Jednoho dne se v chatrči kouzelníka Bonifáce (M. Táborský) objeví tajemný sluha Dorián (V. Rašilov) coby dědictví po Bonifácově strýci. Dorián, potrestaný za svou pýchu, je ve dne člověkem, v noci kocourem. Součástí strýčkova odkazu je také čarodějná kniha, s jejíž pomocí se Bonifácovi začne dařit. Dorián tajně přijde na to, jak zrušit své zakletí: musí najít dívku se zlatým srdcem. Takové má na svém přívěsku princezna Ludmila (Z. Kajnarová) z nedalekého království. Dorián přemluví kouzelníka Bonifáce, aby použil svoji kouzelnou moc, princeznu Ludmilu unesl a udělal si z ní hospodyňku. Jenže rázná a nebojácná princeznina služebná Anděla (Z. Bydžovská) si už s Bonifácem snadno poradí. A jak jinak, Dorián se do princezny brzy zamiluje… (Česká televize)

Phobia

Nepovedená pohádka v nepovedených kulisách, s nepovedeným příběhem a nepovedeným humorem. Alespoň tak nepovedeně působilo těch několik minut, než jsem si k nedělnímu vaření zvolila povedenější program (nenáročné menu umožnilo pro jednou sáhnout po knize a na zoufalou nabídku všemožných televizí nakasrat). ()

RonaMidu

z počátku mi naskakovala husí kůže,strašidla uječená,kouzelník uťáplý,kulisy zase moderní...ale když jsem to viděla teď podruhé,napadlo mě: co když některým dětem se to líbí? ( pamatuju totiž na jednu splašenou pohádku z dětství,co jsem si dokonce opisovala,i když to byla výjimka)....no,a pak se mi začala hrozně líbit Zuzana Bydžovská a ty kulisy byly vlastně taky moc nápadité - hlavně mozaika a vitráže.takže nemůžu dát míň,než tři body ()

Bozvav

Pohádka sama o sobě nic moc, ale velmi výrazně to zachránil Miroslav Táborský, který je výborný a s ním vždy skvělá Zuzana Bydžovská. Jinak kulisy nezaujaly, postavy ploché, dialogy zoufalé. Princezniny šaty jak z hambince. Snad jen kupodivu pohádková kuňka Lucie Vondráčková příjemně překvapila. Tato postava v jejím podání byla velmi osvěžující změnou v jejím pohádkovém repertoáru. Dceři se líbila moc, hodnotila 80%, já 45%. Sečteno a podtrženo dohromady 60%. ()

honajz

Tak námět je zajímavý a originální, to ne že ne, ale Táborského je tam moc a má hodně zbytečných monologů, Rašilov je sice elegantní, ale chybí mu větší charisma, Kajnarovou narvali do nějakého obráceného zvonu a zařídili, aby jí kozy visely přes nějaký pásek ven, služebná nějak rychle zapomněla na princeznu a vlastně nevím, čím ji okouzlil ťunťa kouzelník, Preiss je zde jen do počtu, a absolutně nechápu, jakou roli tam měly ty jezinky nebo co to bylo, a proč kouzelníka vlastně otravovaly (ono to jednu chvíli vypadá, že ta jejich kápová, kterou hraje Lucka Vondráčková, je do kouzelníka zamilovaná, pak že jím pohrdá, ale vyústění to nemá)... Příběh se tak divně přelévá, ale vlastně větší konflikt nebo zvrat chybí, a to podstatné se odříká. Je pravda, že některé hlášky jsou dobré, ale co je to platné, když na jednu dobrou přijde dvacet trapných, nudných a dlouhých? ()

brooklyn73

"U cmelaku bez sosaku" to byla ,ale povedena,vesela pohadka. "U rorejse bez brka" jenom bych si odpustil v pohadce ze zminovat o kouzelnikovi ktery si domu "vodi" jezinky a o opilem princovi,ktery mimochodem presto ze zpival falesne,tak se to poslouchat dalo.Kouzelnik Bonifac v podani Miroslava Taborskeho zaril predevsim ze zacatku pohadky potom uz se mu bohuzel nedostalo tolik prostoru.Jeduna mohla byt vytvorena prece jenom oskliveji, na to ze to melo byti strasidlo se mi zas tak moc odpudiva nezdala...S Jedunou na rande? proc ne. ()