V kriminálnom prostredí sa odohráva najnovší film Johna Maddena (Dôkaz, Zamilovaný Shakespear) v hlavných úlohách s Diane Lane (Neverná) , Mickeym Rourkom (Sin City, Vtedy v Mexiku) a Thomasom Janeom (Pomstiteľ). Carmen Colsonová (Lane) a jej manžel Wayne (Jane) sú nútení zostať v programe pre ochranu svedkov. Kým si oni myslia, že sú v bezpečí, dvaja vrahovia s cieľom ich "odtajnenia" sú im na stope. (oficiálny text distribútora)

Lichty

Strašně moc kvalitních herců a mě to přesto připadalo, jako že se koukám na nějakou tupou béčkovou polízanici. A že mi taky obtloustlý Mickey Rourke v tom těsném koženém kabátě silně evokoval Stevena Seagala. I tak ale minuty spokojeně kvačí vpřed a ačkoliv vám titulky spolehlivě vypláchnou mozek, herecké charisma celého ansáblu dokáže děravý scénář udržet v mezích akceptovatelnosti. Jen si musíte zvyknout na to soustavné skřípání. ()

Fiftis

Prekvapivo výborný akčný thriller o nájomných vrahoch, ktorí naháňajú 2 ľudí, ktorí sú v programe na ochranu svedkov. Síce zdanlivo tuctový príbeh, ale svojím tempom, hláškami a Mickey Rourkeom ide o nadpriemerný svižný akčný snímok, který stojí za to vidieť čas od času viackrát ako len raz. Mickey Rourke to ťahá charizmou, Levittovi úloha sedí a Diane Lane nestarne, alebo vekom získava na príťažlivosti. Hudba k filmu celkom sedí, ale samostatne by som si ju veru nepustil. Mickey Rourke tam hrá zabijaka, ktorý bohužiaľ narazí na zlého mladíka. Takže film je celkom drsný, nemilosrdne sa tam zabíjajú, ale žiadne prehnané veci tam neuvidíte, takže podľa mňa veľmi dobré. ()

Morholt

Obsahově to žádná sláva nebyla - nájemný vrah a jeho amatérský pomocník honí manželský pár, který byl svědky jejich pokusu o zločin. Na druhou stranu to nemělo zbytečně přetaženou stopáž, takže to frčlo rychlým, nenudícím tempem. Mickey Rourke byl správný drsný zabiják a Joseph Gordon-Levitt parádně přehrával - jeho kreace s jelenem mě rozesmála. Naopak mi příliš neseděl Thomas Jane, jehož stavební dělník byl až příliš duchapřítomný. 50% ()

kaylin

Mickey Rourke je hrozná držka, ale stejně má ten chlap charisma. Gordon-Levitt mu jde docela na ruku a jejich společné scény jsou povedené. Bohužel Joseph Gordon-Levitt se velmi rychle stává otravným, stejně jako příběh, který chce být drsný, ale vlastně vůbec není. Scéna před realitkou je jak z filmu, kde na place zrovna nebyl režisér. Nakonec si říkáte, že celou dobu čekáte jen na něco, co se mohlo stát už v prvních deseti minutách. A tak je film docela o ničem... ()

Necrotongue

Dnes jsem se už prostě musel přesvědčit, proč jsem dal svého času jen tři hvězdičky snímku, v němž hraje taková solidní herecká parta. Teď již to vím. Film měl slušný start, a vůbec mi přitom nevadilo, že indiánského míšence hraje míšenec skotsko- irský. Vadil mi ale scénář, který na mě po slibném začátku začal působit poněkud unylým dojmem, chvílemi jsem se dokonce lehce nudil a do toho všeho neustále otravně ječel Joseph Gordon- Levitt. To, že celá záležitost nepřišla s originální zápletkou, by bylo v pohodě, kdybych si mohl užít pořádné akční béčko říznuté až noir atmosférou (jak sliboval úvod filmu), jenže všechno, co se mi líbilo, postupně jaksi vyšumělo, takže jsem se moc nebavil. / Poučení: Pozor na kosa: sice rád zpívá, ale je to zmetek zlodějská. Kdo má zahradu, jistě mi dá za pravdu. ()

• Thomas Jane (Wayne Colson) a Mickey Rourke (Armand 'Blackbird' Degas) spolu již hráli ve filmu Černý čtvrtek (1998). (Ajka1)
  • Do role Waynea Colsona (Thomas Jane) byl původně zvažován Bruce Willis, a to poté, co roku 1989 získal na film práva. (Ajka1)