustu bláznivých dobrodružství. Jako největší plus vnímám to, že se v několika epizodách objevil Matt Ryan aka Constantine. ()

Lachtaan

Tak je Legendám zase na půl roku odzvoněno a jejich posledních několik částí je nekompromisně umístilo mezi mé nejoblíbenější seriály. Více než zajímavé budování postav, důstojné odchody stálíků i příjemné příchody nových Legend, mě bavila ta nenásilná humorná nadsázka, kterou se snažili budovat Mick s Natem a Rayem. Také hodně kreativní názvy jednotlivých epizod, trefně si utahujících ze známých filmů a televizních děl. V neposlední řadě také konečné řešení samotného CW o návrat Constantinea do svých řad. Jen doufám, že se říjnové pokračování nebude přespříliš držet jen jeho příběhu a souvisejících schopností. Třetí série 9/10. ()

Psycho.R

Zari mi celkem sedla. Takže nový člen ok. Kdo mě, ale štve nejvíc v celé sérii, bohužel i té další, je Ava. Její twist je sice fajn, nic se z něj nevymáčkne. Dá se říci, že z první tří sérií nejhorší a čtvrtou hvězdu to dostala o fous za epochální finále Malluse s Cuddlym :D. ()