Neuveriteľná cesta Mary Bryantovej

(TV film)
  • Slovensko Neuveriteľná cesta (viac)

Mary Bryantová, dcera chudého rybáře z Cornwallu se roku 1786 dopustí z hladu drobné krádeže. Je odsouzena k trestu smrti, ale král Jiří jí udělí milost a pošle ji na sedm let do na druhý konec světa, do australské trestanecké kolonie Botany Bay. Dívka netuší, co ji čeká. A aby toho nebylo dost, zjistí, že čeká dítě. Po nějakém čase Mary v kolonii zorganizuje útěk malé skupiny trestanců a vydává se na krutou, čtyři tisíce mil dlouhou cestu ke svobodě. (oficiálny text distribútora)

siki37

veľmi slušný televízny film, úžasné exteriéry, príroda, pláže, perfektné kostýmy, ozajstná plachetnica a hlavne pútavý príbeh podobný Motýlkovi, tento je však podľa skutočnej udalosti. fakt sa mi to ľúbilo. Mary Bryantová je zlodej a musí byť potrestaná. nezáleží na tom, že ukradla len kúsok chleba, krádež je smrteľný hriech vždy! vďaka milosti jej veličenstva však Mary dostane šancu žiť, a to v trestaneckej kolónii v Austrálii, ktorú má založiť. cesta odsúdenca bola napínavá, cesta utečenca dobrodružná. možno, že osud Mary inšpiroval aj Sama Chalúpku pri písaní veršov ....a vôľ nebyť ako byť otrokom! ()

novoten

Romantické sbližování, daleké plavby i překvapivě drsné výjevy z tehdejších nemilých dob? Scénář se nemůže rozhodnout, kterou cestou se vydat a podřezává si tak větev. Romola Garai sice utáhne i realističtější Angeliku a oba její obdivovatelé jsou pro mě dávno herci první třídy, ale ani po třech hodinách jsem se postavám pod kůži nedostal. Není mi totiž po chuti to, že jsou jim téměř nepřetržitě házeny klacky pod nohy bez nějakých doprovodných emocí a místo aby mě jejich několikeré trápení dojalo, spíš mě dohánělo k mrzutosti. Posledních pár minut sice funguje na výbornou, ale na záchranu celého příběhu už je pozdě. ()

oje

Všem těm útrapám a hrůzám na kolonizovaném trestaneckém ostrově chybí syrovost a obecně filmu režisérské schopnosti na to, aby byl děj strhující a zápletka napínavá. Více méně tak snímek dělá čest svému přídomku „tv film“ a jen tak prkenně si odvypráví děj, aniž by se snažil v čemkoliv vyniknout. Celkem zajímavý příběh zasazený do atraktivního prostředí je tak jen pouhým průměrem, kterému na sympatiích ještě ubírá úmorná tříhodinové stopáž. Kvalitnější tématickou alternativou je skvělý Motýlek. Alternativa: Papillon, Four Feathers. ()

xxlch

Ta jedna * je za snahu.Bohužel jsem nucena konstatovat že se jedná o jakousi nedokonalou napodobeninu a slátaninu historického filmu,.No videla jsem i horší filmíky a tady to trochu zachránila výprava.Pokud bych strávila ty skoro 3 hodiny,které filmík trvá něčím jiným,nebyla by to škoda.Todlenc rozhodně nemohu doporučit. ()

djcremo

Televízna kamera sa tu nezaprie, ale na druhej strane celkom slušný a napínavý dobrodružno-historický film inšpirovaný skutočnými udalosťami. Krásne exteriéry, nádherná výprava, dobové kostýmy a snaha o čo najväčšiu autenticitu. Film ma síce miestami aj slabšie chvíľky, ale tých je ozaj len minimum a aj vďaka skoro 3 hodinovej stopáži, nenudí a drží v napätí, ako sa budú vyvíjať osudy hlavnej hrdinky, ktorá pre záchranu a lepší život pre svoje deti je ochotná ísť aj do nemožného a urobiť pre to všetko čo len bude v jej silách, aj keď niektoré jej činy môžu byť proti svedomiu, ale ide tu hlavne o to, čo všetko je ochotná urobiť pre svoje deti. ()

• Natáčení probíhalo po dobu 12 týdnů v celkem 22 lokacích. (oje)