Newyorská kráska Barbara Dalyová (Julianne Moore) sa vydá za jedného z najbohatších mužov Ameriky. Brooks Baekeland (Stephen Dillane) je potomkom vynálezcu bakelitu a tento úžasný vynález mu umožňuje viesť život snov. Nemusí pracovať a spolu s krásnou manželkou si užíva spoločenské radovánky v povojnovom New Yorku. Po narodení syna Antonyho strieda rodina blahobytný život v Paríži s pobytom v prímorských letoviskách, kde sa stýka s najznámejšími umelcami a osobnosťami doby – navštevujú ju Marcel Duchamp, William Styron, Greta Garbo. Ich súkromný život v rokoch 1946 - 1972 však idylu nepripomína ani náhodou. Obaja manželia sú psychicky labilní a nestriedmy spoločenský život len umocňuje Brooksove depresie a Barbarine záchvaty hnevu. Uprostred tohto rodinného pekla dospieva citlivý Antony. Keď si počas dospievania uvedomí svoju homosexuálnu orientáciu, otec ho úplne zavrhne. Matka Barbara sa ho však rozhodne vyliečiť, najprv pomocou prostitútok a neskôr sama - aj za cenu porušenia všetkých hraníc vzťahu medzi matkou a synom. (TV JOJ)

feeme

Myslela jsem, že čím blíž bude konec, tím více budu obsahu filmu rozumět... naopak. Kdyby to bylo rozkouskovaný do jednotlivých scén, líbit se mi to bude moc a porozuměla bych tomu možná i víc. Sice krásný prostředí; taky krásná tvář hlavního herce, ovšem připadalo mi to vhodný na otázku: O čem to vlastně je? ()

easaque

1* moje nízké hodnocení hodně ovlivňuje fakt, že film životopisně dokumentuje jen události z rodiny, která je hodně uhozená a vyšší životní styl a zejména závislost matky na synovi deformuje funkčnost výchovy a působí patologicky. Herecky není vůbec špatný a i jiné filmařské profese jsou v normálu. Film prostě nepřináší nic zajímavého, je předvídatelně depresivní a spíš jsem se u něj nudil. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 0 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 0 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ] ()

IvcaSammet

Savage Grace má sice výborný námět, ale jeho zpracování se bohužel moc nepovedlo. Ve filmu převažují nudné a zbytečné scény, naopak ty důležité pro pochopení děje jsou úplně vynechány. Průměrem hodnotím pouze díky úchvatným hereckým výkonům, které mě nakonec jako jediné u obrazovky udržely. Myslím si, že tak silné téma by si zasloužilo daleko lepší scénář, film jsem sice právě shlédla, scénu si z něj zapamatuju ale jenom jednu ... Škoda, vypadalo to hodně nadějně, a na sledování filmu jsem se opravdu těšila, ()

blackJag

Chladný pohled do světa samolibě chudých bytostí, které si dosyta vychutnávají bezstarostnosti života na základech, které jim nepředurčila jejich významnost, ale rodinná příslušnost, a které vás dokonale přesvědčí o své zbytečnosti. Prostředí, ve kterém si labilita sexuální i myšlenková podávají ruce s lichou noblesou, nepřekvapí ani incestně pojatý závěr, který může člověka pohoršit, ale... v jistém smyslu i nadchnout. 80% ()

ivishka

Prazvláštní film s hlubokou myšlenkou, která se spíše než na postavy soustředí na jejich chování a myšlení. Kdo jiný než Julianne Moore a Eddie Redmayne by mohli tyto role takhle dobře zahrát? Obávám se, že nikdo jiný by to tak skvěle nezvládl. Bohužel čekala jsem jaksi trochu jiné pojetí. Sobeckost rodičů byla očividná a také mi bylo jasné, že Tony byl nemocný - nebo to byl následek právě toho chování těch rodičů. Nikdo nikdy neví co se tomu druhému odehrává v hlavě, protože mozek je hrozně zvláštní prostředek smyslového vnímání. Tak nějak jsem to já měla s tímto filmem - pochopila jsem ho, viděla jsem ho ale nebyla jsem schopna podívat se mu pořádně do "duše". A já se stále ptám - která matka takhle sobecky využívá své dítě a ke konci dokonce sexuálně?Zajímavý moment kdy si po vraždě své matky Tony otevře čínské jídlo a nad mrtvolou se v klidu nají... Těžko říct kdo byl více psycho jestli matka,dítě nebo otec. ()

• SPOILER!!! Mezi skutečným Anthony Baekelandem a jeho matkou docházelo častěji k hádkám, kdy se on kolem sebe oháněl noži, jimiž byl posedlý. Projevoval také příznaky počínající schizofrenie, ale jeho otec nepřipustil, aby se jeho syn léčil, protože by to zkazilo jeho pověst. Nemoc tedy nerušeně propukala a nakonec tragicky vyústila napadením v roce 1972 v Londýně. Anthonymu bylo 25 let, Barbaře 52. (Morien)
  • Snímek byl natočen podle stejnojmenného románu Natalie Robinsové a Stevena M. L. Aronsona. (Terva)