Devatenáctiletý vojín Aikens slouží v misi v Iráku. Jako nastávající otec natáčí pro svého nenarozeného syna video deník, v němž se setkáváme s jeho jednotkou vedenou náročným, ale oblíbeným seržantem Delvecchiem. Při rutinní průzkumné akci padne jednotka do léčky a ocitá se pod palbou. Seržant je těžce zraněn a vojáci se musí rozhodnout, zda počkají na vrtulník, nebo ho přepraví do místní nemocnice. Ukáže se však, že záchrana života jejich velitele znamená ohrožení jejich vlastních životů. Navíc pro některé z nich je to první zkušenost se zabitím člověka. (oficiálny text distribútora)

Sany33

Mi to pripadalo ako, nízko rozpočtový projekt na ukázanie širokej verejnosti konflikt na blízkom východe. Samozrejme by sa to nezaobišlo bez srdcervúcivh scénok, amerických patriotoch. To, že tam tý chlapci umierajú a ani nevedia prečo to už sa do podobných filmov akosi nedostáva. Aj napriek tejto propagande je film v celku znesiteľný a pozerateľný. Moje hodnotenie posúvajú mierne vpred akčné scény, ktorých ale na druhú stranu mohlo byť trocha viac. 45% ()

Chladek

Film mi příjde jako kdyby se sešlo pár kamarádů dohromady a natočili svůj vysněný snímek. Z tohoto pohledu se to jeví jako amatérský film (čímž nechci autory urazit). Jestli je to vskutku tak, tak film se vydařil, je opatřen skvělými efekty, dobrou kamerou, střihem a výpravou. Z toho druhého hlediska jsou ale některé scény až moc košaté, neustále přicházející výbuchy z ničeho nic se stanou ohrané a herecké výkony vojáků stojících nad mrtvými kamarády jsou nepřesvědčivé. Co ale tomuhle filmu dodalo k velkému plusu jsou: místní policista (nejednou vojákům pomohl, pravý přítel, dobrý voják atd.) a závěrečná scéna. V té se totiž poprvé setkáváme s tím, co vše je voják ochotný udělat pro svou vlast, ale i pro své kamarády. Boj novodobých vojáků s noži proti přesile je jedinečný a kromě filmů ze 2. sv. války moc nevídaný. ()

TrooperX

Asi jeden z nejmizernějších válečných filmů, co jsem viděl. Klišé, dementní dialogy a podivné přestřelky, vojáci se chovají v hodně scénách jakoby ani neměli výcvik ( (ne)sledování okolí je jen špičkou ledovce ). Občas jsem se nemohl ubránit dojmu z pokusu skřížit Tři Krále s Černým jestřábem. Tři čtvrtiny filmu jsem se smál a nebo se sám sebe ptal, jestli je tohle možný. ()

ShotgunED odpad!

Jediná kvalita snímku je v tom,že nám (částečně) ukazuje jak to bohužel v této oblasti chodí. Sebevražední atentátníci,bomby v autech, nátražná výbušná zařízení.Bohužel,ale celkové podání a příběh(dá-li se to tak nazvat) je naivnější než 15-ti letá blondýna hledající lásku v bordelu. Dialogy asi napsal někdo z armádního náborového střediska,protože taková snůška keců se jen tak nevidí a celkově to budí dojem,že to natočila parta s modrýma knížkama doma za vesnicí. Zkrátka odpad,je pro tento film značne vysoké hodnocení. ()

Jenda

Celý film vypadá jako by se parta studentů vydala natočit válečný film do rozbité továrny, bojové scény vypadají opravdu hodně levně, RPG mají účinek jako větší petarda a vojáci se nedokážou trefit ani do auta, protože by filmaři neměli na další. Největší perlou jsou ale dialogy, které vyplňují čas mezi potyčkami. To se z bojechtivých vojáků stávají miliusové, humanisté a pacifisté, kterří probírají různé filosofické otázky, jako "proč bojujeme", "za koho bojujeme", "co budeme dělat až se vrátíme" a jiné různé blbosti které v závěru filmu zakončí hromadným pláčem za mrtvé soudruhy. smutné. Největší kravina ve filmu je ale bratříčkování se s iráckou policií ("já jsem tvůj přítel, já věřím tobě, ty věř mě") a týranými vězni v tajném vězení CIA, to mě fakt dostalo. Jestliže byl film koncipován jako pocta padlým, protože má jít o skutečné události, tak se ti musejí obracet v hrobě. A to mi vůbec nejde o absenci známějších herců, jako spíš o absenci herců jako takových. ()

• Film je založen na skutečném příběhu vojáků z 12. dubna 2004. (ARI50)