I poezie má v tomto uspěchaném světě své nezastupitelné místo. Povídka z cyklu Bakaláři 1997... Zaměstnaná a podnikavá rodina (S. Stašová a V. Vydra) se dvěma malými kluky dostane na týden návštěvu – starou babičku (V. Kaplanová), kterou je třeba posléze odvést do domova důchodců. Jenže milá babička jejich životy změní… (Česká televize)

hermiona

Nemyslím, že bych chtěla, aby babička jednou vyprávěla mým dětem zrovna takové věci. Jeden ze slabších bakalářských příběhů. Valerie Kaplanová rozhodně není typ laskavé, moudré a poetické babičky, která tuto povídku měla vepsat do srdcí diváků. ()

Ironfood odpad!

Příběh o tom, jak cizí babička vymanila rodinu z přílišného podnikatelského zápalu a vrátila ji zpět k tradičním rodinným hodnotám. Děj zcela předvídatelný, zpracování nudné a nerealistické, Vydrův humor trapný a babička v podání Kaplanové nijak zvlášť charismatická. ()

MickeyStuma

Tv vánoční povídka o velmi pracující rodině, která vlivem jedné staré paní, dostála vánočních zvyků. Vlastně nám ukazuje fakt, že vánoce jsou hlavně svátky klidu a porozumění. Proč se štvát, stresovat a myslet jenom na práci. Lehce zábavný počin nijak neurazí. ()

otík

Průměrná bakalářská povídka, která vypráví o rodině, která se živí šitím kuchyňských chňapek. A do zajetého, ale nudného životního stylu naráz přichází na týdenní pobyt starší babička. A jak to už bývá, zcela změní starý rodinný styl. Hudební režie: Miloš Holeček. ()