Pekelně zábavná variace na osvědčenou zápletku „monstrum ohrožuje nesourodou skupinu lidí daleko od civilizace“. Krvavá hostina si pohrává s konvencemi tohoto žánru a s tím, co od něj zkušený divák očekává. Ale jen proto, aby ho pak zavedla jinam. Stejně tu už všechno bylo, takže jde jen o to, jak to k sobě poskládat, a hlavně se u toho dobře pobavit. Potoky krve, těsná trička hrdinek, plky místních ochmelků, zrovna nefungující telefon, záhadný cizinec a monstrum neznámého původu. Všechno je tak, jak má být, a přece jinak. Odkud se vzali? Kam jdou? Podobné nesmysly se v tomto filmu určitě nedozvíte. Ovšem plátno se rychle zbarví doruda, jak se příšery prokusují svým krmivem. Dočká se vůbec někdo rána? (Festival otrlého diváka)

Shit

Horor to neni žádnej ultrageniální, spíš je to takovej béčkovej, ale moc pěkně krvavej a nápaditej, kdy za zmínku hlavně stojí vtipný profily postav a s nějakou tou nechutností si Gulager taky moc nelámal hlavu, takže se dočkáme šukajících monster, červů, zvratek, několik desítek litrů krve a hnijícího burana, ale nejlepší je stejně ten malej zmutovanej zmetek, co strká péro všude a do všeho a je mu jedno jestli to je živý a nebo ne, ostatně tohle je asi první film, kde maj monstra čuráky. Rozhodně je to zábavný, ale přišlo mi to trošku chaoticky natočený, což to trochu sráží ()

eraserhead666

Dostatečně zábavné (souložící monstra, bezdětná matka, znásilnění vycpané jelení hlavy, Henry Rollins v růžových teplácích), dostatečně krvavé, dostatečně svižné a akční, dostatečně nelogické (monster je více, ale „happy end“ se dostavuje po zabití jednoho), dostatečně bezduché a atmosféru postrádající, aby to byl slušný, koukatelný a nijak neurážející béčkový průměr. Je to prostě jedna velká prdel, u které se tvůrci a zástup známých producentů (Damon, Affleck, Craven atd.) evidentně bavili o něco více, než samotní diváci. 2,5* ()

MM_Ramone

Jednej letnej noci sa hostia a personál lacného baru niekde na odľahlej výpadovke stretnú s niečím, čo si doteraz nevedeli ani len predstaviť. Zaútočia na nich krvilačné, odporné, rýchle a hladné monštrá, ktoré ich začnú neľútostne likvidovať. Nikto nevie čo sú zač, ani odkiaľ sa vzali. Jedno je však jasné, bude to masaker, "Krvavá hostina". Celkom zábavný béčkový horror plný krvy, násilia, kriku, nechutností, čierného humoru, drsných hlášok a všetkého, čo ku tomuto subžánru patrí. *** ()

castor

To si takhle Ben Affleck a Matt Damon sedli, napsali výtečný scénář a dostali za něj Oscara. Uplynulo pár let a jednou si takhle Ben Affleck a Matt Damon řekli, že se pustí do produkce (přesněji řečeno, tihle ve filmové branži vážení pánové jsou spoluzakladateli Project Greenlight, soutěže scenáristických a režisérských talentů o řádně lukrativní cenu – a to režisérskou stoličku u filmu podle vítězného scénáře). Na Oscara to sice nebylo, ale dostatečná nadsázka jim i vítězovi Johnu Gulagerovi nechybí. Banda nijakých existencí (včetně zkrachovalého herce Jasona Mewese hrajícího sebe sama) tráví svůj čas v baru, kdesi v americké pustině. Jsou tam asi pečení vaření, ale ať tak, či onak, brzy se stanou pochutinou bez tepelné úpravy pro nenasytné potvůrky, před kterými je varoval jistý sympaťák, který.. si v totálně nekorektním snímku nezahrál zrovna moc dlouho. A tím to celé začíná. Osazenstvo baru se před neznámým nebezpečím zabarikáduje a začne pokoušet vlastní osud. Zuřivý nápor hladových příšer neustává, takže nejen svůdné ženštiny s vyvinutým poprsím za to musí pořádně vzít. Na nic se tu zrovna nečeká. Úvod spočívá v představování jednotlivých hrdinů (celkem vtipnou) titulkovou formou a pak přístupnost nepřístupnost, brutální násilí nastupuje. A ani děti, natož tělesně postižení nemají na růžích ustláno. Co na první pohled nemůže těšit, tak jsou pánové od kamery a střihu. Snímání je permanentně roztřesené, chaotické, rovněž jako střih, což už tak prostičkému ději VÝRAZNĚ nepomáhá. Až comicsová brutalita snímku mimořádně svědčí, někdy se jde ale skutečně až k hranicím „očekávaného“ (jelení lůj na rty pro týpka bez oka, monster sex – aby se nahradil právě zamordovaný synáček, useknutej pták monster taťky atp.), přičemž režisér je natolik nezkušený, že vtip vedle napětí (brutality, strachu..) často nezvládá!! ()

Aluska88

Myslím, že Krvavá hostina zcela předčila má očekávání. Čekala jsem jen nějakou trapnou, nechutnou blbost a nakonec z toho vyšla docela vydařená vtipná podívaná:) Inspiraci tvůrci nejspíš čerpali z Planety teror, Od soumraku do úsvitu nebo možná také z Critters, Gremlins či snad i Vetřelce:) Máme tu jeden typický americký bar, v němž se jeho návštěvníci budou muset semknout a bojovat proti žravým a odporným příšerkám. Jakmile do baru vtrhl Eric Dane a vyřkl za doprovodu dramatické hudby a přibližující se kamery hlášku o tom, že "je přece ten, co jim zachrání prdel", byly mi ihned jasné dvě věci. První: ten, kdo v tomhle filmu přežije nejkratší dobu, bude právě Eric Dane. Týpek, co má v úmyslu všem zachránit prdel prostě nemůže dopadnout dobře. Druhá: Tohle bude hodně krutý nářez:) A taky, že byl. Pestrá sestava zákazníků omšelého baru dává tušit, že tohle bude skutečně stát za to. Každý má jinou inteligenci, odvahu a čeká ho jiný osud. No, vlastně většinu dost podobný:) Takže tu máme dívku, která bude jednu chvíli vypadat jako Carrie, poté, co se na ní její spolužáci dopustili na maturitním plesu dost nevybíravého a krutého žertíku. Máme tady jednu hodně drsnou borku, která svou kuráží i vzhledem připomíná Michelle Rodriguez. A také tu máme poměrně tragickou postavu tělnatého týpka, který bude nějakou chvíli po baru pobíhat s páskou přes oko jako Elle Driver v Buddově karavanu. Snímek zcela dostál svému názvu. Toto byla skutečně Krvavá hostina:) "Zavolej policisty, národní gardu, městský strážníky, každého, kdo střílí. Nějaký dotazy?" - "Jo, kdo sakra jsi?" - "Já jsem přece ten, co Vám zachrání prdel.", "Tak jo, nechci slyšet řeči typu "kde jsou klíče", "klíče mi upadly", až budu chtít ven, pustíte mě." ()

• Během opevňování baru hraje píseň „New Generation“ od Skid Row a na konci filmu hraje „Never Gonna Kill Us“ od The Smashup. (Duoscop)
  • Poté, co začnou závěrečné titulky, je vidět, co se stalo s babičkou. (Káronoš)

Festival otrlého diváka III.

Festival otrlého diváka III.

09.03.2007

Již po třetí se ve dnech 13.-18. března na plátno pražského kina Aero vrací přehlídka filmového nevkusu, hnusu, ošklivosti, strachu i smíchu a bizarností všeho druhu v podobě oblíbeného Festivalu… (viac)