Ivana s Vaškem jsou maximalisté ve všem, co dělaji. Mají pět dětí (18, 15, 13, 5 a 3 roky) a podnikají. Na začátku natáčení rekonstruují starý vinohradský činžák na „největší prodejnu židlí v Evropě“, jak zní záměr. Dům je vybudován a sny se střetávají s realitou. Ivana se kromě podnikání stará o celou rodinu a rozsáhlý dům, který si rodina postavila na okraji Prahy. Václav si stěžuje na malou kupní sílu obyvatelstva a obává se, že s podnikáním skončí. Děti mají své různorodé problémy a rodiče se snaží přežít a zachovat si vnitřní stabilitu. (Česká televize)

MikeCool

TV-film. Příběhy jednotlivých epizod z dílničky Manželských etud, režisérky Heleny Třeštíkové ve vás něco zanechá, ať už pozitivního či negativního rázu, ale zanechá. U některých epizod se zdá až k neuvěření, jak radosti a strasti obyčejných lidí různého typu dokáží strhnout vaší pozornost. V tom je taky vidět, že Třeštíková natáčí všechny tyto epizody od srdce. Též se dá ocenit originalita časosběrného dokumentu, kde sledujete změny hlavních postav po cca 20 letech od posledního natáčení. To je zcela fascinující a působivé. ()

bubun

"Jsem svobodnej... a kdybych nebyl, tak si tu svobodu udělám...." - Aha, tak to vysvětluje tu "svobodu", když tátovi šlohnul čtyři litry a mámě telefon a zdrhnul... Parchant. Doufám, že se v dalším díle dozvíme, že se poučil, chlapec. Chudáci rodiče. "No a po vojně asi někam na školu." "A kam byste chtěl na školu?" "Nevim, asi na policejní... nebo něco uměleckýho." To bude velkej umělec, už se na ty artefakty těšim v novym díle. Jinak manželé poměrně sympatičtí lidi, akorát posedlí neustálou činností a různými projekty, z čehož leckdy logicky pramení syndrom vyhoření a podobný věci, nehledě na to, jak zmiňoval nejstarší syn, takoví lidé mají často sklon si neuvědomovat, že ne každý opravdu chce svůj život zasvětit práci, či že pracuje rád, ale nemusí neustále něco dělat. Osobně mi nutkavá potřeba některých lidí pořád něco dělat rukama, i kdyby měli jen navlékat korálky nebo vyšívat, jde celkem na nervy. ()

tron

Ja neviem, mne sa tí dvaja proste páčia, je s nimi sranda („Odišla som z domu na jeden deň k mame, ale nikto ma nehľadal.“). Ku koncu ale atmosféra značne stemnie a ukáže sa, že niektoré srandičky predtým boli v skutočnosti indície, naznačujúce psychické problémy jedného z páru. Čo je mi ľúto, ale taký je život niekedy. ()

Autogram

Kolobeh aktívneho života pokračuje, už s piatimi deťmi. Každé dieťa je iné, a to sa aj potvrdzuje. Aj pre deti určite nie je jednoduché naplniť predstavy rodičov, napodobniť ich úspešný život, a možno ani sa mu priblížiť. Pre dokument je skvelé, keď sa ho aktivne zúčastňujú všetci členovia rodiny, a tu sa to podarilo. Nič nie je nakoniec také ružové, ako sa zdá a na zákazníkov si treba pred predajňou pekne dlho počkať. –––– To je takový moje, že si říkam: Já kdybych byla sama někdy, já bych tak chtěla být někdy sama. A nejde to. –––– V podnikání je všecko jinak, než jsme si mysleli. Nejlepší by to bylo zrušit. –––– Ač máme pět dětí, tak musím říct, že nevím jak na něj. ()